IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st July 2008, 17:49
dama dama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: varna
Мнения: 65
По подразбиране мамограф след мамопластика

Момичета,имам един въпрос.Може ли да се прави мамография след поставяне на импланти?В смисъл дали пак се вижда всичко на снимката
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st July 2008, 18:41
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Мда,аз преди месец си правих,но не мамография/понеже не се препоръчва за жени под 35г и без показания/,а ехография
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st July 2008, 19:27
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране Re: мамограф след мамопластика

Цитирай:
Първоначално написано от dama
Момичета,имам един въпрос.Може ли да се прави мамография след поставяне на импланти?В смисъл дали пак се вижда всичко на снимката
Може ,малко е по трудно ако са ти над мускулно но пак специалиста вижда,а ако са под никакъв проблем..
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st July 2008, 22:35
dama dama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: varna
Мнения: 65
По подразбиране

Да,моите са надмускулно.Ходих на ехограф за профилактичен преглед и доктора ми каза,че имало някакво образувание и да отида пак на преглед към март другата година.Но ви е ясно,че аз сън няма да спя и за това предпочетох да отида направо на мамограф.Доктора ми каза,че нищо не се виждало.И затова си зададох въпроса дали виждат хубаво след като имаме импланти.Мисля си,че ако не се вижда щеше още като му кажа,че съм с импланти и да ми каже,че не става.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st July 2008, 22:36
dama dama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: varna
Мнения: 65
По подразбиране

Той ми каза,че само зад импланта не можел да види.Аз си мисля,че няма и нужда,защото зад импланта е мускул,а образуванията са на млечните жлези.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st July 2008, 23:12
Аватара на doll
doll doll не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1 412
По подразбиране

Добре де ,как така са ти казали,че имаш образувание,а пък да отидеш чак догодина март??? И без обяснение???
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd July 2008, 08:43
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от doll
Добре де ,как така са ти казали,че имаш образувание,а пък да отидеш чак догодина март??? И без обяснение???
Да бе, и аз това се втрещих! Даде ли ти снимка от ехографа на образуванието поне? Ако ти е дал, взимай я и отивай при друг, трети, десети, докато се изясни за какво става въпрос. Дано всичко да е наред.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd July 2008, 08:51
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Мисля че с такива съмнения е най-добре да те видят мамолозите в Онкологията,но не знам дали имат ехограф А дори и да са супер,все пак само с палпация...
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd July 2008, 13:23
dama dama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: varna
Мнения: 65
По подразбиране

Аз също попитах доктора не е ли късно да ходя чак догодина и той ми каза,че не било.И понеже не мога да чакам просто ей така и отидох на мамограф ,където ми казаха,че нямало нищо.Не знам дали мога да вярвам на снимката след като имам импланти.Нали уж мамографа е най-сигурен,затова отидох и там.То няма къде да отида на по-сигурно.Ако знам със сигурност,че дори и с импланти на мамографа се вижда ако има нещо,ще се поуспокоя.Преди година и половина преди да си сложа имплантите ми казаха,че нямаше нищо тогава.Доктора от ехографа не ми даде снимка,а и аз не се сетих да поискам.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd July 2008, 13:25
dama dama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: varna
Мнения: 65
По подразбиране

Мисля че с такива съмнения е най-добре да те видят мамолозите в Онкологията,но не знам дали имат ехограф Rolling Eyes А дори и да са супер,все пак само с палпация... Rolling Eyes А какво е това палпация
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: мамографследмамопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:48.