IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 4th June 2008, 11:52
iva_pavlina iva_pavlina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 24
По подразбиране

Здравейте. Значи, микробиолог съм и се сблъсквам с кандиди много и най-различни Добре е, когато се лекува жената, успоредно снея да се лекува и партньорът, защото ефектътна пинг-понга при полово-преносимите инфекции е добре познат. Мъжът обикновено, дори и да се зарази с гъбички, не развива симптоми и не му създават проблеми, най-много да се получи баланит (възпаление на главата на половия член), но това се случва по принцип при недобра лична хигиена. По този начин мъжът се явява преносител, който може отново да зарази вече оздравялатаси партньорка.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 4th June 2008, 13:55
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране :)

А имат ли някъкво ефикасно лечение тези гъби?
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #53  
Стар 4th June 2008, 14:04
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iva_pavlina
Добре е, когато се лекува жената, успоредно снея да се лекува и партньорът
Точно така смятам и аз,иначе се губи ефекта от лечението,ако партньорът ни не предприеме също лечение!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 6th June 2008, 06:40
alkiona alkiona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 27
По подразбиране

Искам да попитам - възможно ли е след прием на посочените лекарства в първия си пост - в последствие да получа раничка на шийката на матката. Защото имам някакво кървене - което никак не мога да си го обясня. Никога през живота си съм нямала подобно. И след приема на тези лекарства се получи. Не знам вече кво да правя. Може и рак на шийката на матката да имам. И както четох в нета- късен симптом е червено зацапване. Да ще отида при гинеколог, но моля давайте съвети кво друго може да е.
__________________
Ако не знаеш къде си тръгнал ще стигнеш някъде другаде!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #55  
Стар 6th June 2008, 09:23
iva_pavlina iva_pavlina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 24
По подразбиране

Alkiona, здравей!От Flagil, Mycomax и Lomexin рак на шийката на матката не се получава Едва ли проблемът ти е такъв въобще. Естествено - консултация с гинеколог, ако кървенето е извън месечния цикъл. И избягвай самодиагностицирането
Отговори с цитат
  #56  
Стар 6th June 2008, 09:26
iva_pavlina iva_pavlina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 24
По подразбиране

Inkaaa, ефикасно лечение има, въпреки че гъбичните инфекции се славят с упоритостта си. Работата е там, че не всички гъби се повлияват от едно и също нещо. Наистина най-честата е Candida albicans, но има и редица други, резистентни на флуконазол например.Така че, налжителна е проверка за чувствителността на гъбичките към тези препарати, както и щателна микроскопия, което е много важно.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 6th June 2008, 09:54
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране :)

Установено е ,че са Албиканс и Fluconazol-a ми помага ,но след няколко месеца пак става така.Сега съм на строга диета ,не хапвам нищо сладко,даже захар на кафето не слагам ,хляб не ям ,не пия алкохол! Ще си пия лекарствата и съм си взела Биоцитрин-екстракт от грейпфрут(доста ми помага) и съм решена,че ще се справя с този проблем!
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 6th June 2008, 10:02
iva_pavlina iva_pavlina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 24
По подразбиране

Inkaaa, твърде вероятно е да се получават рецидиви, проверете и партньора. Сега е и летния сезон - хигиената трябва да е безупречна, внимавай с басейните. Знам, че е трудно бельото да е само от памук, но е препоръчително
Отговори с цитат
  #59  
Стар 6th June 2008, 10:27
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране :)

Благодаря ти за отговора! Смея да кажа,че съм запозната с проблема добре.Партньора ми също е на лечение ,въпреки,че не е е болен,но все пак приема лекарства.Не ходя на никъкви басейни изобщо,нося само памучно бельо,мия се с лактацид,просто инфекцията е хронична,но съм решена,че няма да се откажа! Не пуша,не пия,не боледувам по принцип,приемам имуностимуланти,надявам се да се преборя,наистина са много упорити и неприятни!
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #60  
Стар 6th June 2008, 11:26
alkiona alkiona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 27
По подразбиране

Добре тогава, според Вас, каква може дае причината за такова кървене. Мен пределно ми е ясно, че от лекарствата рас не може да се хване. Искаш просто да кажа, че преди никога през живота си подобно кървене не ми се е случвало. И затова предположих, че може да е някакъв страничен ефект от хапчетата.
__________________
Ако не знаеш къде си тръгнал ще стигнеш някъде другаде!!!!!!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомоощКандида
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:18.