IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th April 2008, 21:38
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране Акнето заразно ли е

Възможно ли е?
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th April 2008, 06:13
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

да не си разчоплила някоя от тях? щото скоро бях на козметик, имах една пъпка точно до ухото. казах й да я махне, но тя отказа, щото точно там минавал лимфен възел и заразата можело да се разпространи надолу точно където ти обясняваш. след два дни пъпката я нямаше. сега разбирам защо са ми излизали пъпки в цяла редица и не мога да се оттърва от тях по няколко семици...ама пусто като не мога да трая и все се чопля...
а дали е заразно акнето- не мисля
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th April 2008, 12:09
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране с

Да си кажа честно може и да съм пипнала някоя макар че също гледам да не ги пипам хич. Не знаех че е заразно надолу. Ок Но сега гледам друга такава е появи от др страна на лицето . Защо излизат?
Преди 3 год бях цъфнала отново от стрес и хормонален дисбаланс пукаха ми ги с игла на козметик щото те не минават .Минаха но май си има малки белези .
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th April 2008, 12:10
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране

Нищо не ги лекува ама вчера и днес почнах с чесън счукан в водичка лосион. Да видим де ше бягат!!
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st April 2008, 10:45
iva_pavlina iva_pavlina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 24
По подразбиране

Като микробиолог ще ви кажа, че акнето се причинява единствено от бактерии на самия носител.Широко разпространена е заблудата, че това е стафилококова инфекция и идват много такива пациенти в Националния Център по Заразни и Паразитни Болести, където работя.Акнето обаче, се причинява от анаеробни бактерии от род Propionibacterium acnei, а стафилококите могат да се насложат само като вторична инфекция. Много важно е пъпките да не се насилват и чоплят, защото по този начин бактериите се разсейват и по здравите участъци на кожата.С добро действие са ексфолиантите-препарати, които излющват горния мъртъв слой кожни клетки, но след употребата им излагането на слънце е противопоказно за известен период от време.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd April 2008, 12:29
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

iva_pavlina,
Какво ще кажеш например за хормоналната форма?
Има ли такава според теб?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd April 2008, 14:49
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
да не си разчоплила някоя от тях? щото скоро бях на козметик, имах една пъпка точно до ухото. казах й да я махне, но тя отказа, щото точно там минавал лимфен възел и заразата можело да се разпространи надолу точно където ти обясняваш. след два дни пъпката я нямаше. сега разбирам защо са ми излизали пъпки в цяла редица и не мога да се оттърва от тях по няколко семици...ама пусто като не мога да трая и все се чопля...
а дали е заразно акнето- не мисля
Това са бул шит....Лимфния възел не минава ,а стои на едно място...И кажи на козметичката си ,че от всяка точка на кожата лимфата се оттича през лимфни пътища ,през лимнфни възли(регионални) и т.н.
Така че инфекцията може да се разпространи независимо дали е до ухото пъпката или на задника... Единствено от горната устна нагоре може да има проблем с такива пъпки,които се стискат,защото оттам инфекцията може да попадне в мозъчните синуси и да стане веселба,затова не е препоръчително да се пипат ...За щастие това се случва рядко Лошото е обаче ,че никога не е знае кой ще е късметлията....?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd April 2008, 19:01
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

В този контекст, Яворе, ако може да те питам нещо, понеже аз имам пъпки , точно близо до лимфен възел и понеже имам топче доктора ми каза, че понеже пъпките са били пипани , се е възпалило и за това се е подул лимфния възел. Така въпроса ми е това възможно ли е?
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd April 2008, 08:49
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Oсвен ,че е възможно е напълно нормално,само дето не може да се разбере дали е в следствие от това ,че си ги пипала или не.Лимфните възли са филтри за микроорганизми на локално ниво.Те винаги се подуват и стават болезнени при възпаление.Няма нищо страшно,за разлика от лошите болести,при които лимните възли са подути много,но не болят...тогава има повод за притеснение.Сега не се пипай панично,нищо ти няма
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23rd April 2008, 12:08
iva_pavlina iva_pavlina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 24
По подразбиране

The Shadow,здравейте.
Разбира се, че преди всичко останало акнето се появява и усложнява именно на хормонална основа.Това именно е и причината това да се случва предимно в пубертетната възраст, въпреки че има и голям брой случаи при възрастни хора, което е значително по-рядко обаче, на фона на младежкото акне. Точно през пубертета се засилва продукцията на себум-секретът на кожните мастни жлези, който от своя страна е хранителна субстанция за въпросните бактерии.Те се настаняват, метаболизират на това място и отделят пропионова киселина, при което възпалението се засилва.Получава се черна точка-ако каналът на мастната жлеза е отворен или още комедон, а ако е затворен-нещо като подкожна киста, изпълнена със себум-надигната и болезнена.Главна роля в процеса имат хормоните, и по-точно тестостеронът, който се синтезира и в женския организъм.Когато нивата му са завишени, това е предразполагащ фактор за поява на акне.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Акнетозаразноли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:47.