IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #461  
Стар 11th March 2008, 17:18
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Нищо, ако възстановяването е наред си остава така, ако се поитрие се опреснява мястото на изтриването с нова порция материал.
При добро изработване на реставрацията през 1-0-ина години ще трябва само да се довъзстановява дължината, а всяка година ще трябва да го полирате при зъболекаря ви.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #462  
Стар 11th March 2008, 17:27
midwife midwife не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря Ви много за ценните съвети . А полирането като цена много ли е .
__________________
vaASSd
Отговори с цитат
  #463  
Стар 11th March 2008, 17:34
midwife midwife не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря ви д-р Венелинов за ценните съвети . Но искам да ви попитам и за цените на това полиране.
__________________
vaASSd
Отговори с цитат
  #464  
Стар 11th March 2008, 17:37
midwife midwife не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5
По подразбиране

Питам понеже посещаваме частна стоматологична клиника .
__________________
vaASSd
Отговори с цитат
  #465  
Стар 11th March 2008, 18:05
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от midwife
Благодаря ви д-р Венелинов за ценните съвети . Но искам да ви попитам и за цените на това полиране.
Най-добре да попитате колегите, защото вероятно техните цени са различни от моите, но принципно не е много скъпо (при мен е 1/5 - 1/10 от цената на реставрацията).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #466  
Стар 14th March 2008, 13:44
Enie Enie не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 1
По подразбиране ретиниран мъдрец

Здравейте доктор Венелинов
Бихте ли ми казали какви са цените за операция на ретиниран мъдрец? Аз имам 3 и сумата, която ми дадоха от един софийски стоматологичен център е 152 евро за единия
Отговори с цитат
  #467  
Стар 16th March 2008, 12:02
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Re: ретиниран мъдрец

Цитирай:
Първоначално написано от Enie
Здравейте доктор Венелинов
Бихте ли ми казали какви са цените за операция на ретиниран мъдрец? Аз имам 3 и сумата, която ми дадоха от един софийски стоматологичен център е 152 евро за единия
Здравейте, моята специалност не включва хирургия (вадене на зъби). Така, че не мога да ви кажа цени за вадене на ретинирам мъдрец, но това са приблизителните цени в специализираните хирургични кабинети за подобна операция.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #468  
Стар 17th March 2008, 20:05
keti_1962 keti_1962 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 7
По подразбиране Усложнение с възстановявания от металокерамика

Здр, д-р Венелинов,от два дни чета този форум и искрено Ви се възхищавам на търпението и ерудицията!!!Тъй като имам голяма тревога,рещих да я споделя именно с вас,пък дано ме успокоите поне малко...И така,ето зд какво иде реч:понеже нямах възможност да си оправя зъбите наведнъж оправих първо горните 4,т,е облякох ги с металокерамика,следващото лято-останалите 4 пак отгоре,а през 2000г, направих и долните /уви/само 6 предни , кътните бяха съсипани през годините от "добри"лекари...Бях облекчена от това,че вече няма да ми се налага да вися по стомат.кабинети,но проявих немарливост като не си направих поне от едната страна частична протеза,а се хранех само на долните зъби...Знам,знам каква горчива физиономия правите в момента,човек си пати най-много от собствената глупост,НО това е положението.И така,сещате се че с горните зъби проблем нямам,но долните ...в момента се клатят,венеца е оголен и влиза храна,а с езика си задирам металокерамиката от вътрешната страна на зъбите...Страхувам се ужасно и то най-вече от това как ще се сваля тази металок.,как и дали ще се възстанови венеца и дали най-вероятно не ме очаква само и единствено чене...Със страх очаквам да ми пищете...
Отговори с цитат
  #469  
Стар 17th March 2008, 22:13
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Re: Усложнение с възстановявания от металокерамика

Цитирай:
Първоначално написано от keti_1962
Здр, д-р Венелинов,от два дни чета този форум и искрено Ви се възхищавам на търпението и ерудицията!!!Тъй като имам голяма тревога,рещих да я споделя именно с вас,пък дано ме успокоите поне малко...И така,ето зд какво иде реч:понеже нямах възможност да си оправя зъбите наведнъж оправих първо горните 4,т,е облякох ги с металокерамика,следващото лято-останалите 4 пак отгоре,а през 2000г, направих и долните /уви/само 6 предни , кътните бяха съсипани през годините от "добри"лекари...Бях облекчена от това,че вече няма да ми се налага да вися по стомат.кабинети,но проявих немарливост като не си направих поне от едната страна частична протеза,а се хранех само на долните зъби...Знам,знам каква горчива физиономия правите в момента,човек си пати най-много от собствената глупост,НО това е положението.И така,сещате се че с горните зъби проблем нямам,но долните ...в момента се клатят,венеца е оголен и влиза храна,а с езика си задирам металокерамиката от вътрешната страна на зъбите...Страхувам се ужасно и то най-вече от това как ще се сваля тази металок.,как и дали ще се възстанови венеца и дали най-вероятно не ме очаква само и единствено чене...Със страх очаквам да ми пищете...
Здравейте, Кети.Заболяването на венците (т.нар. пародонтит) е едно исключително често срещащо се заболяване. За съжаление, когато то не се наблюдава и лекува може да се стигне до загуба дори и на здрави зъби. Свалянето на МК моста няма да е сложно (реже си и излиза много лесно), това, което мен би ме притеснило е кои от зъбите после ще могат да бъдат запазени. Много е вероятно и да може да се апазят, но това може да се установи с рентгенови снимки и след като се махне моста. Убеден съм, че се намери подходящо решение за вашето лечение.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #470  
Стар 18th March 2008, 00:57
keti_1962 keti_1962 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 7
По подразбиране усложнения

Вие сте невероятен,д-р Венелинов!Отговорихте ми така бързо и дори сега се чувствам мааа-лко по-добре,благодаря ви!За моста разбрах,но той не обхваща 6-те зъбчета/и в това мисля че е грешката на моята лекарка/,той е върху крайните 2/мисля,че 1 и 3/,а другите 3 са облечени индивидуално,така да се каже.Интересува ме те как ще се свалят и понеже се клатят няма ли да се счупят,някой ми каза,че трябвало да се пилятДругото,което ме тревожи е венеца-колко време и как ще се лекува/той направо е бял под самите зъби,нещо подобно като афтите/Благодаря предварително!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:41.