IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th August 2008, 09:10
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране Съвет как да се науча да карам ролери?

Привет на всички,които са запалени по карането на ролери!
От известно време съм се вманиячила да карам ролери и вчера си закупих един чифт+предпазна екипировка,но след като се опитах да стана и да се пробвам да направя няколко движения,се получи едно леко изпързалване и последва съответното падане...после с доста зор станах...и се почувствах глупаво.Прибрах ги в кутията и сега се ровя в интернет за някакви съвети.По принцип съм карала кънки като малка...но не знам защо сега не се получава.
Някой да ме посъветва?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th August 2008, 09:33
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

На първо място не се чувствай глупово, а когато паднеш, ставай и продължавай веднага. Ако се замисляш всеки път или спираш - няма да се научиш. Отначало може да извикаш някой (или 2-ма), който да те дърпа напред, докато си научиш стойката. Трябва да си леко приведена в кръста и колената да са леко свити, отначалото може да ти се струва странно, но после тялото само го прави. Ако тръгнеш да падаш назад се навеждяй и клякай още и още, ако тръгнеш да падаш напред се изправи в кръста, но гледай да не е рязко, понеже ще паднеш назад

Повикай някой да те дърпа, а ти само стой приведена и тренирай стойка, след това започни сама и просто карай, няма да се научиш, ако седиш и пишеш във форума, ученето е каране И естествено, че ще падаш, всеки има поне 1 падане в живота си, няма кой да стъпи и да започне да кара идеално,
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th August 2008, 10:35
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

Благодарности!
Сега се поразрових в интернет и ми се струва,че този спорт е доста маняшки!Надявам се да има и ефект върху стягането на бедрата и задните части.Довечера ще се екипирам до зъби с предпазните аксесоари и пак ще пробвам.След като се изръсих близо 200 лв за това удоволствие,лесно няма да се предам!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th August 2008, 10:56
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Като се запалиш ще ти се струват малко ; ) Зимата може да отскочиш до някоя зимна пързалка да си подобриш уменията ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th August 2008, 12:04
Daneto Daneto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Sofia-City
Мнения: 49
По подразбиране

И аз много искам да се науча... преди няколко години се пробвах, паднах изкълчих си ръката и от тогава имам фобия от падане
Иначе ми се струва много забавно, надявам се някой ден пак да се пристраша
Успех в начинанието apolonia2006
__________________
Винаги може и по-добре...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th August 2008, 13:17
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

Аз ролери се научих да карам вкъщи (дано мама не чете ), направо върху килимите Стойката е леко приведена напред и в началото съвсем леки приплъзвания, като може и да се подпираш отвреме на време я в стена, я в гардероб....

Съгласна съм, че карането се учи само с каране, така че екипирай се и не се притеснявай дори и да паднеш няколко пъти. Успех
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th August 2008, 15:40
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

И аз съм решила да изпробвам ролерите в коридора у дома,докато привикна на стойката,също си мислех на едно игрище/по-закътано/,където мога да правя леки обиколки и да се придържам на телената ограда ....
Ще пиша в понеделник,ако не съм си ожулила много ръцете....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th August 2008, 23:25
Tititata Tititata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: София
Мнения: 3
По подразбиране :)

Ами не знам от кой град си. Аз карам от скоро. Караме с един приятел. Той кара добре и ме учи. Много е забавно и си търсим още хора. Няма от какво да се притесняваш, ако паднеш. Нито е страшно, нито срамно. Който го е страх от мечки, да не влиз в гората... )))) Много ще ми е приятно да има още хора, с които да караме. Ще бъде весело.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31st August 2008, 13:06
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

Привет на всички!Да се похваля-вчера направих от първия път 4 км,разминах се с 3 падания,днес едвам сядам от болка,но усещането е супер.Аз съм от Пловдив и на гребната база е идеално за ролери.Първоначално се попързалях в задния двор,като съпругът ми ме придържаже,после,след като повярвах,че мога да се задържа и да се пързалям лекичко,решихме да експериментираме на гребната.Той падна 2 пъти,а аз 3.Въпреки това не се отказвам.Днес ще побягам,да се разминат болките,но утре твърдо съм там.Ако има други желаещи,хайде стягайте ролерите!!!Искам само да кажа,че се възхищавам на всички,които карат ролери,и въобще на всички,които спортуват!!!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st August 2008, 20:41
buena_venista buena_venista не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте всички начинаещи и напреднали и аз влизам в клуба /на начинаещите/ реших да заменя jogging с ройлери, тия дни ще си купувам и съм много зарибена, смятам да карам редовно, надявам се рано или късно да се науча, ето и един сайт с съвети и съветчета за лаици като нас:
http://www.skatelog.com/how/how-tos.htm

айде ако някой кара в Южния парки или на Борисовата обадете се да се трепим заедно, че аз хора с ройлери почти не виждам в парковете..
успех на всички
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Съветкакдасенаучадакарамролери
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:33.