IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd January 2006, 15:22
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране Присаждане на коса

Здравейте!
Знам, че повечето дами тук едва ли се интересуват от тази.. мм как да я наречем процедура, но при някои хора (като мен) част от косата окапва без да можеш да я спреш по причини независещи от теб. Навярно всяка от вас си предтавя колко ужасно е да виждаш как косата ти капе, а ти нищо не можеш да направиш, но все пак дерзаеш, а след всеки опит с ново лекарство оставаш разочарован.
Пробвала съм какво ли не и напоследък започнах да търся информация за присаждането на коса.

Знам, че има няколко метода, като първия е просаждане на твоя собствена коса, която се взима от най-отзад (там косата обикновенно се запазва). Оказа се, че този метод не е особено успешен, защото в повече от 50% от случайте (особено пък в България) косата не прихваща. Така остават отвратителни петна и пълна невъзможност косата да израсте на ново. Та освен че даваш много пари не получаваш нищо.

Другия метод, който познавам е с изкусвена коса, която е създадена да прилича възможно най-много на истинската. С такава са Боби Михайлов, Иво Танев от Треска за злато и предполагам доста други. Знам, че тази имплантация се извършва при Сердев. Гадното е, че има малко цветове и в повечето случай се забелязва разлика между истинската коса и тази. Другото неприятно е, че след няколко години ( 3-4 или повече в зависимост от поддръжката) се налага нова операция.

Третия метод за който знам не може да се нарече операция, но представлява миниаюрна мрежа с коса, която се залепя на скалпа и се налага ендомесечно да се сваля надолу, тъй като израства заедно с останалата коса.

Тези, които имаха търпение да прочетат написаното от мен виждат колко е трудно за ненадарените с хубава коса хора. Вече 4 години се тормозя с всякакви лекарства и илачи а полза не само че няма ами става мъничко по-зле. Можете да си представите какъв стрес е виждаш как косата ти пада и то на 16 години. Никак не е приятно.
Ще помоля ако някои знае повече за присаждането на коса да пише.
Мерси предварително и красив ден!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th February 2006, 15:59
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Момичета, имам парите за имплантиране на коса, но не знам по кой метод да си направя. Моля ви помагайте! В и-нет няма никаква информация или поне аз не мога да намеря...
Какво да направя?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th February 2006, 17:08
SexyLady SexyLady не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 34
По подразбиране питай

Най-добре е да се консултираш с пластичен хирург. той ще те прегледа и ще ти каже кое е най-доброто за теб. Успех и сподели след това какво е станало
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th February 2006, 18:49
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Мерси! От утре почвам да звъня и да обикалям. Те май не всички пластични хирурзи предлагат, но все пак... първо мисля да отида при Сердев. После другаде...
Най-вероятно ще питам за мнението за някой хирург ако някой е ходил по своите си въпроси. Знам, че в БГ вече има много хора с присъдена коса, но явно тук няма
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th February 2006, 19:07
SexyLady SexyLady не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 34
По подразбиране

може би е по-разпространено сред мъжката половина от човечеството, но честно казано аз също съм заинтригувана, защото не смятам , че тези услуги,които предлагат по фризьорските салони са удачни.Най-вече не са трайни и са пари хвърлени на вятъра за мен.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th February 2006, 19:34
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране mdam

Мдам... от косопад страдат само около 5% от жените. Само дето косопадите са различни. При мен е наследствен андрогенен косопад. Като при мъжете само, че не опадва чак толкова, че да ми лъсне кубето, ами просто се разрежда силно, отдолу се вижда кожата... особено покрай пътя. Подобно може да опада косата и ако има хормонални проблеми, но аз нямам. Та моето е нелечимо! Няма друг лек, освен хирургията... все пак нямам 20 години още
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th February 2006, 20:37
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Хич не те съветвам да ходиш при този мошеник Сердев, който не е пластичен хирург дори, не го е завършил като специалност.
Нямаш представа колко жени го съдят за поражения.
Не зная как е като хирург, но старата му слава лично на мен не би ми позволила да отида при него.
С пациентките, които го съдят и са ходили да говорят с него и да си искат парите се е държал лошо и унизително.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th February 2006, 20:50
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране da

Асет, да ама май само при него се слагат биофибри.
А каква му е старата слава? Аз от скоро се интересувам от такива неща въобще и ми е интересно.
Принципно поставянето на тези биофибри не е толкова опасно в сми не ре режат. Единствения риск е да ти се възпали някой косъм и е неприятно.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th February 2006, 20:59
SexyLady SexyLady не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 34
По подразбиране

в клиника Малинов също има присаждане на коса, но не знам по кой метод. Най-добре се консултирай с колкото се може повече лекари.
За Сердев аз също преди съм чела много лоши неща и не бих отишла там.А и взема многооооооооо скъпо
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th February 2006, 09:55
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

Чували ли сте нещо за д-р Скерлев?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Присажданенакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:46.