IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 22nd November 2007, 23:23
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Истината е някъде по средата. Наистина шофьор ставаш на пътя.
Но днешните курсове наистина никакви познания не дават.
Аз взех книжка преди 4 години. Инструктора не си направи нито веднъж труда да ме научи да маневрирам, нито веднъж да паркирам успоредно или назад. Полигон не съм и виждала. На първия си урок тръгнах директно да шофирам, нищо че и педалите не знаех. В резултат не успях нито веднъж да паркирам, наложи се приятели да ми кажат как става. Потегляне под наклон ми показа веднъж за 2 мин, валеше проливен дъжд и нищо не се виждаше.
Изобщо познания почти не получих, освен да тръгвам и спирам. Всеки урок беше по един и същ маршрут, без изненади. Възможно най-лесно за него, нали?
Отговори с цитат
  #32  
Стар 22nd November 2007, 23:30
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

Утре имам листовки изпит. Надявам се да ги мина, имало нови правила от този месец и тези нови правила само ме затрудняват
__________________
Моля гласувайте за мен http://nagradite.net/s1m3on
Отговори с цитат
  #33  
Стар 22nd November 2007, 23:35
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Никой не се е родил научен все пак,всеки е станал добър с практиката.На който се учил да кара кола в София преди 10,5 или дори само до преди 2 години му е било къде-къде по-лесно.Сега трябва да се пазиш от новоназначените откачени шофьори от гр.транспорт,маршрутки,кои о влизат насрещното,за да изпреварят 20 коли и да са отпред на колоната,и всичко това пълзейки от светофар до светофар или пък мъчейки се да вкараш колата във входа на някоя кооперация от нямане къде да спреш Но пък има и много млади шофьори,които са супер стриктни и се стараят и според мен трябва да им се отдаде малко толерантност.Да не говорим пък,че и аз съм един от тях
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #34  
Стар 23rd November 2007, 00:10
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

Аз инструктора ми обясни на колко километра да превключвам на по висока предавка. Скоростите ми бяха горе долу ясни, карал сам на бащата колата, и горе долу имам понятие с педалите. Сега за в града се бърках но сфикнах вече. За успоредното спиране почти на всяко място за спиране инструктора ме караше да спирам успоредно на патя. Сами си направете извода
__________________
Моля гласувайте за мен http://nagradite.net/s1m3on
Отговори с цитат
  #35  
Стар 23rd November 2007, 09:12
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Продължавам да твърдя, че шофиране се учи на пътя, в реална обстановка.
Цитирай:
Първоначално написано от Reason
полигона отпадна, …..смятам, че премахването му е пълна глупост!
Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Истината е някъде по средата
.……..не успях нито веднъж да паркирам, наложи се приятели да ми кажат как става.
Паркирането си е 50 % от шофирането.
Но за това че взимат книжки , хора без всякакви умения , не е причина липсата на полигон. Малкото практически часове , безхаберието на инструкторите и на изпитващите..
абе шофьор и ку*ва се раждат ...

Цитирай:
Първоначално написано от Karlotta
Междудругото според мен би било много добре да се възприеме модела на Щатите за взимане на книжка - на 16,но някакво фиксирано време в началото имаш право да караш само с придружител и по определени маршрути.Не че това някога ще се случи тук,но пък е хубаво като идея.
Какво и е хубавото на идеята ?
Отговори с цитат
  #36  
Стар 23rd November 2007, 10:36
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Хубавото на идеята е,че хем ти дава възможност да усвоиш шофирането от по-ранна възраст,хем задължително го правиш с по-опитен шофьор,който да ти помага.За мен,честно казано,има голяма разлика дали ще се учиш да караш на 18 или на 20 и нагоре,и колкото по-рано толкова по-добре.Което,разбира се,не означава разни 13-годишни да сядат зад волана.Американците могат да са повод за присмех в много отношения,но в това специално можем да се поучим от тях.Не че там няма голям брой катастрофи,но те са поради факта,че често карат употребили алкохол,защото там на много места няма алтернативен транспорт и си на 100% зависим от колата си.
Не виждам защо да не е добра идея да караш с по-опитен човек до теб,докато свикнеш.Тук днес взимам книжка и имам пълното законно право да карам и до края на света,ако искам.Но дали това,че съм взела 24 часа с инструктор и по една случайност и изпита автоматично ме прави шофьор?За себе си мога да кажа,че не,но на практика съм също толкова пълноправен водач,колкото и всеки друг.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #37  
Стар 23rd November 2007, 12:29
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

Хора немога да повярвам, изпитът го взех ама незнам с колко грешки.
Инструктора ми вика че съм го минал ама не е забелязал колко грешки съм направил :beavis_and_butthead:
__________________
Моля гласувайте за мен http://nagradite.net/s1m3on
Отговори с цитат
  #38  
Стар 23rd November 2007, 12:57
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Честито! :P И успех нататък с шофирането!
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #39  
Стар 23rd November 2007, 13:05
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Karlotta
Честито! :P И успех нататък с шофирането!
Мерси много Карлота. Мерси много на всички който ми стискахте палци. То егати и лесните въпроси ми се паднаха не е истина.
__________________
Моля гласувайте за мен http://nagradite.net/s1m3on
Отговори с цитат
  #40  
Стар 23rd November 2007, 13:47
desitta desitta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 311
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от s1m3on
Цитирай:
Първоначално написано от Karlotta
Честито! :P И успех нататък с шофирането!
Мерси много Карлота. Мерси много на всички който ми стискахте палци. То егати и лесните въпроси ми се паднаха не е истина.
а на градско не се ли яви след листовките? аз пък вчера го изкарах и утре отивам на БЧК и в края на другата седмица - книшка мн съм щастливааа
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ШофьорскиКурсове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:12.