IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 5th November 2008, 11:27
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Ето някои съвети срещу безсъние, които току-що прочетох:

*създайте си режим и го спазвайте - лягане и ставане по едно и също време, включително по време на ваканция и през почивните дни;

*не подценявайте удобството на леглото си, проветривостта на стаята, светлината, тишината, ограничаването на кафе, алкохол, тежки храни и свръхактивност, важността на ритуала преди лягане и прочее всеизвестни фактори, имащи отношение към добрия сън;

*ако не можете да заспите 15 минути, след като сте си легнали, станете и се занимайте с нещо кротко и приятно, не задълбавайте прекомерно в "трябва да спя, утре ще ставам рано", защото резултатът често е обратен.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 19th November 2009, 05:56
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Не мога да спя, чувствам се ужасно. От поне седмица спя не повече от 2-3 часа на денонощие. Не се издържа повече така
Отговори с цитат
  #13  
Стар 10th November 2013, 16:27
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Най-доброто, но и забравено средство за успокоение и дълбок и хубав сън е желатина. Изпийте едно пакетче разтворено в чаша гореща вода , изпийте го преди лягане и ще се убедите сами. Причините да работи е ,че в него има голям процент глицин и аргинин. По-специално ГЛИЦИНА е аминокиселина със силен успокоителен ефект. Доста спортисти го ползват за да спят добре и да се възстановяват. Разбира се не всеки понася вкуса на желатина, аз също съм от тези хора и си купувам само глицин като хранителна добавка. Ето този ползвам аз - http://goo.gl/EqcPpC , защото подобните продукти в БГ са на много по-висока цена. Не се плашете, че е US сайт! Доставката е само 4$ А тук подробно е описано как се прави поръчка от Айхерб - http://iherbkod.blogspot.com/2012/01...upon-code.html
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22nd November 2013, 14:06
choki_moki choki_moki не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2013
Мнения: 78
По подразбиране

Има една фирма Хайа която предлага Мелатонин и ЗМА за сдрав сън. Преди и аз имах проблеми със съня за кратко, но ги пих и ми помогнаха доста. Има определени моменти в живота, когато от стрес и нерви не можеш да заспиш. На мен лично ми влияеше на работата това безсъние, на тренировките и на настроението. Пробвай с тези неща. Хубавото е, че към тях не можеш да развиеш зависимост.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26th November 2013, 17:11
DaKing DaKing не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 120
По подразбиране

Пий една ракия да те отпусне и да видим дали няма да спиш... шегата настрана, валериана също помага. Може да се комбинира с мелатонин.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20th January 2014, 14:58
alebi alebi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 15
По подразбиране

За безсъние и трудно заспиване има една хранителна добавка, която съдържа L- теанин и екстракти от корени на валериана и шишарка на хмел ABO RUHE на капсули. Може да пробваш с тях.
Брат ми имаше проблеми със съня и ги взимаше. Помня, че беше доволен от тях. Няма опасност от развиване на зависимост, не са вредни,защото са на билкова основа.Пробвай и дано помогнат.

Последно редактирано от alebi : 20th January 2014 на 15:01
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17th February 2014, 12:37
MiraMar MiraMar не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 31
По подразбиране

И съм имала същия проблем - безсъние. Изключително неприятно беше. Пиех и хапчета за сън - Зопиклон. От тях найстина започнах да спя, но някакси на следващия ден се чувствах като парцал. Постепенно ги спрях, започнах да се движа повече, да спортувам и да ходя много пеш - от което се изморявах и постепенно си възвърнах саня.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 26th February 2014, 11:46
Ivett Ivett не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 4
По подразбиране

Ако говорим за лекарства, на пазара днес има множество таблетки, много от които билкови или дори натурални, които ако вярваме на етикетите "не водят до привикване". В Щатите например това е много често срещано оплакване - дали заради претовареното и изпълнено с напрежение и работа ежедневие или заради наднормено тегло (също е фактор!), но вероятно всеки втори на Запад страда от трудно и мъчително заспиване. Затова и аз няма да пиша за таблетки, колкото и безвредни да са те, но бих препоръчала други две неща: Спорт & Слънце =]
Всъщност мелатонина, който е основна съставка на повечето сънотворни, е хормон на съня, който се синтезира естествено в човешкото тяло чрез слънчевата светлина. Дори да сте в стая, а не навън, старайте се в нея да навлиза възможно повече слънчева светлина. По тази начин през тъмната половина от денонощието организмът по-успешно се настройва за сън, защото "разпознава" контраста светло-тъмно. Физическата активност пък на свой ред ни предразполага към по-пълноценна почивка. Човек, който упражнява и натоварва мускулатурата си (умерено разбира се) много по-лесно се унася и заспива, защото физическата умора измества психическата и гони от главата ни ежедневните мисли. Реално една от основните причини да не можем да заспим е или да си мислим някакви прозаични неща, или да си мислим "Хайде, заспивай, утре ти предстои ранно ставане!". Така че - движете се, усмихвайте се и ще видите как съвсем скоро този ценен навик ще се отрази и на съня, и на настроението ви =]
Отговори с цитат
  #19  
Стар 27th February 2014, 11:46
MiraMar MiraMar не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 31
По подразбиране

Да напълно съм съгласна с Ivett - много движение си трябва.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 9th April 2014, 12:54
Maria_Vass Maria_Vass не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 58
По подразбиране

Имаше едни капки - "Цветята на Доктор Бах", може и да има такива за безсъние.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: безсъние
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:37.