IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 19th November 2007, 23:54
Аватара на ratamahatta
ratamahatta ratamahatta не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Sofiq
Мнения: 1 790
По подразбиране

Reason абсолютно прав си....аз преди да почна не се бях качвала на шофьорското място и сега за 24 часа по 40 мин се води, че трябва да съм читав шофьор.....даааааа беееееее......живот и здраве да взема книжката и цялата кола ще бъде в лепенки "млад шофьор" и нека другите да се пазят, че аз незнам дали ще успея
__________________
По-добре искай нещо, което нямаш
отколкото да имаш нещо което не искаш
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22nd November 2007, 18:02
Аватара на s1m3on
s1m3on s1m3on не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: БЛАГОЕВГРАД CiTy
Мнения: 2 353
По подразбиране

ХахХА аз пък в началото бях зле но вече се оправям.
__________________
Моля гласувайте за мен http://nagradite.net/s1m3on
Отговори с цитат
  #23  
Стар 22nd November 2007, 18:17
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason
Сегашните курсове са просто...не ужас ами.....ужасТТТТ!Такива "шофьори" Ви правят, че рубриката "Без думи" е твърде семпла като идея.96-та година беше последната със задължителния пологон.Голяма глупост беше, че го премахнаха!Не може да качиш човек, който си няма понятие от автомобил, от правила за движение (дори и като пешеходец) в 16 часа на Панаира в Пловдив и да му кажеш карай!
Що да не може, все пак като вземеш книжката няма да караш на полигона, а по улиците. И колкото по- рано свикнеш, толкова по- добре. За мен полигона си беше абсолютна безсмислица, която не ти дава никаква реална представа за това какво значи да караш кола
Отговори с цитат
  #24  
Стар 22nd November 2007, 19:34
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Защото в момента "майка плаче, грамофон свири" за тези, които не минават полигон.Грам не могат да си държат колата сигурна на пътя.Или ще им гасне, или не са се научили по наклон да спират и тръгват, не сменят предавките както трябва, дори някой от тях никога не карат назад.За какво са им тия огледала и те не знаят.Не се свиква с кола на пътя, където са другте участници в движението - съзадавш предпоставки за ПТП или най-малкото ги изнервяш.Когато си минал полигона знаеш мнгоо добре как да се справяш с колата си, тя е под твой контрол.Далеч съм от мисълта, че някой който е изкарал сегашните курсове знае как да се справи в критична ситуация на пътя.А това на времето се учеше.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 22nd November 2007, 19:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Продължавам да твърдя, че шофиране се учи на пътя, в реална обстановка (не съставяш предпоставки за ПТП- все пак на колата ти има означение, че в момента се учиш, а и до теб стои инструктор), не в изкуствената среда на полигона. Какво значи, че не могат да си държат колата сигурна на пътя- ти след колко години шофиране можеше? Това не се научава по време на курса, а с практика.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 22nd November 2007, 19:50
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

apoklistika, на пътя се учи движението, правилата и това да можеш да се ориентираш правилно в обстановката, а не това да можеш да държиш в ръцете и краката си сигурно кола на пътя!Какво като има табела "У"?!Тя няма да те спаси от евентуално ПТП.Дори и инструктора е ограничен в действията си.Какво има той?Педали за спирачките.Има такива ситуации на пътя, при които да натиснеш спирачките значи след теб да се наредят още 3-4 автомобила във врижна катастрофа!Единствения начин е да ти хване волана!Ами ако не успее или заксънее?!А и тои няма начин как да ти подкара колата, след като няколко пъти я загасиш на зелен светофар при опит да потеглиш.След теб става километрична опашка - задръстване.Когато можех да си държа колата сигурна на пътя, тогава влезнах в града, т.е. градско!Преди това минах полигон, бях научен да паркирам по всякакъв начин, бях научен да тръгвам и спирам по наклон, минавах "змейка".След това карах извънградско и чак след това в града!В града ме учиха по време на движение, при влизане в завой да си отворя и затворя вратата, с последващо сваляне и вдигане на прозореца (тогава нямаше ел. стъкла - въртиш држаката, сменяш предавки, въртиш волан, играеш с краката, включваш и зиключваш мигачи.И ако не го направиш, обикновено следваше шамар зад врата)
Докато се напрактикуваш на пътя ще имаш токлова катастрофи, колкото никой от по-старите водачи не е правил през целия си живот!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 22nd November 2007, 20:04
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз шофьорски курсове карах 98 година, ако не ме лъже паметта, когато вече полигона беше отпаднал. Преди да ме пуснат на улицата, също ме научиха на всички неща, на които са те научили и теб. Взех си книжката от първия път, без нито една грешка на теста.За девет години смятам, че съм се напрактикувала достатъчно, да чукам на дърво все още без нито една катастрофа и нито една драскотина на колата.
По мои наблюдения понятието "полигон" освен в България, другаде не е познато и прилагано. Ама сигурно е от огромно значение щом казваш, не се смятам за невероятен шофьор и познавач на улицата (за сметка на това се смятам за невероятно отговорна, на което и 100 полигона не могат да ме научат).
Отговори с цитат
  #28  
Стар 22nd November 2007, 20:51
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Тогава, полигона отпадна, защото сметнаха, че всичко,което съм описал може да се научи и на пътя.Да, но с времето се доказа, че това е рисковано, а и много инструктори, вече не го прилагат (полигона на пътя).Ето защо, както тогава, така и сега смятам, че премахването му е пълна глупост!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 22nd November 2007, 22:21
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Може и да е било полезно карането на полигон,но самото техническо овладяване на колата далеч не е най-трудното нещо.Да сменя предавките,да тръгва и спира,отваря,затваря врати и т.н. може да се научи и малко дете.Въпросът е да се научиш кога трябва да правиш всяко едно нещо,а това става само в реална ситуация.Защото ти на полигона може да тръгваш перфектно,но когато се забавиш с една милисекунда,колкото е времето между зеления светофар и първия изсвирил клаксон зад теб,най-естественото нещо е да пуснеш рязко съединителя и да загасиш колата,понеже си неопитен и всичко те притеснява.
Проблемът на младите шофьори не е липсата на полигон или просто малкия брой задължителни учебни часове,а това че не се възпитава отговорност.Трябва някак да се втълпи на всеки седнал зад волана,че правилата са за да се спазват и ако това не става следва трагедия.Но в нашето общество,който кара бързо,минава на червено и т.н. обикновено е възприеман като герой и всички му се възхищават.Междудругото според мен би било много добре да се възприеме модела на Щатите за взимане на книжка - на 16,но някакво фиксирано време в началото имаш право да караш само с придружител и по определени маршрути.Не че това някога ще се случи тук,но пък е хубаво като идея.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #30  
Стар 22nd November 2007, 22:56
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

На мнение съм, че повечето от сегашните млади "шофьори" не могат да управляват колата си.Всеки ден се натъквам на идиоти и полуидиоти, на които не им е проблем ориентирането, неопитността или каквото и да било друго - те просто не могат да карат кола!Само като ги гледам как паркират....нямам думи!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ШофьорскиКурсове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:39.