IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th April 2010, 02:16
v3n0m v3n0m не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 9
По подразбиране Изчистване на мазнини, без загуба на мускули.

Здравейте.
Имам въпрос за свалянето на мазнините на корема. Висок съм 187см / 77 кг. Пия http://www.bodyshapersfitness.com/we...l_mass_5kg.htm този протеин от месец и половина. Имам около 2.5кг останал от него. Тренирам 4 пъти седмично в фитнес залата. От началото на месец Май ще започна да чистя с бягане, коремни пресии вдигане на крака. Искам да попитам:
1. Как да съчетая протеина със свалянето на мазнините.
2. Дали когато почна да чистя, да спра тренировките с тежести и да ги заменя с Кардио + плуване / лицеви оп./ лостове за постигане на релеф и минимална загуба на мускулна маса.

Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th April 2010, 22:50
HealthStore HealthStore не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 95
По подразбиране

Не спирай тренировките с тежести, от друга страна може просто да ги намалиш за сметка на 1-2 тренировки на лостове.
__________________
Syntrax, Harbinger, Mueller
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd January 2011, 13:30
Endurobg Endurobg не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 3
По подразбиране

Здравеите хора!! Значи моя проблем е такцъв че сум 90 кила и сум 1,80 кажете какво да правя за да махна мазнините но да запазя мускулите
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd January 2011, 14:56
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Endurobg
Здравеите хора!! Значи моя проблем е такцъв че сум 90 кила и сум 1,80 кажете какво да правя за да махна мазнините но да запазя мускулите
Сега... някой, ако ти даде точен отговор на този въпрос...
Това, с ръста и килограмите, не дава никаква представа- за състоянието ти. За него си има индекси- за определяне на количеството мазнини.
И винаги, когато тръгнеш да "чистиш", падаш и на рамери. Което не трябва да те плаши, защото превръщаш количеството- в качество. Въпросът е- да ограничиш тази загуба. Като превърнеш премахването на излишните мазнини- в плавен, но постоянен процес. Човешкото тяло е една затворена хармонична система. Не трябва да отделяш части от нея. Да я разглеждаш- като прост сбор от отделни части. Не е това.
Цялост е. В която всичко рефлектира и взаимодейства- помежду си.
Така и трябва да подходиш. С цялостна концепция.
В спорта... понякога се стига до крайности. Зверски диети, дехидратация, огромни натоварвания... На теб, не ти е нужно това. Не е никак здравословно. А и не е достатъчно- да стигнеш определено ниво. Номерът е... да го задържиш.
Тренировки, хранене, добавки, почивка... всичко е свързано.
Ами... в общи линии... отрицателен калориен баланс. Трябва да изразходваш повече, отколкото приемаш. И когато приемаш... трябва да го правиш- в моментите, в които имаш нужда от това. Да промениш състава на храната. Да ограничиш въглехидратите. Особено в късната част на деня. (Но не и да ги спреш. Те са нужни).
Увеличаваш аеробните натоварвания. Интензивността. Упражненията- за конкретни части...
Добавките... На пазара има всичко. Като започнем от Фат- бърнъри... ензимни инхибитори и фат- и карб- блокери (и двете групи, въобще не са за препоръчване). И най- вече... (Има различни видове. Този, в първия пост, е гейнър- с високо съдържание на въглехидрати. Служи за качване. Което не е такъв проблем, ако се приема- след тренировка с тежести. Но не става за прием- в другите части на денонощието, като заместител на някое от храненията, примерно.)
И... аминокиселини. С които да обогатиш храната и да оправиш съотношението- белтъчини- мазнини- въглехидрати...
Но спирам, защото по темата може да се напише книга... Всъщност... има. И то, достатъчно литература по въпроса.

