IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 19th July 2007, 12:59
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Съгласен съм, количеството е от огромно значение. Колата съдържа съставки които биха предизвикали проблеми, но когато тя е консумирана в разумни количества не виждам място за притеснение. С две думи колата не е "отрова", но е напитка с която трябва да се внимава.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 19th July 2007, 18:37
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

А пък с други думи спориш колкото приказка да става. Но щом Любо Лежанката е бутнал цели 210кг с кола и хамбургер значи трябва да се замисля и аз да не ги почна
Отговори с цитат
  #33  
Стар 19th July 2007, 23:02
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Ceko когато стигнеш постиженията и известността на Любо Лежанката ела ми се обади.
Няма да ти давам номера си по обективни причини.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 20th July 2007, 11:31
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Въпросът е принципен и не касае конкретно газираното. Въпросът е какъв е начинът ти на живот - завинаги строга диета, или разумно хранене, без крайности.

Строгите диети са оправдани, когато се преследва цел. Но за мен е крайност човек да се ограничава фанатично на 100% през целия си живот.

Защото човек не е робот и освен физика, притежава и психика. Няма нищо по-вредно от усещането, че се лишаваш от нещо.

Говорейки в дългосрочен план (цял живот), по-добре да не си налагаш тотална забрана (сега говорим за пепсито, но същото важи и за шоколада, сладоледа и т.н.). Така ако ти се пие пепси или ти се яде шоколад (ако не ти се пие или не ти се яде цялата дискусия е излишна) само още повече ще го желаеш. Забранения плод е най-привлекателен. По-добре да изпиеш една чаша или да изядеш кубче шоколад.

Тук някои ще кажат "Без едно мога, но с едно не мога". Еми ако е така - добре, във вашия случай наистина е по-добре да се въздържате.

Но лично при мен не е така. Предпочитам да не мисля и да не гледам на тези неща като на забранени, а по естествен начин да нямам желание да ги консумирам.

След всичко това обаче вмъквам, че веднъж годишно правя цялостно "изчистване". В рамките на един месец правя доста строга диета, махам всички мазнини (защото за разлика от някои аз качвам). След това стига да не прекалявам със "забранените" храни - месеци наред си стоя със същата напълно изчистена форма.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 20th July 2007, 13:47
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Строгите диети са оправдани, когато се преследва цел. Но за мен е крайност човек да се ограничава фанатично на 100% през целия си живот.

Защото човек не е робот и освен физика, притежава и психика. Няма нищо по-вредно от усещането, че се лишаваш от нещо.
Подкрепям на сто процента!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 20th July 2007, 17:35
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Няма нищо по-вредно от усещането, че се лишаваш от нещо.
Вредно е също да си угаждаш прекалено много.
Тънкия момент е да си в златната среда, което не е никак лесно.
Начин също е да се въздържаме но за мен по-добрия е да си угажда човек но с мярка, тоест да се научи да го прави.
А това не важи само за Pepsi-то, не и за храните и напитките ами за всичко в този живот!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 20th July 2007, 18:40
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Аз да стана като Любо Лежанката? Пепел ти на клавиатурата. Това не го пожелавай никому. Каквото и да ми говориш той е грозен, селяк и кара една ръждива Фиеста, което си е пълен резил
Отговори с цитат
  #38  
Стар 21st July 2007, 06:24
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Ceko говорим за газираните напитки, а не за това кой каква кола кара.
Не те карам да уважаваш Любо Лежанката, но ще те призова да се придържаш към темата.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 21st July 2007, 17:27
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Ceko говорим за газираните напитки, а не за това кой каква кола кара.
Не те карам да уважаваш Любо Лежанката, но ще те призова да се придържаш към темата.
Не си никой да ме призоваваш каквото и да било. Не стига че ти отклоняваш темата, после и призоваваш. Заеби.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 8th May 2009, 22:29
venera_lom venera_lom не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 13
По подразбиране

супер си е 1 ден ана кола лайт и свалям килце кой квото ше да казва тва си е факт а и колата дава сила и кръвното не пада супер си е с 0,2 ккал.. не трябва често обаче че подсладителите са вреднички и вдигат инсулина и забават изгарянето на мазнини... иначе широкоприето мнение е че вреди-а това е защото разширявал стомаха..е ок ама тая газировка си излиза от тялото по един или друг начин - все пак това е само въздух.. така че ае без тия плоски коментари
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Газирано
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:06.