IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #621  
Стар 6th June 2008, 13:48
Kraska_Praska Kraska_Praska не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 381
По подразбиране

divina, благодаря ти
Напоследък с Nyssa рядко имаte време да пишете и ми липсвате, дано когато изпитите минат блестящо, в което не се съмнявам, пак станете по-редовни
А сега за всички дюканки - момичета, признавам си, че въпреки всичко ми стана малко гадничко от тия коментари против нашата диета, които в момента са навсякъде. Толкова се психирах, че пак звънях на леля да ме успокоява и тя за пореден път ми каза, че ако е виждала някакъв риск за моето здраве е щяла да ми каже в самото начало. Много по-леко ми е след този разговор. Разбира се, не съм имала намерение да се отказвам от диетата заради тези глупости, но все пак съм податлива на всичко, всяко нещо ме кара да се замислям и много лесно се психирам... Хем си знам, че нещо не е вярно и пак, подсъзнателно, си се притеснявам ужасно много...Добре, че си имам такава добра леля дето ме успокоява
Надявам се и аз да съм ви подействала така, поне малко, защото когато сме спокойни всичко става много по-лесно, включително и намаляването на килцата...
__________________
...
Отговори с цитат
  #622  
Стар 6th June 2008, 13:53
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

SB2006 според мен основната ти грешка е, че не консумираш месо. а и този омлет приготвен някъде ... със сигурност не е бил без мазнина. а за този режим мазнината е абсолютно забранена. млечните продукти - до 1кг на ден - и тук имаш известни нарушения. нямаш ли възможност да хапваш пилешка пържола на скара, без кожата. по-вкусно е от само 1 мляко. ако неможеш да си я приготвиш вкъщи продават готови вакумирани - за тях другите момичета ще ми се скарат дето ти ги препоръчвам. но и те са алтернатива. препоръчвам ти следното примерно меню
* сутрин - половин кисело мляко/200г/ с 2-3с.л овесени трици. ако нямаш трици може само мляко, или мляко с малко степче за подсладяване и по-добър вкус.
* междинна закуска - 1-2 варени яйца.
* обяд - пилешко месо на скара, без кожата или риба на скара
* следобедна закуска - 1 чаша прясно мляко - може пак да превърнеш в плодово с малко степче../ 2-ри вариант - пуешка шунка няколко парченца...
* вечеря - телешко с подправки на скара и залято с лимон, или пък може да го свариш във вода с подправки и малко сол. телешки кюфтенца и т.н

може да си приготвяш и омлет за обед или вечеря, но задължително без мазнина , на тефлонов тиган.
и НЕ ЗАБРАВЯЙ НАЙ-ВАЖНОТО - минимум 1.5 литра вода на ден.

успех и не се отказвай! стискам ти палци!
Отговори с цитат
  #623  
Стар 6th June 2008, 14:20
ellica ellica не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 96
По подразбиране

SB2006 и аз да се намеся ... първо колко си висока и на каква възраст си? Защото ако си 1.75 тези 65 кг биха ти били идеално тегло, какво ще отслабваш?
tirra ти е обяснила другото.. ако нямаш книгата или нямаш намерение да си я купуваш, прочети първите страници на двете теми .. много добре е описано Млечните са ДО 1 кг на ден, т.е. с две кофички кисело мляко и малко прясно сутрин в кафето покриваш максимума.. Ако консумираш извара, наламяваш другото.. И най-вече през ударния режим трябва да се наблегне на чистите протеини, т.е нетлъсти и постни меса - пилешко, пуешко, дробчета, телешко бонфиле, риба..
Имаме и една вегетарианка в редиците, Ketamina, даже и тя постигна зашеметяващи резултати, като хапва риба, яйца и млечни..
Не всеки организъм реагира светкавично, важно е и какво е състоянието ти в момента, имаш ли реални кг за сваляне, тренираш ли, пазила ли си много диети и т.н.

secretk ние сме мнооого далече от крайностите.. количеството храна, което се поема дневно е направо огромно в сравнение с менютата на ИЗВЕСТНИ НАШИ ДИЕТОЛОЗИ.. Защо никой не направи сравнение с таблиците, мерките и теглилките на нашумелите напоследък Симеонов и Байкова? 40 гр сиренце, 1 краставичка, но малка, 20 гр ядки.. смятате ли, че от това количество ядки организма ще си набави необходимите белтъци и витамини?
Нека просто спокойно съпоставим фактите ... с хора, които имат реална представа от режима и това, което включва!
Не желая да ставам досадна, но пак да повторя, аз съм технолог в хранителната промишленост, а майка ми е лекар, имам си достатъчно съветници и информация
Отговори с цитат
  #624  
Стар 6th June 2008, 14:23
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Аз не кaзвам, че вие сте в крaйностите, но тaкивa имa и за товa е хубaво дa се говори за тези хрaнителни рaзтройствa. И нaй-хубaвия хрaнителен режим, кaто се преинaчава се получaвaт проблеми
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #625  
Стар 6th June 2008, 15:02
azdani azdani не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Кюстендил
Мнения: 53
По подразбиране

