IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th August 2007, 21:39
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Относно злоупотребата с ника на Апоклистика.

Тъй като човекът, който се изгаври така лошо с Апоклистика не заслужава да му бъдат пазени личните данни, а заслужава да бъде изобличен пускам следната информация.

Човек с поща: geo73@abv.bg се регистрира на 20.08.2007 година с ник: аpoklistika

Разликата с оригиналната apoklistika е, че използва букви на кирилица като заместители на оригиналните латински букви. В случая е заменена първата буква - А. Това може да се види, като се смени енкодинга на браузера, тогава оригиналната апоклистика запазва правилно изписването си, докато "ментето" изведнъж е с първа буква - йероглиф.

ИП адреса на ментето е: 77.76.128.217

Други адреси от които е писало ментето са:

89.106.127.38 [ 22 Мнения ]
77.76.129.170 [ 1 Мнение ]
89.106.109.15 [ 1 Мнение ]
77.76.129.201 [ 1 Мнение ]

Лицето, злоупотребило с форума е получило незабавен БАН.

Съжалявам за неудобството, просто системата (phpBB) позволява това нещо. Хубавото е, че възможностите за подмяна на латински и с кирилски букви е лимитирана. Очевидно латинското s е различно от нашето.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th August 2007, 21:44
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

не разбирам целта на дадения индивид... не съм усетил с какво се е опитал да злоупотреби => го е направил безцелно?
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th August 2007, 21:56
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

Според информацията предоставена от liophy,потребителят използва не реално IP чрез,което може да си прави регистрации колкото си иска!Единственото решение е БАН по IP!Но да се надяваме за напред този потребител да си изгради собствено АЗ!
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th August 2007, 21:58
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
не съм усетил с какво се е опитал да злоупотреби => го е направил безцелно?
Използването на моя снимка за аватар, както и публикуването на други мои снимки без мое разрешение и представянето му за мен е злоупотреба!
Ти няма как да го усетиш, защото беше на мой гръб!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th August 2007, 22:05
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Потребителят използва реално ИП, но вероятно то не е статично. Затова е безпредметно да бъде слаган БАН по ИП.

Забравих да добавя още инфо: От тези ИП адреси не е писал друг потребител. Тоест - злоупотребата не е дело на член на форума. Или поне , ако е било така, той е бил достатъчно внимателен да влезе от друг адрес.

Съжалявам още веднъж за неприятностите, получи се съвпадение точно днес да не бъда онлайн за по-дълъг период от време.

Още в 12.00 на обяд видях фалшивата регистрация (първо забелязана от Бимби) и веднага я изтрих.

За съжаление след това ми се наложи да изляза и малко след това вредителят се е активизирал отново и се стигна до скандала.

Всеки, който се опасява от подобно посегателство - може да се презастрахова, като предварително регистрира никовете, които могат да се пишат с ползване на букви на кирилица.

За съжаление това е единствената застраховка, в който и да е phpBB форум.

В случай на злоупотреба - пишете ми веднага на лични. Ще реагирам възможно най-бързо.

И докато не реагирам - моля ви, не обръщайте никакво внимание на похитителя на никове, защото само ми създавате работа да трия. И по-важно, осмисляте делото на вредителя, доставяте му задоволство от стореното.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th August 2007, 22:23
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:
Първоначално написано от Street
не съм усетил с какво се е опитал да злоупотреби => го е направил безцелно?
Използването на моя снимка за аватар, както и публикуването на други мои снимки без мое разрешение и представянето му за мен е злоупотреба!
Ти няма как да го усетиш, защото беше на мой гръб!
не разбра какво исках да кажа и затова ми се накара...

П.П. значи се познавате , за да има твои снимки, които да публикува без разрешението ти.
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th August 2007, 22:34
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Естествено, че не се познаваме- копира си снимката от аватара ми и използва линкове на мои снимки, които съм пускала тук и които не успях да изтрия навреме. Както и да е, принудих се да си изтрия целия профил в мултиплай, ама явно им е бъгнат сайта, защото една от снимките продължава да се вижда, дори и след като профила ми е изтрит
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st August 2007, 10:06
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Естествено, че не се познаваме- копира си снимката от аватара ми и използва линкове на мои снимки, които съм пускала тук и които не успях да изтрия навреме.
Интересно обаче защо е избрал точно теб?! Не ти ли е писал нищо на лични? Чудя се дали е случайност или е искал да се запознае с теб, примерно

П.П. А пък може и просто да е взел ник-а с най-много мнения от "Потребители"...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st August 2007, 10:14
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Интересно обаче защо е избрал точно теб?!
е, на мен що ми разбиха профила? отговор няма да получа, ама не го и търся. хора без работа много.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st August 2007, 12:00
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

liophi То да става за въпрос и аз съм на бтк и аз съм с динамично ИП. Ама не правя такива глупости. Няма нищо да постигна с това. Хора прав ли съм. А този бахти идиота дет е. Какво иска да постигне незнам. Освен всички да го намразят. Едно ще ви кажа. Без туристи ни е най добре
__________________
Моля гласувайте за мен http://nagradite.net/s1m3on
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОтноснозлоупотребатаниканаАпоклистика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:29.