IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd January 2010, 03:48
Depressed_girl Depressed_girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Град: Londerland :))
Мнения: 5
По подразбиране Прием на калории

Здравейте!

Имам един въпрос. Чела съм доста за диети, калории и т.н но човек се учи докато е жив нали?
Та въпроса може да се струва глупав за някои но ...

Е въпроса е: Ако до едно време съм приемала много малко калории, например да кажем 500 - 10 дни и след това почвам да ги увеличавам по малко по малко, е ще надебелея ли защото калориите са повече или на против, ще продължа да отслабвам, защото това е под дневната "доза" калории за деня?

Ще съм благодарна ако отговорите
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd January 2010, 10:05
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Здравей ,

много е хубаво че търсиш съвет, тоест осъзнаваш че това което правиш не е правилно. 500 кал на ден не покриват дори основните нужди на тялото ти.
Не се безпокой, няма да напълнееш ако приемаш по-малко калории отколкото тялото ти има нужда.
Важно е обаче не просто да следиш калориите, а също так количеството въглехидрати, белтъчини и мазнини. Ако искаш да отслабнеш здравословно ( 2-3 кг на месец) трябва да се храниш баланcирано - разнообразна, нискомаслена диета, с преим на калории около 500 по-малко от това, което ти е нужно

Без да знам колко си висока и колко тежиш, ти давам тук за пример моите показания ( направени са от диетолог)

Прием на калории

Основно количество 1391.5 ( тук вече са извадени 500те
Физическа активност +0.0 ( ако правиш спорт добавяш калориите тук, това увеличава калориите ти на ден)

Белтъчини 42.4г
Мазнини 44.9г
Въглехидрати 186.7г
Вода 2000мл

Важно е да приемаш всички тези калории на ден, като се съобразяваш с количествата Белтъчини, мaзнини,Въглехидрати и Вода. В никъкав случай не трябва да се опитваш да пестиш!

Спазвайки този план аз отслабнах за 3 седмици 5кг!

Така че не се отчайвай, ами започни да се храниш здравословно!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd January 2010, 11:49
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

И аз се чудих много време с тези калории И аз приемам малко и то много време (доста често и по 500-600 ). И все си мислех, ако почна по 1200-1300 примерно, че ще почна да качвам. Понеже организма свиквал с малкото калории и работел един вид на "бавни обороти" и се задоволява вече с по-малко от преди. И ако му дадеш повече (имам предвид повече от обикновените 500) и той си ги "складира" веднага. Но от горният пост съдя, че това май не е така Пък и аз сякаш си мисля, че няма как да е така - може да спра да свлям, ама чак пък да взема да качвам...не знам
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd January 2010, 16:52
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

Barby girl ti na kakva dieta si gledam na kalendarcheto otdolu che si svalila mnogo kilogrami bravo
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd January 2010, 19:42
Depressed_girl Depressed_girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Град: Londerland :))
Мнения: 5
По подразбиране

Piny, благодаря за съвета
Мисля да изкарам още малко така с малко калории, защото найстина искам да отслабна малко, но после искам и да си ги задържа.

BarbieGirl, - да точно това ми беше питането и на мен но явно ако са по малко с около 500 от дневната доза няма да качваме

Мерси пак,

А може ли само да ми кажете след като почвам да ги увеличавам кое е по добре да увелича като за начало - Белтъчините нали?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd January 2010, 20:52
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Depressed_girl

А може ли само да ми кажете след като почвам да ги увеличавам кое е по добре да увелича като за начало - Белтъчините нали?
Според мен - твърдо ДА
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd January 2010, 20:54
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Иначе аз съм на Дюкан понеже ме питахте.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th January 2010, 14:49
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

добре ... аз не мога да разбера ... ако си дълго време на по 500-600 ккал на ден, как живееш? аз и 3 дни не мога да издуржа така, това е страшно малко храна ... то и 1300 е малко, това значи да си вечно гладен..
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th January 2010, 15:00
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

то за издържането, се издържа- но въпроса е на каква цена и за колко време.
Повече от ясно е, че такъв режим не може да се спазва цял живот. Здравословно и балансирано хранене е единственият начин да се намали теглото и да се задържи новото тегло.

1300 кал за диета не е малко, но e дoстатъчно за да се отслабва с 0,5кг на седмица - при мен са малко повече защото аз все още губя водата, която съм задържала през бременността.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th January 2010, 18:43
tonubg tonubg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 94
По подразбиране Re: Прием на калории

Цитирай:
Първоначално написано от Depressed_girl
Здравейте!

Имам един въпрос. Чела съм доста за диети, калории и т.н но човек се учи докато е жив нали?
Та въпроса може да се струва глупав за някои но ...

Е въпроса е: Ако до едно време съм приемала много малко калории, например да кажем 500 - 10 дни и след това почвам да ги увеличавам по малко по малко, е ще надебелея ли защото калориите са повече или на против, ще продължа да отслабвам, защото това е под дневната "доза" калории за деня?

Ще съм благодарна ако отговорите
Здрасти, до този момент може да се каже че си се самоизяждала.
Сега постепенното увеличаване не е проблем, въпроса е с какво и до какви граници ? Помисли каква храна би консумирала. Другото което е много важно какъв ти е енергоразхода за деня, спортуваш ли нещо ? Това определя грубо количеството храна. Като цяло ако се храниш с качествена храна, пригодена за нас "човеците", дори и да увеличиш малко калориите отгоре не е проблем.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Приемнакалории
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:26.