IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #261  
Стар 27th April 2010, 17:44
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобето
Изчела съм много книги изгледала съм много интервюта на известни и компетентни доктори, всичките са единодушни , че след 6-ят месец от раждането кърмата вече не е полезна с нищо!!!
Много ми е интересно кои са тия единодушни компетентни доктори.
Най-малкото следва да знаят, че с кърмата се предават имунотела от майката, които защитават детето от вирусите, с които се среща. И тая работа не спира на 6-тия месец.

Не казвам кой колко да кърми, всеки си преценява. Обаче да кажеш, че една полезна течност не е полезна с нищо е глупост.

Ще дам пример - всички знаем, че прясноизцедените сокове са много полезни. Да, вярно е, че почти всички полезни вещества в тях могат да се набавят и по друг начин - с прием на плодове, храни и прочее. Което не прави прясноизцедените сокове безполезни.

Това се има предвид и при кърмата - след 6-тия месец детето се захранва и постепенно започва да си набавя много от ценните вещества (но не всички и не изведнъж) с друго, освен с кърма. Затова до голяма степен тя е най-важна до 6-тия месец, което не я прави безполезна изведнъж веднага след навършването му.
Отговори с цитат
  #262  
Стар 21st July 2010, 22:02
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

А не може ли ,вместо да се дава на детето макар и Био адапте, но от крава, да се храни майката здравословно, с чисти и ако може био храни и да си кърми детето?
От кърмата по добро няма.И това със сроковете е плод на нечий мозък, а не на природата.
Нещата си се случват естествено и без нашите измислени норми.
Отговори с цитат
  #263  
Стар 30th July 2010, 09:28
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

В България 91% от жените кърмят
Цитирай:
Проф. Стефка Петрова представи представително проучване, направено сред 2200 деца от 0 до 5 годишна възраст. Според него, 91% от жените в България кърмят. „Това е много положителна тенденция, не всички страни имат такава висока степен на кърмене. Но тя се отнася при проучваните деца, които сега са на 1 година. При децата, които сега са пет годишни този процент е бил 94%, което означава, че има известен спад", заяви проф. Петрова. Според нея, намаляването на този процент се дължи на това, че нашите майки получават много противоречиви послания". По думите й, майките получават добра информация от интернет, но получената от джипито или акушерката не винаги е добра. Проф. Стефка Петрова коментира по този повод: „Все още джипито или акушерката дават указания за даване на вода. Тревожното е, че тези жени, които дават вода на децата, я подслаждат, което е значителен проблем, защото увеличава енергийната стойност и става предпоставка за кариес.
Отговори с цитат
  #264  
Стар 15th August 2010, 01:30
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Ако имам кърма бих кърмила детето си поне първите 6 месеца, ако всичко е наред и до годинка. Тук в Щатите повечето жените отдавана не кърмят, не се и опитват дори. Не знам каква е причината, дали от забързания живот и стреса нямат кърма или просто защото така им е по-лесно.Няколко мои колежки работиха до последно преди да родят, родиха и месец след това отново на работа, детето на ясла и така. Не го разбирам това, честно, не бих хранила бебето си с формула(така казват на адаптираното мляко тук), и в същото време да си спирам кърмата на сила.Наистина не знам какво бих правила ако бременея и раждам тук. Не е нормално, дори хубавите компании плащат само 1-2 месеца майчинство, а после???
Имам братче на годинка и половина, майка ми още го кърми, това също много не го разбирам, но тя казва, че така и е по-лесно, харесва и и се чувства добре. Няма лошо
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #265  
Стар 20th August 2010, 10:35
Аватара на calorie_mania
calorie_mania calorie_mania не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Кърджали
Мнения: 71
По подразбиране Re: ЗА И ПРОТИВ КЪРМЕНЕТО!!?

Цитирай:
Първоначално написано от ANTIGONA
Не ми е ясно как има жени, които от страх да не си развалят бюста отказват да дадат най-ценното нещо от което се нуждае едно новородено бебче поне до 6тия месец???!А именно кърмата.е това вече е висша форма на ЕГОИЗЪМ!И това ми били майки...
Доста крайно изказване, бликащо от негативизъм?! И така започваш темата Аз не съм против кърменето, но не съм и ЗА на всяка цена. Нямах желание да кърмя, ползвах помпа 1 месец и ми спря кърмата. Трябваше да ходя на работа и нямах голям избор освен да пълня шишенца. Щом казваш, че не съм майка, понеже си храня бебето с шише
Отговори с цитат
  #266  
Стар 27th August 2010, 18:20
Аватара на pinklemonade
pinklemonade pinklemonade не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 19
По подразбиране Re: ЗА И ПРОТИВ КЪРМЕНЕТО!!?

Цитирай:
Първоначално написано от calorie_mania
Цитирай:
Първоначално написано от ANTIGONA
Не ми е ясно как има жени, които от страх да не си развалят бюста отказват да дадат най-ценното нещо от което се нуждае едно новородено бебче поне до 6тия месец???!А именно кърмата.е това вече е висша форма на ЕГОИЗЪМ!И това ми били майки...
Доста крайно изказване, бликащо от негативизъм?! И така започваш темата Аз не съм против кърменето, но не съм и ЗА на всяка цена. Нямах желание да кърмя, ползвах помпа 1 месец и ми спря кърмата. Трябваше да ходя на работа и нямах голям избор освен да пълня шишенца. Щом казваш, че не съм майка, понеже си храня бебето с шише
И аз съм на твоето мнение, calorie_mania. Ще кажеш, че кой знае от какво лишаваме малките. Да не би да е фатално да си цокат адаптирано млекце. Божеее, аз тръгнах да кърмя моето хлапе, но на втория месец ми спря кърмата. Какво да се прави! А си имам и без това здрав юнак (пу-пу), какво толкова се преувеличава с тази кърма? Чела съм по темата много, много, много и забелязвам, че подобни вманиачени апели "За кърменето НА ВСЯКА ЦЕНА" са малко плашещи.

Малко извън това, което искам да кажа, но няма да забравя онези репортажи за майки, които кърмят децата си до 4-тата, дори до 7-мата и 12-тата ГОДИНА. Хм. И те твърдят, че нали кърмата била най-ценното за дечицата, айде да не им я спираме никога!!!
__________________
Който обича, кипи.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:08.