IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 4th May 2007, 19:32
ilia1991 ilia1991 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 46
По подразбиране

еми да определено ще се посъветвам с дерматолог , защото питах и учителката по биология и тя ми каза че имало 2 начина да излезнат бемки .... 1 - ако много съм седял на слънце
2 - рак на кожата
лошо , защото изобщо не съм се пекъл напоследак
Отговори с цитат
  #12  
Стар 5th May 2007, 09:45
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не е нормално да излизат нови бенки...(казват се невуси,да спрем да спорим как се пише )Когато това се случва човек трябва да спре или намали до минимум излагането на слънце,защото има риск от малигнизация(злокачествен трансвормация рак на кожата)Това е също и тип кожа,предразположена към такива образувания!Когато забележим,че един невус започне да расте или да се образува раничка по повърхността му,трябва задължително да отиден на лекар!По-черните невуси са по-склонни към такава трансформация ,когато има и косми по тях също..
Махат се оперативно,с местна упойка ,като се изрязват в здрава кожа,за да няма поява отново..
На мен ми предстои да ми махнат три такива,защото не водят до нищо хубаво,а не мисля да ги чакам....имам вече и записан час дори за след месец
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th May 2007, 16:16
desitta desitta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 311
По подразбиране

Яворе, искаш да кажеш, че по - големите и космати бенки могат да се превърнат в злокачествени образувания и е по - добре да де махнат ли? аз имам няколко такива.... нямам нищо против да ги махна, но разбрах, че остават белези...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 5th May 2007, 17:55
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Да,остават,но сравнено с това,какво става ,ако не ги махна не ме интересува честно да си кажа..А и мисля да си татуирам нещо върху белезите после
Иначе знай,че на корема и на гърба винаги остават белези!Само на шията и на лицето може да се махнат или да са незабележими
Има и друго,белезите ще са малки,с естетичен шев и няма да са нищо страшно 8)
Отговори с цитат
  #15  
Стар 5th May 2007, 17:59
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

офф и на мен последните 2-3 години забелязах че ми излизат нови бенки, имам една на лицето и няколко малки на ръцете. но са кафяви, а не черни, нито пък с косми. дали да ходя на лекар
Отговори с цитат
  #16  
Стар 5th May 2007, 22:08
stream stream не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 7
По подразбиране

вижте тази тема
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=141109.60
утре ще има и някаква кампания за бенките и кожния рак,
повече информация може да намерите тук
http://derma.bg/showsp.php?id=5
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бемките
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:51.