IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 20th December 2013, 10:27
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Вярвам че има мъдри хора тук, вярно малко хора са чели темата, просто форума е мега зле, но все трябва да им някой който би дал някакъв съвет и как да постъпи тази жена в ситуацията или аз.
Едва ли съм мъдър човек, но такъв човек заслужава същото отношение каквото има той. С една дума "Каквото повикало, такова се обадило". Освен това защо въобще майка ти полага някакви грижи за него. След като се държи отвратително сам да си готви, пере и чисти. Лошото е, че вече е малко късно за такива действия. И все пак по-добре късно, отколкото никога.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th December 2013, 10:31
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Ако съм изглеждал смешен в предният си пост това е добре, защото точно това съм искал да постигна и за това съм използвал и самоирония.
То се вижда, че е самоирония, но да кажа, че и на мен не ми харесва. Но да, ти си знаеш защо си го написал.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20th December 2013, 10:39
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Насилственото поведение над интимния партньор в някои случаи остава незабелязано или се приема за нещо нормално, като естествена част от семейните или интимни взаимоотношения.
[B]
Да, много е важно навреме да се разпознае. Лошото е, че някои жени искат и търсят покровителско поведение от страна на мъжа и могат да не разпознаят, че всъщност е насилствено поведение. Да оставиш партньора свободен е много важна част от една връзка. Но не всички го разбират и възприемат това.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th December 2013, 10:41
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Ето сега пък аз сама си пиша.
П.П. Ша ма извините, нещо съм подлудяла днес. Ама за хубаво ще да е.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20th December 2013, 16:25
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Първо искам да кажа, че на мен наистина не ми е било главната цел да накарам хората да пишат по този проблем и да се включат в дискусията. Много добре осъзнавах предвид и темата и форума, че може и никой да не се пише по този проблем. Аз просто исках да си излея мислите и да ги споделя, аз пиша дълго и причините за това са няколко, като едната от тях, че писанието ми действа много успокояващо и разтоварващо !

Аз примерно като не пуша цигари вече над 10 години мога да кажа, че писането ми действа по подобен начин както цигарите действат на пушачите ! Благодаря ти Инче за включването в темата, но за не това не е най важното, аз просто исках да си поделя мислите и болката.

Ако съм искал да се включат и други хора в темата и най вече жени, то е за да опитам да разбера и от тях, защо е толкова трудно на една жена да се раздели с един човек с който е ясно, че никога няма как да е щастлива. Факторите са най различни и повечето ги знам, възраст, деца, жилище, работа и т.н. все сериозни пречки за това една жена да се раздели лесно с мъжа си.

Най вече за това исках да стане дискусия, да видя как разсъждават хората, защото те всички са толкова различни ! Нямам на представа как гледат хората на мен отстрани, но с чисто сърце мога да кажа, че аз много ценя жените наистина много и най мразя да виждам тъжна и жена, дори непозната жена да видя да страда и ми става много неприятно.

Жените са по слабите, по крехки психически и по лесно раними от мъжете и аз винаги ще ги защитавам и особено, когато те не са заслужили това лошо отношение. Знам, че не всички жени са цвете за мирисани, но аз си преценявам според случая и фактите вече са ви ясни, всяка четвърта жена е била жертва на домашен тормоз !
Отговори с цитат
  #16  
Стар 22nd December 2013, 12:55
Аватара на hera
hera hera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 251
По подразбиране

http://www.psiholozi.com/3/post/2012/09/129.html
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22nd December 2013, 13:17
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Интересна статя , дано повече жени я прочетат в подобна ситуация и да променят мисленето си .
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22nd December 2013, 17:47
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hera Виж мнението
Хера благодаря за хубава статия и още повече, че видях информация за това момиче което е написало блога, че работи като доброволец във един проект - "Без насилие" . В последно време точно това се замислям, че с удоволствие бих работил нещо такова и доброволно да опитам да помогна на такива хора, които определено имат нужда, защото те просто не могат да се справят сами. Много пъти съм се опитвал да си отговоря на този въпрос, който идва от самото заглавие на блога, защо жените в такова положение продължават да имат някакви чувства към този насилник и изруд, заради което не могат да го напуснат !?

