IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #2511  
Стар 25th February 2011, 20:52
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ако се хващаме за градусите, горната граница при меда е 45 градуса, но не е желателно да се доближава. Спокойно можеш да я загряваш и на 40 градуса и да не слагаш меда на мига, защото температурата така или иначе пада бързо (особено загрята в микровълновата, защото там водата се загрява "на пластове" и при слабо загряване винаги горе имаме топъл "пласт", а отдолу водата е по-студена, като за кратко време се балансират и общата температура пада). Така че 40 е супер, няма какво да те притеснява. Общо взето няма ли пара, няма опасност По-важното е меда да е истински
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2512  
Стар 25th February 2011, 21:02
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Хм, хм, позачетох се в захранаването във форума на "братството" и има някои неща, които лекичко не ми допадат. Пише, че са препоръчителни и който иска, да следва Емилова Аз мисля да следвам mindbender (отново :P ) в неговите съвети при първото житуване на Abbi. Ще я чакам и нея да сподели В братството основните принципи са подобни
Отговори с цитат
  #2513  
Стар 25th February 2011, 21:15
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
.... Така че 40 е супер, няма какво да те притеснява. Общо взето няма ли пара, няма опасност По-важното е меда да е истински
Solver, пак благодарско! Значи ще си ползвам програмата на МВ, а пара няма, далеч е от гореща. И съм съгласна с теб, че ако меда не е истински, кел файда, че го пазя да не му се загубят полезните качества. Тук трудно намирам хубав мед, но това е друга тема.


Цитирай:
Първоначално написано от aniK
...мамаМиа, защо така ти се е получил този обяд
aniK, той обяда не се е получил - аз така си го направих, сама съм си виновна. Нали знаеш - това което човек сам си направи никoй друг не може да му го направи (или нещо от този род беше). Ами на работа ни купиха обяд, защото цял ден бях на обучение. Аз си носех салата, но така бях примряла от глад, че... Поне курабийката можех да не ям, но нейсе, вземам си поука.

Ето го менюто ми за днес, петък:
6:15 - 500 мл вода с лимон
7:00 - 500 мл вода с мед
7:45 - 1/4 cup овесени трици + 1/4 cup сушени боровинки + 9 бадема (всичкото това накиснато във вода от предната вечер, на сутринта изхвърлих водата, смених с прясна вода и затоплих за 45 sec в МВ).
11:30 - белтъците от 2 твърдо сварени яйца
12:00 - салата маруля с репички и 1/2 краставица (със зехтин и балсамик)

Следобедна ще ям само ако ми пригладнее. Донесла съм си 6 големи ягоди.
За вечеря планирам към 18:30 около 200 грама сьомга на скара + салата зеле.

Абе нещо много ме подува това зеле (сигурно заради целулозата) и като че ли киселини ми образува. Ще продължа да се наблюдавам и ако нещо ще понамаля количествата.

И последно нещо да питам: колко е нормалната порция, да кажем риба или месо? Нещо като 170 грама ми се върти в главата. 200 гр не е ли много?
Отговори с цитат
  #2514  
Стар 25th February 2011, 21:38
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Пак аз...
Житния режим счита ли се като един вид детокс?
Къде е mindbender, отдавна не се е включвал?
Какво може да се направи, за да се изчисти тялото от шлaки? aniК, Solver, help

Много ми се иска да направя някакво изчистване на организма, детокс.
Отговори с цитат
  #2515  
Стар 25th February 2011, 22:16
Аватара на Oksana_
Oksana_ Oksana_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 294
По подразбиране

aniK благодаря за отговора, не знам защо винаги съм си мислила, че триците и овесените ядки се консумират с прясно мляко
Отговори с цитат
  #2516  
Стар 26th February 2011, 01:08
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Oksana_
aniK благодаря за отговора, не знам защо винаги съм си мислила, че триците и овесените ядки се консумират с прясно мляко
Oт форума на дюканките ги ядат с мляко триците Според принципите на разделното хранене не бива да се смесват белтъчини + въглехидрати.