Но да не забравяме... че всичко е строго индивидуално. И начинът, по който се отразява една тренировъчна програма на някого, не означава, че на теб, ще ти действа по същия начин. Ние, хората... сме различни. Метаболизъм, възможности, генотипове... воля, ако щеш...
Трябва... да намериш себе си. Твоят начин. Но няма да стане, ако не опиташ, поне. Успех!
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd January 2011, 14:59
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от not_sweety
Цитирай:
Първоначално написано от Endurobg
Здравеите хора!! Значи моя проблем е такцъв че сум 90 кила и сум 1,80 кажете какво да правя за да махна мазнините но да запазя мускулите
Сега... някой, ако ти даде точен отговор на този въпрос...
Това, с ръста и килограмите, не дава никаква представа- за състоянието ти. За него си има индекси- за определяне на количеството мазнини.
И винаги, когато тръгнеш да "чистиш", падаш и на рамери. Което не трябва да те плаши, защото превръщаш количеството- в качество. Въпросът е- да ограничиш тази загуба. Като превърнеш премахването на излишните мазнини- в плавен, но постоянен процес. Човешкото тяло е една затворена хармонична система. Не трябва да отделяш части от нея. Да я разглеждаш- като прост сбор от отделни части. Не е това.
Цялост е. В която всичко рефлектира и взаимодейства- помежду си.
Така и трябва да подходиш. С цялостна концепция.
В спорта... понякога се стига до крайности. Зверски диети, дехидратация, огромни натоварвания... На теб, не ти е нужно това. Не е никак здравословно. А и не е достатъчно- да стигнеш определено ниво. Номерът е... да го задържиш.
Тренировки, хранене, добавки, почивка... всичко е свързано.
Ами... в общи линии... отрицателен калориен баланс. Трябва да изразходваш повече, отколкото приемаш. И когато приемаш... трябва да го правиш- в моментите, в които имаш нужда от това. Да промениш състава на храната. Да ограничиш въглехидратите. Особено в късната част на деня. (Но не и да ги спреш. Те са нужни).
Увеличаваш аеробните натоварвания. Интензивността. Упражненията- за конкретни части...
Добавките... На пазара има всичко. Като започнем от Фат- бърнъри...
Ензимни инхибитори и фат- и карб- блокери (и двете групи, въобще не са за препоръчване). Протеини. (Има различни видове. Този, в първия пост, е гейнър- с високо съдържание на въглехидрати. Служи за качване на маса. Което не е такъв проблем, ако се приема- след тренировка с тежести. Но не става за прием- в другите части на денонощието, като заместител на някое от храненията, примерно.)
И... аминокиселини. С които да обогатиш храната и да оправиш съотношението- белтъчини- мазнини- въглехидрати...
Но спирам, защото по темата може да се напише книга... Всъщност... има. И то, достатъчно литература по въпроса.

Но да не забравяме... че всичко е строго индивидуално. И начинът, по който се отразява една тренировъчна програма на някого, не означава, че на теб, ще ти действа по същия начин. Ние, хората... сме различни. Метаболизъм, възможности, генотипове... воля, ако щеш...
Трябва... да намериш себе си. Твоят начин. Но няма да стане, ако не опиташ, поне. Успех!
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd January 2011, 15:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

С тази една страница не знам какво точно каза, освен, че има много литература по въпроса. Има ясни правила при чистене на мазнините и запазване на мускулната маса, описани са сигурно на 10 000 места в интернет. Въглехидратите се ограничават, в зависимост от теглото, белтъкът се увеличава още повече от настоящото количество.
Ето тук са описани основите на различни хранителни режими, в зависимост от целта, описан е в основи и високибелтъчният режим.

Естествено човекът не е казал и какво всъщност прави той - дали тренира, дали наистина има мускулна маса или така си мисли, което е в основата на решението на неговия проблем.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd January 2011, 15:53
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

Опитвам се да го накарам- да мисли за себе си глобално. Да планира. И да не вярва във вълшебни хапчета и 3-дневни чудеса.
Но да вярва,че той, самият... може.
Предпочетох това, вместо да го уча- да работи с Гугъл.
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd January 2011, 16:09
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е той човека за момента с нищо не е показал, че вярва в чудеса и вълшебни хапчета, за да го поучаваме. Нито, че не вярва във възможностите си. Всеки има мозък до доказване на противното
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd January 2011, 16:21
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

Правилният въпрос, съдържа в себе си половината от отговора. Според теб, колко опит има в запитването му?
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd January 2011, 16:30
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не е важно според нас колко житейски опит има в запитването му, тъй като то е конкретно запитване, в конкретен форум и конкретна тема... И не се отнася до житейския му опит.
Идеята е, че той е написал 10 думи на ред и половина, не може да подхождаме предубедено към всеки потребител с 1 пост и да го смятаме за неандерталец, пред който сега ще открием белия свят.
Не знам, постави се на мястото на човека (аз се поставям) и задай този въпрос, а после прочети отговора си, за това говоря.
Ако на теб ти звучи добре, супер, няма какво повече да обсъждаме ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изчистваненамазнинибеззагубанамускули
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:29.