Търсейки отговора на този въпрос стигам до няколко заключения и едното е, че жените просто са такива същества по природа, много по състрадателни, жалостиви, по влюбчиви са и обичат много силно и при някои от тях любовта им е толкова силна, че дори и да бъдат мачкани от техните мъже не могат да се откъснат от тях. За малко щях да напиша "приятели" което е просто нелепо в случая, такива хора не заслужават да се споменават и с думата "мъж", боклук или изрод е най подходящо !

Аз примерно не съм имал нещастието да израстна във лоша среда, проблемите в отношенията на моите родители се получиха на един много късен етап и никога не е имало физически тормоз. За разлика от други деца аз не съм изживявал такива скандали и агресия дори, които могат да увредят психиката на едно дете много сериозно.

Дори не разбирам някои жени които са със сериозни проблеми в семейните отношение и имат деца които изживяват и те всичкият този тормоз и те трябва да помислят най вече за децата си и да намерят сили да избягат от този кошмар, за да може тези децата да не пострадат то всичко това и да растат в спокойна среда. Някои жени обаче просто нямат тази сила да се справят и ние не можем да ги виним, на такива жени трябва да им се подаде ръка и да им се помогне.

Не по малко важно е обаче тези мъже насилници да бъдат наказвани и смачквани дори от закона и да си понесат последствията. Просто е безумно как някой който е откраднал една кокошка дори може да лежи в затвора, а човек който е съсипал психически една жена и дори дете и физически я е наранявал, този същият да се разхожда спокойно на свобода . Това според вас нормално ли е ?

Аз само като чуя история как някой мъж е наранил физически една жена, нанасял и е зверски побой, дори съм чувал случаи за налагане с колан като животно, само като чуя нещо подобно и целият се изпълвам с гняв и направо ми притъмнява и искам да смачкам такъв човек да му блъскам главата в стената, а по принцип не съм агресивен човек, но в такива моменти "полудявам".

Но пак ще повторя нещо което съм го казвал многократно, любовта така затъмнява трезвата преценка на хората, че ако имат лошият късмет да попаднат на грешният човек, тогава нищо добре не ги чака !
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14th January 2014, 02:07
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

За пръв път ми се случва да отворя полето за писане и да не знак как да започна. Мислите ми в момента са затлачени точно както и душат ми, нещо е заседнало в нея, чувствам тежестта буквално в тялото си.

Този път това писане няма да ми помогне както друг път, когато ми е действало много успокояващо. В момента ми е толкова трудно да пиша, защото мислите ми някъде блуждаят. Преди имах някакви мечти в личен план, а сега вече нямам нищо. Точно сега ми се стоварва на главата и най-големият проблем досега в живота ми, точно този от който най много ме боли.

От днес вече единствената ми цел в живота е да помогна на един човек, който ми е дал живот и благодарение на него аз съм това което съм ! Искам да му помогна да има спокоен живот и да има повече поводи да се усмихва. Да определено не съм във състояние да пиша в момента просото зациклих, въобще не мога да се концентрирам и да си събера мислите.

Нещото което усилва неприятното чувство е това, че не знам как да реша този проблем в момента просто не виждам изход. Ще продължа друг път, тъй като сега нещо не мога да се концентрирам !
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14th January 2014, 14:43
Аватара на Polinka1
Polinka1 Polinka1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 63
По подразбиране

Аз все пак не разбрах,как майка ти е тормозена от баща ти,само разбрах,че няма физическо насилие,обиди ли.заплахи ли..Доста подробности липсват в историята ти,по скоро има разсъждения и затова е трудно да се "впишеш" е тях.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имамсиеднамечта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:50.