Ето ме и мен:
з - 3 с.л. овесени ядки с ч.л. мед
о - салата от краставици с магданоз и лим. сок, парче сьомга на пара (полудяхме по тази сьомга)
сл. - ябълка
в - около 200 гр. свински дроб на скара
Отговори с цитат
  #2517  
Стар 26th February 2011, 09:30
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

здравейте! да се включа и аз:
9- 4 овесени бисквити
12- 50 гр. сурови ядки
15- пиле със зеленчуци
18- 2 ябълки, капучино
20- 200 гр. пилешко бутче, зелева салата
Отговори с цитат
  #2518  
Стар 26th February 2011, 11:00
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mammaMia!
Пак аз...
Житния режим счита ли се като един вид детокс?
Къде е mindbender, отдавна не се е включвал?
Какво може да се направи, за да се изчисти тялото от шлaки? aniК, Solver, help

Много ми се иска да направя някакво изчистване на организма, детокс.
Има различни варианти, режими и... действия по въпроса Както и приемането на определени храни попринцип, които да не позволяват натрупването след това на шлаки, за да не е нужно да правиш по едно голямо пречистване през определено време (т.е. все едно да чакаш къщата ти да стане очевидно мръсна, за да я чистиш). Но за всички тия неща по-добре mind да ти обясни. Имай предвид, че едно цялостно пречистване трае месеци и е постепенно за различните органи на тялото, като е важна последователността - т.е. не е добре и не е ефективно например да започнеш с черния дроб. Като дойде mind ще ти каже, а отделно съм сигурен, че е писано и в някоя друга тема по въпроса.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2519  
Стар 27th February 2011, 09:19
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Благодаря, Solver! Ами тогава ще чакам mindbender да се влкючи с по-конкретна информация. Аз по-специално се интересувам от пречистване на дебелото черво. Не знам дали може да се прави детокс само на един орган или трябва всичко да е последователно, целия организъм. Преди като ходех на диетолог, той предлага система детокс, но е с хапчета, уж билкови. Нещо не ми се вярва на такива системи, пък и е много скъпо.
За събота реших да си направя разтоварващ ден. Ето менюто ми. Очаквам мнения добре ли са количествата на фрешовете. Може ли и повече да пия?

10:00 - 500 мл топла вода с лимон
11:30 - 500 мл топла вода с мед
12:45 - 150 мл fresh от мандарини
16:00 - 150 мл fresh от мандарини
20:00 - 150 мл fresh от грейпфрут

През целия ден - много вода и билкови чайове.
Отговори с цитат
  #2520  
Стар 27th February 2011, 10:49
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

mammaMia!, аз не съм много спец в детоксите, затова си мълча. mindbender ще каже Четох някои съвети преди житния да се пие английска сол. Знам, че някои хора правят клизми на пролет и на есен...
За количетсвото месо в порция - ми аз си хапвам, сигурно стигам 200гр и нямам никакви скрупули Не се плаша от чисто месо в комбинация със зеленчуци (зеле/зелена салата). ОБАЧЕ:
Съботата, преди да започна житния не успях да се въздържа - ядох свинско, пилешко, опитах от едно филе, което бях купила през деня и доядох един кренвирш на малкия. Тази ми лакомия направо ме стресна и беше последният аргумент да започна житния - аз никога не съм била такава, да се лакомя за храна (само за месо). За мен храната е да си утоля глада, да съществувам. Освен това съм дисциплинирана, та трябваше малко да се стресна
И фрешове бих пила в по-големи количества, поне 200мл Мен обаче ме боли стомах от цитрусови фрешове. Ще кажеш на теб как ти е понесъл разтоварващия ден

На мен снощи ми се опъна житото - май би беше останало доста за вечеря и направо ми се повдигна от него, та изхвърлих малко. След режима мисля, че доста време няма да се сетя за сурово жито
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:52.