IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th January 2013, 10:58
Remifa Remifa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 7
По подразбиране Венечен джоб на мъдрец

Здравейте,

имах мост от 8 до 5 зъб горе в ляво, тъй като 6 и 7 липсват... Уви нещо не ми беше удобен и се отлепи един път, зъболекарят го прави още веднъж и пак се отлепи, но сега се образува страхотен джоб и се наложи да сваля моста. От един месец съм така и не спира да боли. Ходих при още двама трима зъболекари, също и на ЛЧ хирург, чистиха го, но е толкова дълбок, че няма оправяне. Пия антибиотик, и сега се чудя какво да предприема?! Да се опитам да го лекувам този мъдрец, да го извадя и да слагам импланти? Много съм объркан. Освен това не знам къде да отида в Пловдив? Вероятно трябва да отида при пародонтолог? Има няколко дентални клиники и не знам как да избера? Не че парите нямат значение, но в момента искам да проуча и да взема правилно за мен решение.
Attached Files
Тип файл: zip RE.zip (43,5 КБ, 9 views)
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th January 2013, 12:15
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Трябва да се консултирате със специалист. Поставянето на импланти може би ще изисква някакво предварително лечение във вашия случай.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th January 2013, 15:33
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Добър ден! От разказа ви не разбрах джоба в областта на 8 или на 5 зъб е. Ако е при 8 зъб,прогнозата е по-неблагоприятна. Тогава вариантът с екстракцията на мъдреца и имплантиране на 6 и 7(ако има индикации) е приемлив. Но това ще стане ясно ако си направите 3D скенер и компетентен лекуващ го прегледа.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th January 2013, 15:50
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Пак съм аз. Сега видях рентгеновата снимка. Не се вижда много ясно,но това което е сигурно е , че първо трябва да се проведе качествено релечение на няколко девитализирани зъби(вкл.и долнитя ляв 6,който е с хроничен проблем). Може да сте претоварила горния мост и зъбите да не могат да компенсират.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th January 2013, 13:52
Remifa Remifa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Джобът е огромен. Вече месец ме мъчи болката. Пия антибиотик но само малко се успокои. Възпалението е много голямо и ме боли цялата глава. Въпреки, че бих искал да го извадя, се притеснявам, че тогава остава възможността само за имплант. Или още една ми "предложиха" - да си сложа един цял мост на горната челюст?! Какво мислите за това? Малко ме е страх да си сложа имплант! Какви са възможните рискове в дългосрочен план?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th January 2013, 14:22
Remifa Remifa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Относно целия мост - имам предвид, че горе в ляво и дясно липсват 6 - ти и 7 - ми, както и 1 - ви вдясно, а без корони са "само" 4 - ри зъба - двата "кучешки" и още два... Всичко останало е с корони и мостове... Между другото всички, които са извадени без изключение бяха с металокерамика, и бавно, лека полека си заминаха... Просто не знам какво да направя вече! Имам насрочени часове с лицево - челюстен хирург и пародонтолог. Дайте съвет какво да ги попитам?
Относно долен 6 -ти, виждате, че е с металокерамика, а вече има гранолом!

Последно редактирано от Remifa : 29th January 2013 на 14:27
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd February 2013, 09:06
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Това,че има гранулом няма нищо общо с вида конструкция. Дали ще е металокерамика,само метал или цирконий не влияе на качеството на кореновото лечение. За тези проблеми отговаря анатомията на корена и квалификацията на лекуващия. Относно имплантите: Няма по-интелигентен м-д за възстановяване на липсващ зъб от добавянето на изкуствен корен на подходящото място(ако има условия за това),з-то не се нарушава цялостта на здрави съседни зъби,както е при моста. Във вашия случай бих препоръчал използването им,като не бива да ви е страх. Не боли! "Подковата" е по-голямото зло. Но да не се забравя,че импланти се поставят ако има условия за това. Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th February 2013, 12:11
Remifa Remifa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Е, вече нямам мъдрец. Извадих го при хирург, но в момента имам слаба болка на мястото на зъба - там където преди беше джобът. Новата ми зъболекарка твърди, че зъбът се възстановява нормално, но вчера бях за консултация (вече имам едно наум) и при друга, която пък каза че зъбът още има нездрава тъкан и започна да го чисти (нещо като кюртаж). Не знам истина ли е или просто за да ми вземе пари, защото иска да отида още веднъж. Имам още един въпрос: Долу 6 -ти го отворихме - свалих короната, заради граноломът. Чистиха каналите, после сложиха памук и лекарство, но вечерта започна да ме боли. Обадих се на стоматоложката, която ми каза да изчегъртам лекарството. Наистина спря да ме боли. Днес и се обадих и ми каза, да стои отворен, да си взема Листерин и да се жабуря поне един ден. Правилно ли е това? Имам един въпрос: Как да си избера квалифициран зъболекар?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th February 2013, 15:43
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Не е нужно зъбът да стои отворен. Трябват чести промивки и добра механична обработка. Нормално е след първата интервенция в проблемните канали да има реакция от страна на досега безпроблемно развиващите се колонии от микроби. И те искат "място под слънцето". Затова всяка атака срещу тях(включително и токсичния за някои анаероби кислород) ще намали тяхната съпротива. Но ако преседи отворен зъба има опасност от реинфектиране с нови видове гадинки. Продължавам да твърдя,че сте млада за подкова,ако има условия за имплантиране. Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th February 2013, 14:38
Remifa Remifa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Благодаря за отговора. Вижте, най-вероятно ще си сложа имплант, но признавам си ме е страх, защото вече започнах да губя доверие в лоялността на стоматолозите като цяло. Отвсякъде лъха на търговия в сфера, в която здравето би трябвало да е на първо място, и след това парите. Бях на преглед при хирург, който се занимава с поставяне на импланти в скъпа клиника, и той ми каза, че вариантите в момента са: 1. Импланти на 6-ти и 7-ми зъб, като на 7-ми най-вероятно ще се наложи повдигане на костта, защото е много близко до синуса, което допълнително ме плаши, или само имплант на 6-ти зъб, а по-късно може да се постави и на 7-ми. Може ли да видите снимката, която е прикачена по горе - RE.zip? Но и нещо друго ме тревожи. Откакто ми се случиха тези неприятности със зъбите, а може би и защото имам синузит и е зима, но страшно ме боли главата, та въпросът ми е: Има ли вероятност да ме боли глава от щифтовете, които са в другите зъби? На снимката се виждат мисля добре - отпред има два, общо около 5-6 щифта имам в корените за изграждане на зъбите? По принцип, колко време издържат и трябва ли да се сменят? Сигурно ви се струват глупави въпроси, но предпочитам да знам отколкото да се чудя?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Венеченджобнамъдрец
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:05.