IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #281  
Стар 3rd February 2011, 21:25
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Бабри, но мъжът ти си е намерил работа вече там, нали?
Мъжа и е бизнесмен още от Бг Не го мислете него ,няма да се наложи да работи по ресторати както каза Сузан ..
Казах какво съм видяла а не какво ще работи
Отговори с цитат
  #282  
Стар 3rd February 2011, 21:45
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Мисълта ми беше най- вече като възрастова група и образование. Всъщност опитвам се да направя едно сравнение с Хърватия и Босна например, където преди около 20 години масово е започнало изнасяне заради войната и сега се наблюдава масово връщане. Интересно ми е дали и в България след години няма да се наблюдава същото.
Аз със сигурност ще се въна ,радва ме това че и мъжат е на същото мнение и също иска да живее в България..
Моя мъж е финландец и също обожава БГ, и би живял там ако можеше да имаме същия стандарт. А аз бих живяла там, където за него е най добре. :P Направи ми впечатление, че Варна и Златните не му харесаха, но остана очарован от Кранево, Балчик, Kaliakra и Търново. Явно малките градчета и селата му харесват повече. Би искал да живее в БГ в селска къща.
Отговори с цитат
  #283  
Стар 4th February 2011, 10:03
Аватара на miayyy
miayyy miayyy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 302
По подразбиране

България е красива страна... аз съм планинар и много съм обикаляла по такива села сгушени в планината... и точно тези селски кипри селца са толкова чисти и прилежни.. на почти всяка врата виси табелата от комунистическо време "ОБРАЗЦОВ ДОМ" .. бабата едвам ходи, обаче всяка сутрин мете дворчето, че и улицата пред къщата... абе всичко е някакси много подредено ... но аз не мога да си представя да живея на такова място .. просто ще ми липсва динамиката, а там сякаш времето е спряло
__________________
"Най-добрият начин да накараш един мъж да свърши нещо е да му намекнеш,че вече е стар за тази работа."
Отговори с цитат
  #284  
Стар 4th February 2011, 10:08
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

не само динамика ще ти липсва, тама няма елементарна инфраструктура.
Няма млади хора, защото нямат никаква възможност за работа.
Романтично е да минеш с колата от там, да спрeш за пикник или да пренощуваш за 2 вечери на спокойствие и тишина
Отговори с цитат
  #285  
Стар 4th February 2011, 10:39
Аватара на miayyy
miayyy miayyy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 302
По подразбиране

Дам, определено само за това става... но за постоянно живеене и то на млади хора мисля, че не е много удачно ... според мен де.. на някои може и да им харесва ...
__________________
"Най-добрият начин да накараш един мъж да свърши нещо е да му намекнеш,че вече е стар за тази работа."
Отговори с цитат
  #286  
Стар 4th February 2011, 13:22
Аватара на Ленин
Ленин Ленин не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 257
По подразбиране

Надявам се някой ден, като се сбабичосате и вие, да ги замените тези местни бабички, за да може и ние, младите, да продължим да се радваме на романтиката.
Отговори с цитат
  #287  
Стар 4th February 2011, 13:28
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miayyyyy
Дам, определено само за това става... но за постоянно живеене и то на млади хора мисля, че не е много удачно ... според мен де.. на някои може и да им харесва ...
Опредедлено вече много млади хора живеещи по селата работят в София и пътуват всеки ден.Имаш ли хубава и удобна кола ,нищо не ти пречи да пътуваш 50-100км за работа.Навсякъде по чужбина хората пътуват.Ако искам да отида на заведение или на развлечение разтоянието не би било причина да се забавлявам..Но ,спокойствието и чистия въздух едва ли бих се усетили в апартамен в града ,макар и в центъра.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #288  
Стар 4th February 2011, 13:40
Аватара на miayyy
miayyy miayyy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 302
По подразбиране

Томи съгласна съм с теб, много мои приятели си купиха в покрайнините на София къщи и пътуват, но аз имах предвид за онези другите села, дето са по-отдалечени и там наистина времето е спряло... да коли имат вече почти всички и не е проблем да се пътува, но едно младо семейство с дете, навлизащо в пубертет как ще се чувства на такова място ...когато приятелите му ще се събират в Сф примерно, а то е на 100 км... не може да отиде, защото няма как да се прибере, няма къде да остане в града... мои братовчеди живяха така и честно да ти кажа, просто ги съжалявах... това са си лично мои разсъждения, макар че аз също искам да живея в къща не в града, но... примера който имах пред себе си ме кара да се въздържа на този етап...
__________________
"Най-добрият начин да накараш един мъж да свърши нещо е да му намекнеш,че вече е стар за тази работа."
Отговори с цитат
  #289  
Стар 4th February 2011, 13:45
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

за да пътуваш 100ина километра до работата си, се изисква през зимата пътищата от селата към града да са почистени от снега.
Дори 30 км да пътуваш по второкласните пътища ще ти отнеме повече време отколкото 100км по магистралата.
Иначе на децата няма да им навреди да пропуснат нощния живот във София
Отговори с цитат
  #290  
Стар 4th February 2011, 14:06
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
за да пътуваш 100ина километра до работата си, се изисква през зимата пътищата от селата към града да са почистени от снега.
Дори 30 км да пътуваш по второкласните пътища ще ти отнеме повече време отколкото 100км по магистралата.
Иначе на децата няма да им навреди да пропуснат нощния живот във София
Пини,тук как пътуват постоянно
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Къдесенамиратечужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:14.