IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 26th October 2008, 07:45
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране

За да прецени има ли полза от брака, всеки за себе си може да преброи плюсовете и минусите, това първо. След това праи една проста бакалска сметка и си дава сметка ще го бъде ли това нещо или не. За плюсове не знам, но мога да посоча няколко минуса: бракът е еднообразие и скука; загуба на време пари за отглеждане на деца; загуба на време и пари (еднократно, слава богу) за самия акт на бракуване; загуба на самостоятелност, включително и финансова такава; ограничаване в социалните контакти.
Аз си мисля, че най-малко 80% от бракуваните са се развеждали или поне са искали да го направят в някой момент, имено поради тези причини.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26th October 2008, 07:57
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Толкова дълъг пост,а без абсолютно никакъв смисъл...Ти нали се сещаш,че ,за да се бракуват ,тези хора преди това са живели заедно определен период и са с ясното съзнание дали искат да го направят или не. Много ясно,че ако даден човек ти отнема личната свобода и социалните контакти още преди брака,няма да преминеш към такава крачка с него. Съгласието за брак следва да е съпътствано от осъзнатост,че искаш да си с този човек,без значение от разходи за деца и т.н.,които доста неуместно ти изтъкваш като минуси,нали все трябва някой да ги поеме ,какво променя в случая бракът? А,може би,такъв голям процент хора се развеждат не поради тези причини,а заради несъвметимост ,все пак това,че няколко години си имал хармонични отношения с някого и сте пристъпили към брак,не е гаранция,че нещата ще вървят гладко цял живот,а и все пак не може да се определи всеобщовалидна причина за това,всеки случай е индивидуален.
Извинявам се за офф-топика,но ми беше интересно нещо...явно профилът ти (за Шаро се отнася) е направен с цел да направиш себе си на малко по-интересен,различен ,остроумен...,но с постовете си не показваш нищо повече от ограничено мислене,пълна липса на смисъл и логика. Ще е много по-добре,ако поне изразяваш собствено мнение,а не някакви измислени ,безсмислени глупости.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 26th October 2008, 08:04
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

На мен не ми е ясно , защо се впрягате на постовете на тоя Шаро ?!?
Аз ги игнорирам , защото всичко написано от него е въздух под налягане с цел гадна провокация
Отговори с цитат
  #14  
Стар 26th October 2008, 08:06
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Права си,просто напоследък във всяка тема засичам негови постове и само като видя това уродливо псе на снимката ми се вдигат нервите.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26th October 2008, 08:32
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Цитирай:
Първоначално написано от svetlanka
аз лично не го харесвам, мисля, че като минат 3 години и всичко между двойката се е изпарило. Аз лично не бих се омъжила в близките години. Може би след 30, ако тогава ме иска някой мъж де
Светланка,то по тази логика трябва да си сменяме мъжете през 3 години,щото вече чувствата са изчезнали

Иначе по темата-на мен ми харесва да съм бракувана.
Подкрепям мнението на Бабри
__________________
Получавам сигнали от кораба Майка ...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 26th October 2008, 08:54
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Не го одобрявам... вече.
аз пък никога не съм го одобрявала
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26th October 2008, 09:16
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Толкова дълъг пост,а без абсолютно никакъв смисъл...Ти нали се сещаш,че ,за да се бракуват ,тези хора преди това са живели заедно определен период и са с ясното съзнание дали искат да го направят или не. Много ясно,че ако даден човек ти отнема личната свобода и социалните контакти още преди брака,няма да преминеш към такава крачка с него. Съгласието за брак следва да е съпътствано от осъзнатост,че искаш да си с този човек,без значение от разходи за деца и т.н.,които доста неуместно ти изтъкваш като минуси,нали все трябва някой да ги поеме ,какво променя в случая бракът? А,може би,такъв голям процент хора се развеждат не поради тези причини,а заради несъвметимост ,все пак това,че няколко години си имал хармонични отношения с някого и сте пристъпили към брак,не е гаранция,че нещата ще вървят гладко цял живот,а и все пак не може да се определи всеобщовалидна причина за това,всеки случай е индивидуален.
Извинявам се за офф-топика,но ми беше интересно нещо...явно профилът ти (за Шаро се отнася) е направен с цел да направиш себе си на малко по-интересен,различен ,остроумен...,но с постовете си не показваш нищо повече от ограничено мислене,пълна липса на смисъл и логика. Ще е много по-добре,ако поне изразяваш собствено мнение,а не някакви измислени ,безсмислени глупости.
Естествено, че няма да видиш смисъл. Нито ти, нито останалите безмозъчни същества населяващи този форум. Просто нямате достатъчно мозъчно вещество, за да мислите. Това е. Това, че някои осъзнават какво ги чака, не променя фактите. Просто хората приемат да се бракуват, въпреки минусите. Много хора се бракуват със известно раздвоение. От една страна искат да го направят, но от друга изпитват съмнения. Малко са тия, които правят тази крачка абсолютно безрезервно.
Също така, ограниченията не идват само от партньора, а и от самата брачна институция. Примерно, след брака всичко става общо и за много от финансовите ви дейности ще се изисква съгласието и подписа на партньора ви.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 26th October 2008, 09:22
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Цитирай:
Първоначално написано от svetlanka
аз лично не го харесвам, мисля, че като минат 3 години и всичко между двойката се е изпарило. Аз лично не бих се омъжила в близките години. Може би след 30, ако тогава ме иска някой мъж де
Светланка,то по тази логика трябва да си сменяме мъжете през 3 години,щото вече чувствата са изчезнали

Иначе по темата-на мен ми харесва да съм бракувана.
Хич не е лоша идеята даже... Стига да е осъществима... :P
Иначе намирам резон в казаното от Шаро, малко грубо казано, но с изключение на "загуба на време и пари за отглеждане на деца" - съм съгласна с останалато; поне това говори опитът ми досега... И аз имах много светли очаквания и бях много влюбена, но... бракът в нашия случай не помогна на връзкта ни да се развие; даже напротив - всеки промени живота си дотолкова (за да се нагоди към брака със всичките му чалъми и изисквания), че в мамента, в който осъзнахме, че вече не сме себе си... бяхме сътворили куп "чудеса", включително деца...и се оставихме на инерцията... Радвам се на положителните мнения тук - напомнят ми за хубавите моменти, когато все още вярвах в любовта....
Отговори с цитат
  #19  
Стар 26th October 2008, 09:22
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шаро
Много хора се бракуват със известно раздвоение. От една страна искат да го направят, но от друга изпитват съмнения. Малко са тия, които правят тази крачка абсолютно безрезервно.
Считам, че хората, които го правят без да имат никакви съмнения са глупави. Ако познаваме себе си достатъчно добре, си даваме сметка, че за един брак се изисква нагаждане на характерите, а това струва нерви и търпение. Тези, които си мислят, че любовта им ще продължи безпроблемно цял живот са романтични натури и точно такива хора се развеждат веднага, след като адреналина в кръвта изчезне.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26th October 2008, 09:25
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Стрейндж.... отново сме се оставили на flood от еднакви мисли... до минута и секунда
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: каквомислитезабрака
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:59.