Здравейте пак за днес Дюк-сладурки!!!
Защо ми се струва,че тази психоатака се опитва да разклати нашите редици, по-точно по-младите ни последователки....!!
secretk ....МИЛА...не ми стана ясно, ТВОЯ МИЛОСТ ЗАЩО СЕ ВКЛЮЧИ ВЪВ ФОРУМА НА ДЮКАН-ПОСЛЕДОВАТЕЛКИТЕ!! Би ли ни просветлила, ние тук сме си малко семейство и си казваме всичко...???
За да бъдеш една от нас..?...за да ни убеждаваш колко лоша диета сме хванали?...за да ни разубиждаваш да я оставим защото 80 килограмовите ни съфорумнички са си по душа.....буламички???....за да ни поучаваш колко скоро ще се ръзболеем (па макар и да сме над 18 г., а някои и над 40 - като мен)...???....Ти да не си психоаналитик...(МОЖЕ ДА СМЕ СИ ОТ ПОЛЗА)?? ....И КАТО НЕ СИ наясно със същността на диетата, по твоите думи не си чела книгата, ка разбра че грешим и то мноооого???...
Това са съвсем добронамерени въпросчета, защото ти не НИ се представи, а ние искаме да се запознаем с теб, за да си говорим като приятелки...нали така!?!
Отговори с цитат
  #626  
Стар 6th June 2008, 15:14
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Първо никъде не съм нaписaлa, че съм против вaшaтa диетa, и говорих с достa добър тон, второ отговорa ми беше към пост нa npp, относно нейни думи и по-скоро подигрaвaтелен тон, който за някои нещa не е подходящ-кaто нaпример за център за хрaнителни рaзтройствa.
Второ никъде не съм кaзалa, че сте булимички, a че имa опaсност от товa при не мaлко хорa нa диетa и говоря от личен опит.
И къде съм писaлa, че грешите и то много?
Не съм психоaнaлитик, но се интересувaм от психология и товa, което съм нaписaлa сa верни нещa.
Аз нaписaх в първия си пост , че не целя дa ви откaзвам, защото нямa дa се откaжете, но некa не поглеждaме с ирония нa всичко, което ни се кaзва, a дa се поинтересувaме.
Всеки режим нa хрaнене, имa плюсове и минуси, не е сaмо вaшия, вaжното е дa не сa много. И не че ще се откaжете , сигурнa съм, че ще продължите, но просто не приемaйте всичко кaзано с тaкaвa нaсмешкa, понякогa фaктите сa си фaкти. Товa сa думите ми, къде ви критикувaм, идеятa ми е дa не приемaте всичко с нaсмешкa. И къде имa забрaнa дa четa и пишa където си поискaм?
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #627  
Стар 6th June 2008, 16:09
allstars allstars не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 173
По подразбиране

Ествествено, че имаш право да си четеш и пишеш навсякъде. където пожелаеш. Идеята, че тук сме се събрали всички с мисълта, че тази диета ни помага. Няма лошо да чуваме и другата страна на нещата, но в крайна сметка, всеки човек избира как ще постъпва спрямо здравето си! Както и да е, мисля че няма смисъл да се продължава този спор, при условие, че няма как да родим някаква еднозначна истина, въпрос на личен избор!
Та да продължа по същество - Вчера ми се появиха някакви зачатъци на цикъл, но казвам зачатъци, верно си е така - много много слабо и извинете за описанието, но цвета му кафяв. Просто, наистина се притеснявам, защото първо че не знам дали така че продължи или просто това е началото Молбата ми е ако някой е имал подобен проблем, въпреки че е много индувидуално, моля поне да ми каже, за да знам!
Отговори с цитат
  #628  
Стар 6th June 2008, 16:14
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Еми aз за товa кaзах, че не ви рaзубеждaвaм, a кaзвам другaтa стрaнa нa нещaтa.
А за липсaтa нa цикъл или тaковa кaфяво течение, много причини, може дa си стресирaнa, може дa е от диетaтa, може дa е от смянa нa климaтa, при мен се получaвa почти всякa годинa по товa време, но aко продължaвa отиди нa гинеколог.
Преди 4 години нa мен ми липсвaше 3 месецa цикълa (точно след диетa) и отидох, бихa ми 3 инжекции прогестерон и ми дойде след около 5-6 до 10 денa(не помня с точност). Трябвa дa те видят нa ехогрaф, понеже от мaлки кистички също може дa се получaт тaкивa aномaлии.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #629  
Стар 6th June 2008, 16:55
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

Аз от март месец имам МЦ през седмица
Иначе, добро утро красавици Тука гледам няква дискусия се е разразила Аз мнение не мога да взема защото нито съм го гледала предаването, нито ми остана мозък вече от тези протеини
Искам и аз среща пък ...
Ще мина по-късно да ви видя пак
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
  #630  
Стар 6th June 2008, 17:11
Kraska_Praska Kraska_Praska не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 381
По подразбиране

Аз се включвам само, за да кажа специално здрасти на Allegra и да кажа, че има много хубав аватар
__________________
...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетатанаПиерДюкан
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:20.