IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #541  
Стар 8th January 2012, 14:00
Аватара на tevolira
tevolira tevolira не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 20
По подразбиране

аз имам 2 мъдреца сега, миналата година извадих 1 и болеше мноооого, а не ми пречеше, може би трябваше да го оставя
Отговори с цитат
  #542  
Стар 13th January 2012, 12:47
MegaMind MegaMind не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 12
По подразбиране

До колкото знам, това че не боли не означава, че е здрав и няма да направи някой проблем в бъдеще. Така, че е добре, че сте го извадили.
Отговори с цитат
  #543  
Стар 23rd January 2012, 06:05
Merry_Berry Merry_Berry не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Привет,

Надявам се тук е удачната тема да попитам и да се намери стоматолог, който да даде адекватен съвет. Виждам, че има изписани много ценни и професионални мнения.

Първо да спомена, че знам, че решението на въпроса ми е да отида на стоматолог, но съм извън България за кратък период и здравната ми застраховка се оказа, че не покрива стоматологични услуги. Намирам се в Щатите и сумата за стоматолог вероятно ще е много висока. Така че, просто моля за съвет (ако има удачен такъв), който да ми помогне в рамките на десет дни докато се прибера. Правя и опит да си преместя полета...

От няколко дни ме мъчи ужасно мъдрец, явно се опитва да израсне. Той е наполовина над повърхността на венеца. И преди ми е създавал лек дискомфорт, но съвсем пренебрежимо и винаги е изчезвало в рамките на ден-два.

Всъщност преди няколко дни първо ми падна пломба и когато няколко дни по-късно ме заболя, реших, че е от пломбата. След като огледах обаче какво се случва и като помислих, стигнах до извода, че едва ли е падналата пломба. Самият зъб (6-ти долен десен) с паднала пломба не ме боли и около него няма признаци на възпаление. "Почуках" по него, също не изпитах болка. Около мъдреца обаче всичко е изключително подуто, ограничава и пълното отваряне на челюстта. Има оток по венеца, бузата и горната повърхност на венеца - около леко прорасналия мъдрец.

Започнах антибиотик и витамин B-комплекс, пия нестероидни противовъзпалителни и слагам лед (лекар съм). Антибиотикът не е достатъчно подходящ за зъбно възпаление, но нямах друг, а тук всичко е с рецепта. (Фромилид Уно 500 започнах, само това имах). Днес ми е трети ден на антибиотика, но оток още има. Притеснява ме да няма гной, която да трябва да се евакуира.
Имам и гел със съдържание на 20% бензокаин.

Ще съм много благодарна, ако има удачен начин да удържа нещата за кратко. Ако не, утре отивам на зъболекар и така.

Ако някой препоръча и добър стоматолог в София, ще съм безкрайно благодарна.

Благодаря в аванс

Последно редактирано от Merry_Berry : 23rd January 2012 на 06:18
Отговори с цитат
  #544  
Стар 7th March 2012, 23:45
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране

приятели искам да ви препоръчам интересен относно здравни въпроси сайт http://zdrave-i-liubov.blogspot.com/
Отговори с цитат
  #545  
Стар 15th September 2012, 12:39
Gabrielle Gabrielle не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте! От близо седмица ме мъчи адска болка в ляво но не мога да разбера къде точно.. Ту спира, ту почва, но като ме заболи е много силно. Ходих на зъболекар и той ми каза, че "няма дупки за запълване", но венците ми били подути и било или от горещото лято или от евентуален мъдрец, който ме мъчи. Каза ми да си ходя и ако не спре да ме боли, есента да го потърся пак. Преди време ми беше оправял един кариес и ми беше казал, че бил тънък и надълбоко, но го оправил. Спомена също, че ако пак ме боли, ще го прави наново и щяло да има и игли и упойки. Сега ме е страх, че може да е същият зъб и просто да чакам да стане по-зле. Според вас, дали да изчакам, защото ме боли постоянно и е много гадно? Какво се усеща, ако расте мъдрец?
Отговори с цитат
  #546  
Стар 15th September 2012, 12:46
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Никакво чакане - марш на зъболекар. Явно от само себе си няма да мине. Казваш, че болката е постоянно и силна, така че според мен не е мъдрец, но ... при всеки е различно. Определено зъболекарят ще е по-наясно. А кариеса, който споменаваш до мъдреца ли е, та не можеш да определиш къде точно е болката?
Отговори с цитат
  #547  
Стар 15th September 2012, 12:55
Gabrielle Gabrielle не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Не мога да определя къде е болката, усещам само че е в ляво.. мени се този зъб не е до мъдреца по-напред е. Аз ходих на зъболекар, който принципно е добър, но ме притеснява факта, че ме остави да чакам до есента.
Отговори с цитат
  #548  
Стар 6th October 2012, 22:25
figo figo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте! И аз бих искала да споделя моето преживяване с един мъдрец. Преди 3 дена ми извадиха един много труден мъдрец - долен, десен, растящ хоризонтално към корена на 7-мия зъб и доста дълбок, под коста, като съвсем малко от него се беше показал (май "полуретиниран" беше термина). Операцията продължи 45 мин. - с рязяне на коста, ръчкане, зашиване...От упойката не усетих почти никаква болка, след което хирургът ми направи физиотерапия с червена светлина, за да ми зарастне по-бързо раната. Днес е трети ден, а аз имам все още оток от дясната страна. Дали до понеделник (тогава ще е 5-ти ден след операцията) отокът ще спадне, т.к. не ми се иска в този вид да се явя на работа и евентуално, ако си направя някакви топли компреси дали ще спадне от това? Освен това имам болки в гърлото като цяло и отдясно лимфния възел ме боли ужасно, не мога да преглъщам почти. Болката прилича на тази при гнойна ангина и това ме притеснява. Другото, което ме интересува е това, кога да започна да си мия зъбите с четка и паста, понеже хирургът ми беше казал поне 2 дена да не си мия зъбите (до сега само си плакнех устата с вода). В понеделник ще отида на преглед и отново ще ми направи физиотерапия с лазер, а в сряда (на 7-мия ден) ще ми вади конците. Дали е болезнена процедурата с ваденето на конците?
Пропуснах да кажа, че пия антибиотик Дуомокс 1000 мг, който го почнах 1 ден преди операцията и хирургът каза да го пия 5 дена, като аз го попитах дали не е необходимо 7 дена да се пие, той каза - 5 дена е достатъчно, че има вероятност да се получи и колит, ако се пие повече време. Как мислите вие - достатъчен ли е наистина прием от 5 дена?
Ще бъда благодарна на зъболекарите във форума, ако дадат компетентни отговори в моя случай, а също и на всички останали, които са минали по този път и споделят опита си. Благодаря ви предварително !
Отговори с цитат
  #549  
Стар 9th October 2012, 10:14
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Здравейте! Не се притеснявайте,отокът е почти винаги съпътстващ подобни хирургични манипулации и вече би трябвало да намалява. Антибиотикът ще ускори процеса. Можете да миете зъбите си,като внимавате с четкането в дясно. Не се притеснявайте и от появили се болки в областта на операцията. След свалянето на конците всичко постепенно ще се успокои. Успех!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #550  
Стар 6th November 2012, 23:33
Lilya Lilya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 23
По подразбиране

вадиха ми 2 мъдреца в стоматологичния факултет в софия.
Нямаше такива сложни мъдреци, правиха ми 2 часа операция, но накрая всичко е 6
искренно препоръчвам д-р Ангелова, лицево-челюстен хирург в стоматологичния факлтет на МУ
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:34.