IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th August 2009, 15:54
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране антицелулитни процедури по време на бременност

здравейте,
антицелулитните процедури вредни ли са по време на бременност. визирам вакуумен масаш дермасоник. козметичката твърди, че не е и наистина няма логика да пречи, защото е просто вакуум на сухо. Преди това обаче се прави по 4 мин ултразвук в преоблемите зони-в случая бедра. Води се микромасаж. На въпроса ми дали това не е вредно, тя отговаря, че не е по-различно от ултразвука на корема...
и все пак се чудя...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st August 2009, 06:59
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Не й вярвай - тя не е лекар, още по-малко АГ.

Максималното, което можеш да правиш за поддържане на форма по време на бременност е - повече движение, специалнтата гимнастика за бременни и ръчен масаж.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd September 2009, 15:16
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

ами аз спрях масажа с ултразвук, то4но за да не се притеснявам, но вакуумния не ми пречи ... той дори е по-малко болезнен от ручния и се прави на сухо
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd September 2009, 16:33
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Не знам дали имат смисъл тези процедури, тъй като през бременноста си се трупа целулит от нищото (или от хормоните, ако трябва да бъда точна)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th September 2009, 09:32
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

да, ужасно е. най-вероятно от хормоните и от много малко движение, особено първите месеци, когато ужасно те мързи. лимфен дренаж много ми препоръчаха заотекли крака...аз още нямам такива проблеми
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th September 2009, 09:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Масажите според мен през този период могат да помогнат единствено за по- доброто кръвоснабдяване на кожата и от там евентуално по- малък риск от стрии... всякакви други приказки, че ще те спасят от целулит са ми нереални
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th September 2009, 09:43
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

абе аз съм си спредразположена и цял живот се боря с него, обаче напоследук става страшно...много повече се вижда отпреди и ме е страх, че щом сега е така, до края на бременността няма да мога да се погледна. пък от вакуума се чувствам доста добре. минаха 4 процедури и няма видим ефект но все пак...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th September 2009, 06:04
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Времето за борба с целулита не е сега, докато си бременна, сега най-важното е да сте живи и здрави с бебето и то да се развива нормално - което не предполага мама да е стройна като Наоми Кембъл. Всички се променяме прз бременноста и това са естествени процеси. Природата така ни раздува през бременноста за да гарантира, че ще имаме достаъчно запаси за да можем да кърмим успешно след раждането, за да гарантира оцеляването на бебето.

Всяко действие срещу природата ще те изненада оттам, където най-малко искаш - примерно умственото развитие на детето.

Има доста статии онлайн по темата какво може и какво не може по време на бременност и "чичко Гугалов" ще ти ги изкара всичките, ако го питаш.

Моя съвет е - повече разходки, ръчен масаж, и от не само на краката и дупето, ами на цялото тяло (гърба и кръстът много страдат от променения център на тежестта от растящия корем). Нормална и разнообразна храна в оптимално количесто - което означава не за трима, но не и да се яде на 1/2 от страх да не се напълнее.

В този форум повечето сме мами (някои и с по повече от едно дете, аз примерно имам 3), и повечето от нас са в страхотна физическа форма, но не защото са прилагали специални терапии като бременни, ами защото сме имали достатъчно голяма воля да си върнем килограмите след като спрем да кърмим.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th September 2009, 12:13
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th March 2017, 15:37
Simona1 Simona1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2017
Мнения: 12
По подразбиране

Аз по време на бременността ми използвах този Масажор за премахване на целулита , разбира се не прави чудеса, но има ефект. Пък и е много приятен и много отпуска!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: антицелулитнипроцедуриповременабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:52.