IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 11th August 2014, 01:48
didka944 didka944 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2014
Мнения: 2
По подразбиране

Значи висока съм 1.63 тежа 50-52 килограма, не съм сигурна точно. На 20 години съм, вече излязла от пубертета. През него имах 5-6 кг отгоре. Тичах в продължение на 2 години почти всеки ден, никога не съм смятала, че съм дебела, но тези 5-6 килограма излишни, ту бяха 2, ту 3 - различно, постоянно варирах преди да започна с тичането между 58 и 50 кг. и разбира се се лепеше на дупето и корема. Корема ми беше на моменти и пред бюста, като се има предвид, че беше чашка D си е трагедия (сега е C, но не ми се иска да намалява повече, иначе обиколката пак ми е 85, но старите сутиени са ми големи) След като станах 56 реших, че е крайно време да предприема нещо и започнах да тичам, за мое голямо учудване от тогава килограм не съм качила. Тичах всеки ден, понякога, ако бях прекалено натоварена през деня съм пропускала, но максимум 1 или в краен случай 2 пъти на седмица. Освен, че исках да подобря фигурата си, без дори да очаквах да се получи, след втория месец определено корема се прибираше. Тичах преди всичко за удоволствие по половин час на ден, някой път един, в зависимост от свободното време. Понеже това беше в средното училище ( преди една година), а и до самото училище имаше огромно място на което човек да може да тича, а и имаше с кой, а сега съм студентка, на никой не му се иска да тича, защото явно хората предпочитат да си седят кой с 10 кой с повече килограми от нормалното, а и на мен не ми се иска да тичам сама - престанах. Сега обаче съм в почти непрекъснато движение докато отида до университета, ту в тая сграда, ту в другата, пък после да се прибера, излизам след това напред назад, адски много обичам да се движа, това е нещото, което ми доставя най - голямо удоволствие. Може би заради това не съм качвала килограми откакто спрях да тичам. Харесвам тялото си повече от всякога. Преди тичането имах и целулит смея да твърдя, че вече нямам и дупето ми е адски стегнато, както и краката. Харесва ми тялото ми, но имам малък проблем - долната част на корема, правих няколко месеца коремни преси, но макар да стигаха по 10000 на серия, не усещах никакво напрежение в корема, имах чувството, че само се клатя.. и после имах болки във врата, спрях ги. Храня се по 3 пъти на ден. Като се събудя сутрин първата ми работа е да закуся, така е свикнал организмът ми да търси храна събуждайки се. Сутрин ям по 1 или 2 филии със сирена и яйце, или само сирене, или пък сирене и домат ( ако е топло, в смисъл зимата не ям домати) Обикновено си правя сандвич с нещо, не ям разни колбаси, откакто прочетох в съдържанието на телешки салам, че съдържа пилешко месо и свински кожи..ужас, а уж е телешки Понякога сандвичът ми е с кашкавал или някакво пушено месо, обядвам или супа ( с филия хляб) или печено ядене без хляб, не знам защо, но ако ям картоф, ориз или нещо такова, без значение, просто да е сухо ядене просто не ми се яде хляб. Обядвам по различно време, в зависимост от това кога огладнея и вечерям също когато съм гладна, но не след 22 Ям плодове или зеленчуци между храненията понякога, в зависимост от кризата Вечерята ми е пак докато съм гладна и или супа или някакво ядене, но хляба ми за деня е между 1 и 3 филии. Храня се в всичко, не като някой хора, който избягват пържено или сладко, обичам да си похапвам домашен кекс или бисквитена торта, купувам си понякога сладолед, вафли, бисквити, шоколад, но да речем един път в месеца. Забрах да спомена, че на сандвича сутрин никога не слагам маргарин, има ужасен вкус. Разходките или общо движението ми през деня варира между 3 и 6 часа, зависи, обаче не знам дали само то е достатъчно, за да се стопят тези леки мазнини в долната част на корема ( сантиметър и половина някъде). Никога не е било по малко, но знам, че ще се чувствам по добре в тялото си просто ако ги няма. Някакви съвети?

Последно редактирано от didka944 : 12th August 2014 на 18:34
Отговори с цитат
  #22  
Стар 11th August 2014, 16:16
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Първото, което ми направи впечатление е, че спомена, че правиш по много повторения и не усещаш напрежение, не знам коя част на корема според теб е долна (аз бих визирал разтоянието между триъгълника и пъпа) и какво точно упражнение правиш за да ти дам съвет - но вероятно правиш нещо грешно.
Второто - доста подробно обясни храната, но не спомена колко течности приемаш - основния проблем на хората с наднормено тегло е дехидратацията (не казвам, че теглото ти е наднормено, напротив, илюстрирам ситуацията с друг случай), ако не пиеш вода редовно ще усетиш голяма разлика за кратко време - опитай да си наложиш да пиеш по 2-3 литра на ден за две седмици и съм сигурен, че ще имаш резултат.
Третото, последно предполагам ако ще тренираш ще е вкъщи, в тази тема съм пуснал няколко упражнения за домашни условия, ако ще влизаш в зала вече ще е по-лесно
Опитай се да не ядеш нищо 3-4 часа преди да си лягаш, т.е. ако лягаш в 10 яж между 6 и 7. В комбинация с повече вода ще имаш резултати - навсякъде, но най-лесно забележими по талията. Тичането е много хубав навик, ако намериш време и за това ще е супер.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #23  
Стар 12th August 2014, 18:12
didka944 didka944 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2014
Мнения: 2
По подразбиране

Значи, да пропуснах да спомена за течностите, на ден пия между 4 и 5 литра вода, лятото дори 6 Възможно е грешно да правя коремните преси, но .. преди 00 часа не си лягам и поне 3 часа преди това съм се хранила последно. Знам, че най - добрият вариант е тичането и от от личен опит, обаче вече нямам свободно време за него, за това търся друг вариант

Последно редактирано от didka944 : 12th August 2014 на 18:35
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдастегнемкоремчетоилипоточнодолнатачастнакоремчето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:39.