IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #801  
Стар 2nd September 2012, 23:52
elm elm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Благодаря Ви др. Тянков! Това означава ли , че циркониевата коронка не стои естетически доре за фронтални зъби. И каква е разликата между прес керамика и E-max.
Отговори с цитат
  #802  
Стар 3rd September 2012, 00:25
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

ZrO2 ekranira malko pove4e swetlinata ot presketamikata i tova vlo6ava malko esteti4eskite ka4estva . Tova 4esto ne se zabeliazva,no ima situacii, pri koito e neobhodima pove4e preciznost. E-max e disilikaten material,koito ima po-goliama mehani4na ust-st ot preskeramikaya,zapazva neinata estetikatai.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #803  
Стар 15th September 2012, 10:12
svetla333 svetla333 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 1
По подразбиране problem sas zabite

здравеите,мойат проблем е малко необи4аен и продалгава ве4е 4 години ,направо се от4аивам и незнам ве4е какво да правйа ,та ако мойе нйакои да ми помогне 6те сам много благодарна.проблема е следнйа периоди4но през 2 3 седмици ми се за4ервйават о4ите,вазпалйава се конунктивата,преминава за 3 дена ,но вси4ко се повтариа отново и отново,след безброи посе6тенйа при лекари и изследванйа,всиакакви ни6то не се открива. правила сам си о4ен секрет ,гарлен,пална кравна картина,кравна захар,изследване за жламдиа,токсоплазмоза,сним ки на заби,синуси и т н вси4ко което се предполага6е 4емойе да предизвиква подобна симптоматика.преди 5 год ми слойиха 2 моста на предни долни и горни заби и вапреки 4е тест за алергиа от металокерамика е отрицателен ,незнам дали проблема не идва от забите.та вапроса ми е мойе ли да предизвикват подобни симптоми без да се открива не6то на панорамна снимка и отрицателен тест за алергиа и ако е така как да откриа проблема,благодариа предварително
Отговори с цитат
  #804  
Стар 12th March 2013, 16:47
martina.piskuliyska martina.piskuliyska не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 1
Unhappy болки в зъб с циркониева корона

Здравейте,
Обръщам се към специалистите за съвет. На 34г. съм Още от дете със проблемни зъби, грацилни,лесно се чупеха, а и имах ужасен страх от зъболекари. Повечето се развалиха, доста се и извадиха. Живея от дълги години в Швейцария и когато дойдох тук реших да ги оправя. Най-добрите и скъпи процедури, зъболекарят ми направи чудеса за да ми върне усмивката. Долните предни зъби до резците вкл. бяха изпилени и облечени в циркониеви незнам как се наричат нещо като отделни пинлеи, върху които се нанизва подвижна протеза, тъй като със задните трябваше да се простя. От близо 4 години съм с тях, но от 5 дена имам тъпа болка мисля в едният от резците, венецът ми доста се е смъкнал и мисля, че е възмжно дори отдолу да е влизала храна въпреки доброто качество, болката е в основата на зъба до венеца и тъй като винаги съм имала проблеми с шиечни кариеси, пулпити, грануломи, кисти и какво ли още не просто изтръпвам при мисълта, че пак може да ми се наложи някоя болезнена процедура, нервът незнам дали е умъртвен. Въпросът ми е как би се процедирало в такива случаи, как ще се свали цирконият, какви са рисковете. Отделно лимфните възли на врата са ми много подути, а един специално много блезнен при допир и при преглъщане, чак към ухото ми отива болката. Какъв според вас може да епроблемът, трябва ли да изпадам в паника и как се процедира в подобни случаи? П.С. Тук зъболекарите са доста скъпо удоволствие и затова се ходи само при необходимост или когато съм в бг..Благодаря!
Отговори с цитат
  #805  
Стар 16th March 2013, 18:26
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Zdraweite! Ne se panikioswaite. Parvo naprawete panoramna snimka ot koiato shte stane iasno za sastoianieto na zabite pod koronite. Dentistat pri kogoto shte otidete shte razgadae prichinata za bolkite. Te moje da sa mnogo,no ne sa nereshimi. Znam,che nishto konkretno ne vi kazvam,no niama podrobna informacia....
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #806  
Стар 16th March 2013, 22:13
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Аз искам да ви питам също, Др Тянков, нещо, което ме тормози от години!

