IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd July 2009, 08:45
young_gun young_gun не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 2
По подразбиране Въпрос за ZMA

Казват че естествено стимулира производството на тестостерон. Означава ли това, че тестисите ми няма да се свият както става с някои субстанции?

Проблемът ми е, че не мога да трупам мускули - имам ниски нива на тестостерона. Имах разширена вена на единия тестис (варикоцеле) точно в пубертета и трябва да увелича нивото на тестостерона.

До сега не съм приемал никакви билки или лекарства и хормони по този повод. Имам някои симптоми за дефицит на тестостерон като лесна уморяемост, хронична умора, липса на достатъчна активност, слабост. Като тренирам не задържам мускулна маса. 183 см съм, а тежа между 65-69 кила като варира!!! При ръст 183 един мъж трябва да е около 79-83 килограма горе-долу ако не се лъжа.

Какво да приемам? Дали ZMA който казват че провокира тялото да произвежда повече тестостерон помага?

Въобще възможно ли е варикоцелето през пубертета да забави развитието и да влияе върху производството на тестостерон и от там на резултатите при фитнес? Сега съм на 23, дали е късно да увеличава нивото на тестостерона си или никога не е късно?

Все пак тестостеронът е много важен за мъжете - влияе и при качеството на спермата, половата мощ, изграждането на мускулите както дори и външния вид.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd July 2009, 14:46
The Good Old Time The Good Old Time не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 35
По подразбиране

Защо не отидеш на лекар ?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd July 2009, 14:48
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Струва 2.40лв и отнема време, не си е работа
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd July 2009, 16:48
young_gun young_gun не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Нъцки не ходя по доктори... шушко!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th January 2010, 16:14
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране Re: Въпрос за ZMA

young_gun, най-вероятно ZMA ще ти помогне! ZMA= цинк+магнезий+Б6
Един от симптомите на недостиг на цинк е забавения растеж и невъзможността да качваш мускулна маса. Тази комбинация влияе много добре на производството на тестостерон, Дори хората казват, че тестисите им се увеличават когато проемат цинк като добавка. Отделно недостига на зинк и магнезий го има при 80% от всички хора. Това е най-масовия дефицит на микро елементи. Това са прозряли хората, които са патентовали ZMA като продукт.

Ето да прочетеш още малко какви са последствията от недостига на цинк
http://gynecomastia-bg.blogspot.com/...eficiency.html

и какво може да причини този недостиг:
http://gynecomastia-bg.blogspot.com/...eficiency.html
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th January 2010, 17:57
FedEx FedEx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Сливен
Мнения: 35
По подразбиране

Не се притеснявай от ЗМА-то, по напълно естествен начин ще ти стимулира производството на тестостерон.Друго за което може да ти помогне, това е сънят.

Как ти е храненето, има ли мазнини в менюто ти, не забравяй, че мазнините стимулират производството на добрия холестерол, който служи от своя страна за производството на тестостерон.
__________________
Starting Strenght !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:26.