IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st January 2013, 18:12
Imperium Imperium не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 1
По подразбиране Проблемен Зъб

Здравейте приятели, преди 2 месеца отидох на зъболекар да си излекувам зъба. Оказа се, че съм имал "гангрена" вече, която аз не съм усетил явно, тъй като не ме болеше, докато не настинах. Лечението мина като се правиха промивки на канала, нови лекарства, антибиотици и прочие. Накрая зъба беше добре и дойде време да се пломбира. Преди това обаче зъболекаря изкара едно лекарство и каза, че преди да го затвори, трябвало да видим как ще реагира зъба. Та нея седмица докато бях с лекарството зъба ми почна пак да ме боли, като болките бяха рано сутрин доста остри. Когато най-накрая отидох за пломба и му обясних, че ме боли с това лекарство, ми каза че с времето щяло да отшуми, докато зъба свикнел и ми направи пломбата. Близо месец не ме боля и ето, че онзи ден пак почна тая остра болка, при което като си сложа нещо студено на зъба ме отпуска.

Има ли тук разбиращи да споделят и да дадат съвет какво да правя, тъй като последното нещо което искам е да си извадя зъба... Все пак вече сме 2013...
Благодаря!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th March 2013, 13:54
Аватара на ninka8710
ninka8710 ninka8710 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 5
По подразбиране сходен проблем

Не мога да определя себе си като разбираща, но мога да кажа, че имах сходен на вашия проблем. Гранулом под зъбът ми, самоумъртвил се зъб и течаща гной от него. Но зъболекарката ми се справи с тези проблеми за около месец. Постави ми калции на 2 пъти за потушаване на инфекцията в зъба, промива ми го с разтвори, обработи го машинно и ръчно с инструменти и го изгради с "художествена реставрация". Този зъб вече 3та година не се обадил. Мога да ти дам сайта на зъболекарката ми, за да видиш, какво работи и как го работи..

Последно редактирано от el1nor : 26th March 2013 на 19:59
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th April 2013, 10:31
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Здравейте,
Знам, че е късно и съм убеден, че са ви решили проблемът.
Принципно зъб с подобни проблеми може да бъде спасен и да си го запазите. Необходими са няколко неща - да се направи рентгенова снимка, за да се види защо ви боли все още. Много е възможно в момента зъбът да нагноява (гнойта се свива от студеното и не създава налягане, но се разширява от топлото и болката се засилва). Ако има гной ще трябва да се проведе адекватно кореново лечение и запечатване/изграждане. Ако не е гной и няма никакви проблеми на рентгеновата снимка трябва да се търси др. прблем - пукнатина, венечен проблем или дуго.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com

Последно редактирано от д-р Венелинов : 4th April 2013 на 10:34
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th April 2013, 09:59
VanyaGeor VanyaGeor не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2013
Мнения: 3
По подразбиране

И аз имах такъв проблем с един мой зъб. Борихме се доста с него и така и не успяхме да преборим инфекцията. На края го извадихме и сложихме имплант.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th April 2013, 07:10
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

В повечето случаи подобни проблеми се решават с адекватно ендодонтско лечение и упорство от страна на пациента и лекуващия. Понякога малките гадинки се оказват по-резистентни и приспособими от лечебните мероприятия или анатомията на зъба е трудна... Решението с имплант е интелигентно и е най-разумното за конкретния случай.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th April 2013, 07:56
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Док, съгласен съм с теб.


Цитирай:
Първоначално написано от d-r Tiankov Виж мнението
В повечето случаи подобни проблеми се решават с адекватно ендодонтско лечение и упорство от страна на пациента и лекуващия. Понякога малките гадинки се оказват по-резистентни и приспособими от лечебните мероприятия или анатомията на зъба е трудна... Решението с имплант е интелигентно и е най-разумното за конкретния случай.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПроблеменЗъб
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:17.