Направих кардиналната грешка от суета да си сложа корони на предните 4 зъба. След което почнаха проблемите - на 3 от тях се образуваха кисти в корените, като единия изби като фисул на небцето, което беше мн болезнено. Подложих се на операция за отстраняването на кистите. 3 години нямах проблем , докато една вечер, докато се хранех, не ми падна една от коронките, чийто корен беше най-орязан. Каза ми моя оператор, че коронките са пробивани и е въпрос на време да паднат . Та реших да ги сменя с нови - циркониеви , и да добава още 2 зъба, та станах 6...

4 месеца след подманата, почна да ми набира единия от старите, оперирани зъби. При снимка се установи, че има киста, ВЪПРЕКИ, ЧЕ БЕШЕ ОПЕРИРАН! Отново. Зъболекарят реши да го облъчва с някакъв лазер, за няколко месеца мина, после пак заболя, и накрая пак изби като фисула, този път на венеца...

Отидох при същия лицево-челюстен, който каза "Това, което мога да направя за теб, е да го извадя. И после да сложим керамичен зъб , закрепен с мост за съседните два"

Аз наистина се разревах, защото нямам и 30 години, а вече иксат да ми вадят преден зъб!! При все, че съм отишла с абсолютно здрави зъби, дала съм 2 камиона пари, толкова болка с тези фисули... Направо черни са ми всички зъболекари.

Теглих една майна на всичко и се прибрах. Няма да дам да ми вадят зъба. Питам ви - какви са ми другите опции?
Ще ми е интересно да чуя мнение на зъболекар, който не иска да ми вземе парите. Защото знам, че сега ри който и да отида, сигурно направо диамантен имплант ще пожелае да ми слага...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #807  
Стар 22nd March 2013, 15:24
doko123 doko123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 5
По подразбиране

Много полезен последен коментар!
_____________
Блиндирани Врати
Отговори с цитат
  #808  
Стар 10th April 2013, 22:22
Аватара на ninka8710
ninka8710 ninka8710 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Идете на зъболекар, за да го махне това млечно зъбче. И без това само ще изкриви нормалното зъбче
Отговори с цитат
  #809  
Стар 15th July 2013, 11:57
Иван Иванов Иван Иванов не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 3
По подразбиране моля за савет

Здравеите имам проблем с горен ляв краен заб мисля че е 2ри ,значи проблемат е следния преди 5 или 6 год непомна точно ми извадиха нервите уш ... болките бяха адски забат беше с арсен или нещто такова от там и намен не ми понесе упоиката заболекарката не вярваше че ме боли и повече не стапих на заболекар остана угромна дупка уш бил за пломба но така и не отидох. От скоро започна ватре в дупката да ми се надува венеца в самият заб в дупката се получава нещо като турбичка която на единия ден се надува на другия спада не боли но като докосна заба с езика все едно е пален с храна ватре какви са симптомите ако не отида на заболекар и какав е проблемат и какво е наи-лошото което може да ми се случи,друг проблем с горен краен 3 ти счупил сам го и от ватрешния краи ми са остана едно малко парче и много леко го осештам дори болка е силно казано все пак ям само на него и другят проблем е че много ми жалтеят забите а сам на 24 години и ми се клати доста точно преден от дясно парвият до 2 та големи проблемат наварзан ли е понеже ми се струва че е много голям ?

Последно редактирано от Иван Иванов : 15th July 2013 на 12:15
Отговори с цитат
  #810  
Стар 15th July 2013, 15:36
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

А ве човече вдигай се моментално и отивай на зъболекар, не знам от кой град си за по големите в нета може да се намерят отзиви за специаслити, но да седнеш да питаш във форума за тези неща, дори да ти отговори специалист, какво ще постигнеш човече ? Това няма да ти реши проблема, отивай, че може да загазиш много сериозно. Все пак си мъж ве, трябва да търпиш на болка и ако е нещо толкова болезнено зъболекарите прилагат обезболяващи !

Не си играй със здравето човече !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:01.