IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th March 2009, 22:56
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране Как се отразяват трудностите на една връзка?

Търсих с търсачката и не намерих точно такава тема, предполагам, че има много, които припокриват тази, но все пак реших да я пусна...

Та така, нещото, над което се бях замислила тези дни, е доколко трудностите, с които се сблъскваме, се отразяват на връзката ни и как? Кои са онези проблеми, които ни правят по-сплотени, и онези, които застават между нас...? А онова, което убива повече от всичко едни отношения, не е ли именно сигурността, монотонността, дори в някаква степен безразличието, които се появяват, когато всичко напръв поглед върви идеално? До кога бихте се "жертвали", за да решавате проблемите на партньора си, и кога бихте решили, че вашите собствени са ви предостатъчно и предпочитате да продължите напред сами?

просто се замислих над тези неща, без някакъв конкретен повод в личен план, още по-малко с идеята да пускам нова тема във форума
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th March 2009, 23:23
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Зависи кой колко е амбициран да запази връзката си според мен. При нас трябва да бъда честна, аз съм егоиста, винаги мъжа ми е този, който решава и моите проблеми. Преди три дни обаче ми поднесе един шок... бях готова само за пет минути да зачеркна 8 години... може би най- големият проблем за това време, заставал между нас, за мен поне. Радвам се, че не направих някоя глупост и го изслушах отново и следващия и по- следващия ден. Дадох си сметка, че досега наистина той е този, който се нагърбва с всички проблеми и колкото и да ми е тежко, длъжна съм да бъда до него и да го подкрепя поне този единствен път, защото на него му е още по- тежко. И въпреки, че в първия момент изглеждаше така, сякаш това може да ни раздели, всъщност ни сплоти по някакъв странен начин. Щеше да ни раздели сигурно обаче, ако не ми беше признал какво става и ако бях научила не от него. Ей това е, което може да ни раздели- лъжата и премълчаването на някои неща. Смея да твърдя, че зная всичко за него и той за мен, барабар с кирливите ризи. А бая ги имаме и двамата. Но сме се научили с времето да си ги вадим на показ (помежду си де) преди да почнат да миришат и тъй някак успяваме всеки проблем и всяка пречка да решим.
А за монотонността... сигурно убива... за щастие или нещастие обаче, при нас никога не е имало монотонност
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th March 2009, 09:22
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

във всяка връзка по индивидуален начин се отразяват различните събития били те положителни или отрицателни

а и го има момента, че човек се стреми да не повтаря грешките които са довели до проблеми в предната му връзка ... това изобщо незнам дали е правилно..
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th March 2009, 10:00
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
във всяка връзка по индивидуален начин се отразяват различните събития били те положителни или отрицателни
точно това всъщност много ме заинтригува. Че неща, които са пагубни за отношнията на една връзка, друга връзка всъщност я сплотяват. И наистина хората явно взимат решения, базирани на собствения си опит, а не на някакви общи правила.

Апо, напълно съм съгласна с теб, че лъжата и премълчаването на някои неща, разделят връзката!

И сега се сещам за една мисъл, че човек наистина се променял, но не по време на връзката, а след нея. Тоест, ако в някого не харесваме примерно това, че прекарва много време с приятели и на нас не ни обръща внимание и постоянно му го натякваме и мрънкаме, едва ли ще го променим. Но ако се разделим заради това, има голяма вероятност той да прекарва повече време - със следващото си гадже!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th March 2009, 10:12
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

ДА това е много вярно, хората се променят след края на някоя връзка, може би за да вървят нещата по-гладко със следващия, но и това не е ясно, защото хората са толкова различни
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th March 2009, 10:34
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Хъм, не съм съвсем съгласна- аз съм пример за точно обратното- бях бръмчалка и половина цели две години, докато не се осъзнах, че ако не искам да загубя този човек, трябва да се променя. Според мен човек се променя непрекъснато под влиянието на различни фактори- ако се обърнеш назад и погледнеш че видиш, че едва ли си същата в началото, средата и края на една връзка. Но тъй като по време на връзка правим промените от любов, някак си като че ли не ги забелязваме- тогава не ни тежи да се променяме, нали го правим от любов.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th March 2009, 10:37
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

човек се променя само под влияние на ЕГО-то си,
което разбира се може да бъде провокирано
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th March 2009, 10:40
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

е да, не отричам и това което хазваш Апо но като прочетох мнението на Хиксчето, веднага се сетих за нещо което дразнеше бившето ми гадже ужасно много, а именно - да ям от чинията му мислех, че това е нещо нормално но той много ми се е сърдил по тоя повод. Оказа се в последствие, че не е той единствения мъж, който се дразни и аз взех, че се промених в това отношение доста елементарен пример дадох
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th March 2009, 10:42
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Лилитх, слаби са ти принципите..!
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th March 2009, 10:45
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Човек се променя....в името на любовта и предизвикан от страхът си да не загуби половинката до себе си.
А проблемите и сплотяват и разделят.....зависи от човека и момента.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каксеотразяваттрудноститенаеднавръзка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:27.