IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 25th April 2007, 10:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Има едно Кафетин, дето ако не се лъжа, е със същия състав като Кофергамина.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th May 2008, 16:49
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране

И аз съм с мигрена. За болки пия "IMIGRAN". Цената е около 24 лв., в опаковка по 2 хапчета. През останалото време Мигренон по 4 всеки ден. Друго не ми помага.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 17th May 2008, 18:59
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

Акупунктурата помага, чудно ми е защо не си се сетила досега. Проблема-първопричина за мигрената не винаги е в главата, затова холистичното (цялостно) леченеи е по-удачно в случая.
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
  #14  
Стар 23rd May 2008, 05:39
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

И аз съм със същия проблем.
Противозачатъчните засилават пристъпите, а пък в кобинация с цигари става още по-зле, убийствена комбинация в буквалния смисъл на думата. Аз зарязах цигарите, но пък все още съм на анти-бебе, да кажем че избрах по-малкото зло.
След около месец съм на консултация, да видим тукашен лекар какво ще ми каже. Иначе съм се заредила с "Ацефеин" и си го гълтам като бонбонки.

А за тея лекарства дето говорите, какъв клас се водят? За да съм по-ясна, Ацефеина спада към наркотичните аналгетици.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23rd May 2008, 07:53
iva_pavlina iva_pavlina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 24
По подразбиране

Върху себе си съм изпитала много простичко нещо-вода с лимонов сок, по възможност изцеден от лимон, може и с лимонена киселина.Не се дабавя захар.На мен ми минава до минути.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23rd May 2008, 08:39
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

На мен ми помага само ацефеина, но аз нямам чак толкова силни пристъпи (както майка ми, например), моите са по-скоро упорити - но ако веднага, щом усетя, че ме боли глава - че ще ме заболява - взимам веднага 1 ацефеинче и така. АКо случайно заспя с главоболие, то се усилва ужасно много, затова гледам никога да не заспивам, ако ме боли главата. чакам да ми мине първо. Другото, което е при майка - тя имаше страшно силни пристъпи, но откриха по едно време, че има високо кръвно и като почна да взема лекарствата за кръвно доста понамаляха (да не кажа изчезнаха) пристъпите. Мисълта ми е, че причината може да е другаде. Мигрената си е мигрена, но ако има и друго заболяване това може да я усилва. С възрастта също намалява.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 25th May 2008, 10:09
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Майка ми страдаше от мигрена дълги години започнали са и с цикъла на 21-22г сега вече навлиза в критическата и мигрената почти изчезна. Аз имам същия проблем, но се въздържам от лекарства през първите дни и най-учудващо е че като си почна таблетките противозъчатачните главоболието отшумява бързо до 2-3 дни, а ако съм в почивка от тях ме боли много повече глава и по-дълго. Обезболяващи не взимам. Въздържам се защото ми се изписват за болките в кръста и в краката и се старая да ги избягвам за да има какво да ми действа на стари години. Като ефикасно мога да препоръчам Трамал или Трамадол (едно и също са) но са със зелена рецепта.
Относно това което аз правя е да ям шоколад и то много в такива случаи. рецептата е следната. Слагат се 10 шоколада във фризера в последователни дни, като всеки трябва да преседи 10 дни и се изяжда по 1 на ден. В шоколада се развивали при ниска температура някакви микроорганизми които подхранват мозъка. На мен лично ми помага а и обичам шоколад. Чела съм за това още като дете заради майка си и сега го правя за себе си. Ям много шоколад и през дрлугото време но не от фризера. Цигарите сщо увеличават болковия синдром, но от тях не се отказвам още. като ме боли много така и така не ми се пуши че ми се повръща от главоболието.
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20th September 2008, 15:43
magdalin_ magdalin_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от evelinche
явно никай не ме забелязва. проблема ми е сериозен
Ами имах силен пристъп и ми помогна 1 еинствено нещо-1 аулин + 1 парацетамол,повечето хора ще ме сметнат за куку,но...само това успя да ме отпусне.А и един съвет-когато те боли глава не яж шоколад и не пий кафе.
__________________
Случайността не съществува.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 20th September 2008, 16:05
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране

Приятелят ми има мигрена и пие само 'Солпадеин' - в опаковка са 12 разтворими таблетки и цената е 5.90. Помагат му!

http://www.366.ru/.files/articles/go...Headache-4.jpg
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20th September 2008, 19:25
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Само уточнявам:
Ацефин (Ацетаминофен=Парацетамол) - НЕнаркотично обезоляващо, взима се без рецепта.
Трамадолът е наркотично обезболяващо и трябва да се изпише, не се продава свободно.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мигрена
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:30.