IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 22nd February 2009, 13:56
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Светлинче,имам смелост и съм го правила и сега като се сетя хич не ми става хубаво
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 22nd February 2009, 13:59
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Е ти искаш от всичко да ти става хубаво - Светлично е един единствен шефче..
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #53  
Стар 22nd February 2009, 15:27
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Ох, нещо ми се губи картинката...
Сега, казваш, че сте заедно от година и осем месеца, само преди един месец едно негово (ама дали негово или на някой друг?) обаждане те кара да се чувстваш влюбена и сега изведнъж разбра, че той не е човекът за теб?!
Тъй като явно не искаш да кажеш каква е ситуацията, а хвърляш прах в очите с това:
Цитирай:
Първоначално написано от Angelina_Nali
Не е тайна не го обичам вече. Година и осем месеца са достатъчни за влюбване и осмисляне. Беше хубаво,но вече ми
е ясно че нямам реално бъдеще с него..чувствам го,явно той не е моята житейска половинка.
Та кога го осмисли, кажи? В последния месец? Извинявай, ама изобщо не е убедителна тази история за мен, напълно го разбирам момчето....
Моят съвет е, неангажиращ, разбира се, преди да правиш каквито и да било стъпки, да се опиташ да видиш ЯСНО ситуацията, да си кажеш истината пред самата себе си, да прецениш плюсовете и минусите на човека до теб (и на другия, ако има такъв) и да се опиташ съвсем честно да си дадеш сметка дали няма да сбъркаш, ако прекъснеш връзката си.
Този вид държание обикновено не е присъщ на младежките години, но не веднъж и дваж съм слушала оплакванията на разни момичета, които след време се тръшкат за лошо направения избор. Не забравяй, че ВСЯКО влюбване минава, това е нормален химически процес, но това не означава, че ако тръпката я няма, мъжът до теб губи стойността си като човек.
Това е от мен, успех ти желая, каквото и решение да вземеш!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 22nd February 2009, 15:48
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Та кога го осмисли, кажи? В последния месец?
Аз това го прозрях в един ден - просто ме осени...Разбира се то подсъзнателно се е трупало в продължение на известно време, но е въпрос на ден, минута, миг понякога да го ПРОЗРЕШ. И не ти става приятно от това; на нито един от двамата. И както ти казваш в поста си, и аз така реших да заложа на "стойността". И това не помага понякога. И докато може човек - да си плюе на петите още в мига, когато разбере, че не му е точно и на никого нищо не дължи. А не да продължава да чопка с надеждата, че ще намери за какво да се хване и да се чувства гузен, че вече не изпитва чувства.... щото се получава преливане от пусто - в празно...
Отговори с цитат
  #55  
Стар 22nd February 2009, 16:07
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

O, да, съгласна съм с теб, Гуен, че човек може да прозре същността на човека до себе си в един миг.
Проблемът е друг, обаче: често, ако сме привлечени сексуално от някой друг (което, повтарям, е чисто химически процес), възприятията ни се объркват тотално и късаме и хвърляме с лекота една връзка, за което можем да съжаляваме цял живот.
В този смисъл поставям под въпрос истинността на ситуацията, базирайки се на няколко емотиконки и недоумението на момчето. Ако има замесено влюбване в друг, не бива да се оставя на хормоните.
Има и друг момент: често самият факт, че вече не се чувстваме влюбени и искаме да изживеем отново това чувство ни кара да се чувстваме "вързани" в една връзка и решаваме да я прекъснем без никакъв реално важен мотив, освен собствения ни егоизъм. В този случай пак се получава много често в последствие "посипване на главата с пепел"...
Изживяла съм всяка една от тези ситуации: от мигновеното осмисляне, до бавно опознаване на проблемите, от късане и хвърляне до задържането на една връзка дори при отминалото "влюбване".
Зная, че и ти си ги изживяла всичките тези неща, затова не ми се струва правилно да се привилегирова един начин на действие.
Според мен не може да се защитатава това нейно безкомпромисно решение за прекъсване на връзката, защото ни липсват каквито и да е било елементи, не познаваме ситуацията изобщо.
Затова й казвам да се опита да прецени човека такъв, какъвто наистина е, за да не съжалява после.
А ти както говориш сега за мигновеното осъзнаване, което си преживяла, недей да забравяш и други решения, които си взимала и които в последствие си разбрала, че са грешни.
Всички грешим, но когато даваме съвет на някой е добре да си спомним за грешките си и да дадем няколко направления, после човек сам ще си реши кое е правилно и кое не....
Отговори с цитат
  #56  
Стар 22nd February 2009, 16:21
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Струци какво е това хабене на време и мисли с индивидуални проблеми..
Света чака да бъде измъкнат от влиянието на световните конспиратори-банкери..
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #57  
Стар 22nd February 2009, 16:26
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
.
А ти както говориш сега за мигновеното осъзнаване, което си преживяла, недей да забравяш и други решения, които си взимала и които в последствие си разбрала, че са грешни.
Всички грешим, но когато даваме съвет на някой е добре да си спомним за грешките си и да дадем няколко направления, после човек сам ще си реши кое е правилно и кое не....
Не се ангажирам да давам съвет конкретно за нейния случай, защото не съм сигурна, че ще е правилен, нито пък знам предистроията в детайли. Единствено исках да вметна, че за да осъзнаеш някои неща, няма определено количество време, а понякога не е нужно изкуствено да си даваме такова - защото излиза, че само сме си го загубили. Не бих го нарекла съвет - по-скоро ако тя се е познала някъде в нечий анализ - може сама да си вземе това, което й е нужно като насока или просто да игнорира казаното. Не съм коментирала появата на друг - факторите може да са всякакви; но чувството при осъзнаването на грешка си прилича всеки следващ път и е ясен сигнал, че не се чувстваме на мястото си. И ако няма неща, които да ни спират и да ни задържат във връзката - не е нужно да я прекараме в търсене на други ценностни качества в някой. Кому е нужно това - някой ден някой друг ще открие нещо уникално в този човек и нямам нищо против да го оставя да бъде "намерен" и преоткрит от друг.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 22nd February 2009, 19:53
Аватара на Angelina_Nali
Angelina_Nali Angelina_Nali не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: на изток от рая
Мнения: 1 801
По подразбиране

В този пост няма да вадя конкректи цитати,но наистина няма нищо скрито -покрито колкото и да се търси нещо друго...Беше хубаво и интересно,но живота не е само цуни-гуни :P и точно заради хубавите неща които са били не искам да се разделим с бурни сцени,затова
е и моето колебание в момента спрямо неговото нежелание да приеме че любовта ми към него вече я няма..иначе ми е ясно как се постъпва радикално и грубо ако се наложи.Разбира се, че не съм го констатирала това от днес за утре,но след като е факт трабва ли
да се продължава още само за да се задоволи мъжкото его не!
__________________
"Няма втори шанс за първи впечатления!!"
Отговори с цитат
  #59  
Стар 22nd February 2009, 20:03
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Ти сама си си отговорила....!
Отговори с цитат
  #60  
Стар 23rd February 2009, 09:40
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Анджелина, предполагам няма деца в цялата тази история?
Знаеш, че няма безболезнена раздяла, след като, не го обичаш вече, му го кажи с подходящ тон и по един категоричен начин и колкото по-скоро приключиш с това, толкова по-добре и как така не може да те разбере, ти на китайски ли му говориш.Виж, ако ти самата имаш все още колебания и не си сигурна е друг въпрос, но не му изпращай двойствени сигнали.Каквото и да предприемеш, първо трябва да си наясно със себе си нали?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Негообичам
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:20.