IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th September 2008, 15:47
Nevidimata Nevidimata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 18
По подразбиране Студа дойде...

Здравейте на всички.
Студа дойде, а пък и ще става все по-студено.
Интересува ме дали това ще окаже някакво влияние на стопяването на мазнините и въобще на тренировката? В смисъл такъв, че студения сезон се изпотяваме много по-малко, отколкото през лятото - това има ли някакво значение за отслабването?

Също да ми кажете дали тази програмка е добра :
- 30 мин. велоергометър - карам със 35 км/ч и пулса ми е 132-137;
- ~10 мин. скачане на въже - по около 600-700 подскока, като си почивам малко на всеки 100 (все пак на съм робот);
- 15 мин. степер;
- малко упражнения за коремчето;
- и малко упражнения за дупето :P

И още един въпрос
Понеже правя коремните преси с уред (Instant Abs) и докато ги правя нямам нито болки, нито напрежение в гърба/кръста. Та днеска се опитах от легнало положение на земята, да направя други упражнения за корема... Само, че безуспешно, защото като се опитам да си повдигна краката или горната част на тялото кръста почва да ме наболява

Малко попрекалих с въпросите Надявам се, че скоро ще имам отговори
И между другото, тялото.бг е много як сайт. Продължавайте все така!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th September 2008, 16:06
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Няма значение колко се изпотяваш принципно, дори лятото в жегата човек чувства повече умора и по-бързо би спрял да тренира, отколкото зимата, когато загрее. Въпросът е само като свършиш тренировката да не излизаш/стоиш на студено, защото мускулите са загряти.

За програмата - целта да се прави повече от 30 минути нещо е да се топят мазнините. Не знам по колко си почиваш между подскоците, но по-добре опитай да правиш 5 минути без да спираш, отколкото 10 минути с почивки.

Последният "въпрос" според мен не е въпрос, а по-точно ни съобщаваш, че те боли кръста при нормални коремни преси от легнало положение Ако въпросът ти е "защо" - ако нямаш друг проблем с кръста, явно просто не си свикнала и го натоварваш повече него. Ако продължава да те боли по-добре ги прави на уреда, само че и там е важно да си усещаш коремните мускули, не само да извършваш движението
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th September 2008, 16:22
Nevidimata Nevidimata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Мерси за отговора
Аз съм на 17години, 173см, около 55 кила. От скоро тренирам, за това не знам дали ще мога толкова бързо да отида на 40мин. вело... Пък и + това сега нямам от какво да слушам музика, така че времето минава в гледане на стените, пода, тавана xD И нямам толкова време, иначе с удоволствие бих правила 40мин. вело, 30мин. степер и повече скачане, но трябва да ходя на училище все пак
Между подскоците си почивам малко, колкото да си поема малко въздух Мога и по 200 примерно, но тогава ме болят мускулите и трябва да се спра за малко. Пък и не целя правене на прасец и бедра.

На уреда за коремни си усещам мускулите и то доста добре. Яко ги напъвам - нямам болки в кръста (само ми се напрагя мускула, който е под брадичката). Но като се замисля, може в легнало положение да ме боли кръста, точно защото не съм ги правила така до сега.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th September 2008, 16:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Може и просто да си те боли, може да имаш и някаква травма, затова казвам, ако ги правиш така и продължи да те боли, по-добре ги прави само на уреда.

Иначе да, подскоците не са най-доброто нещо, особено за жени, затова ги прави просто ей така си за довършване на кардиото, без почивка между упражненията. А иначе в друг ден можеш да ги правиш основно тях, като си ги правиш в серии и т.н. Например 1 път седмично
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th September 2008, 16:49
Nevidimata Nevidimata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Благодаря много за бързите отговори
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th September 2008, 20:42
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Мен досега от подскоци не са ме заболявали прасците, явно ги изпънявам некачествено. Но пък все ми префръква сърцето, затова спирам.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th September 2008, 21:07
Nevidimata Nevidimata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Хм... не знам. Рядко ми се случва да ми "префръква" сърцето. Най-вече, когато не дишам правилно. Смисъл не е точно болка, ама от самото стягане при скачането. И като станат прекалено стегнати вече е като болка... Ама и аз как го обясних
Сетих се още нещо да попитам Така като си карам велоергометъра по 30минутки, със 35км/ч, с пулс около 132-137, горе-долу какви калорийки изразходвам? Питам, защото велото е старо и няма такъв датчик, на който да пише...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th September 2008, 21:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Намери си в интернет според килограмите ти, тъй като различните хора изразходват различни калории.

Иначе нормално, за прасеца, както за всеки мускул, идва момент в който повече не може да се съкращава, започваш да усещаш болка, изтощение и т.н. Целта е с времето все по-бавно да става това
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th September 2008, 22:24
elsy elsy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 14
По подразбиране

Извинете ама защо подскоците да не са добри за жени?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th September 2008, 22:50
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Щото правят бръчки Сериозно.

От друга страна е индивидуално, но отделни жени могат прекалено много да си напомпат краката и после да не се харесват, както често се случва.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Студадойде
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:02.