IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #261  
Стар 13th February 2011, 14:23
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan
Аз пък не разбирам кво те интересува кой я обича и кой не? Любовта към родината е нещо лично , както религията! Носиш си я в душата без излишна показност! А с теми като тази се чустваш като с онези християнски мисионери които фанатично се опитват да те вкарат в правия път!
С това съм съгласна до известна степен, но така или иначе темата е провокирана от нещо, има я и който желая дава отговора си по нея.
Всъщност, вече събра достатъчно отговори (от редовни съфорумци) и се видоизмени малко. Струва ми се че нататък ще е преливане от пусто в празно.
Но да - важно ми е отношението към Родината ми от сънародниците ми. Дори и когато не го споделям. А какво точно ми е важно - ако не можеш да го разбереш сама не мога и да ти го обясня. Малко като Настрадин Ходжа:

Настрадин Ходжа събрал хората в джамията и ги питал:
- Знаете ли, какво ще ви кажа?
- Не знаем!
- Няма какво да ви говоря тогава! И си излязал
На следващия ден пак ги събрал:
- Знаете ли какво ще ви кажа?
- Знаем!
- Какво да ви приказвам тогава! И си тръгнал.
На третия ден, пак ги събрал и ги питал: Знаете ли какво ще ви кажа?
Едните казали "знаем", другите "не знаем".
- Тези които знаят да кажат на онези, които не знаят!
Отговори с цитат
  #262  
Стар 13th February 2011, 14:26
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
А веднъж един мъж на едно гише в софия си купуваше билет,а жената го попита дали ще се връща.Отговорът беше през страшен страх-НИКОГА.таксиджия го измамил с парите,ограбен и бит...
В началото на лятото миналата година от БМЧК имахме задача да покажем забележителностите в София на чуждестранни доброволци. В нашата група имаше основно естонки и финландки, както и няколко македонци. В сред София в една много оживена улица пред очите ни групичка цигани откраднаха парите на една естонка без изобщо да се усетим или да видим нещо, а се случи точно пред нас Момичето никога преди не беше попадало в подобна ситуация и му беше чак смешно
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #263  
Стар 13th February 2011, 14:44
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

вече писах по горе, че съм била достатъчно дълго време гражданин на България и затова имам право да изкажа мнение.
Или ти искаш да чуваш само мнения от сорта

Аз съм българче обичам нашите планини зелени
българче да се наричам - първа радост е за мене



п.с. Децата в Австрия не изучават такива стихотворения ( в отговор на въпроса ти по-назад)
Отговори с цитат
  #264  
Стар 13th February 2011, 14:46
neizvesten neizvesten не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan
Аз пък не разбирам кво те интересува кой я обича и кой не? Любовта към родината е нещо лично , както религията! Носиш си я в душата без излишна показност! А с теми като тази се чустваш като с онези християнски мисионери които фанатично се опитват да те вкарат в правия път!
Ако всички започнем да мислим така(например аз се чувстввам японец,ти се чувстваш руснак,3-ти грък и тн...),какво ще стане...Хаос.Всички ще се въртим на горе надолу като мухи без глави.И не дай си Боже да ни обяви някой война,мисля че резултата е ясен...Чувството за принадлежност ни обединява,и заради това ни изглежда толкова смешно когато някой българин почне да си мисли че еди кои си са много велика нация и иска да е с тях,и се чувства един от тях.

Щи го напиша с прости думи:Един ден вършиш нащо из вас,например чистиш, и в един момент треа да поместиш някой по тежък шкав.Но сама неможеж да го помръднеш и за това викаш детето ти,примерно да ти помогне,а то ти казва"имам си работа,треа излизам че ме чакат едни мн готини хора одвунка,оправяи се"..
Отговори с цитат
  #265  
Стар 13th February 2011, 14:46
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз след обира в апартамента ми реших със сигурност, че България не е място за мен. И преди това имах мисли за емиграция, но не особено сериозно, докато след обира бях напълно убедена че ще действам да се махам. Всъшност решението ми да се реализирам извън БГ не беше внезапно, обмислях го поне 2 години докато разбера със сигурност какво искам. Не ми беше лесно да взема това решение. Не че решението ми беше само заради обира, но с това чашата преля...
Отговори с цитат
  #266  
Стар 13th February 2011, 14:51
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Сещам се, как лятото когато бяхме с мъжа ми в БГ, и постоянно когато сме сред тълпа хора, му напомнях да си пази джобовете. Ако го бях пуснала сам сред тълпа хора на центъра, със сигурност щеше да стане жертва на обир. Циганите и просяците като го видят русичък и му личи че не е българин, и веднага се вкопчваха да просят или да си предлагат някакви вещи за продан
Отговори с цитат
  #267  
Стар 13th February 2011, 14:55
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Пини, разбира се че имаш право да си изказваш мнението - някой оспорвал ли е това? Може да има въпроси към позицията ти, но няма проблем да си я изразиш.

Нима мислиш, че искам да чувам само едно - не разбираш, не си затварям очите за проблемите, но това вече беше казано и от други и явно не е прочетено...

За децата в Австрия не си спомням да съм питала, ако към мен се обръщаш. Какво учат - тяхна си работа (австрийците са сборна нация). А стихотворението си е много хубаво.

chaoslady, и на нас са ни обирали апартамента. Може би при теб е било капката, която е преляла при наличието на други мотиви и причини.

neizvesten, аз обичам да пиша на диалект, свикнах и на Бари и на Хейта да им чета жаргона и диалекта, и гледам да не обръщам внимание на разни правописни грешки, но моля те - .............. пробвай да пишеш по-правилно. Постарай се, потърси в речници разни думи - много ще се радвам да успееш.
Отговори с цитат
  #268  
Стар 13th February 2011, 15:00
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

опасна държава
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #269  
Стар 13th February 2011, 15:06
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Имаше ено време един лаф "Франция е много хубава държава, но за съжаление е населена с французи"
Е, то същото може да важи и за България. Но аз си обичам страната, независимо от политиците, мутрите, идиотите, сиганите и секвата друга сган. Много негативи има тук, но емиграцията е крайното решение да избягаш от проблемите си, за да се натресеш на нови, защото то червен килим просто ей така никъде на никой не са опънали. И аз съм мислила за това, но съм доста упорито добиче и трудно мога да го направя. Но, където и да съм, каквото и да става, аз съм българка, до мозъка на костите си, дет се казва, и се гордея с това.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #270  
Стар 13th February 2011, 15:58
Аватара на Taneva`
Taneva` Taneva` не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Където пожелая.....
Мнения: 1 166
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
опасна държава

+1..
__________________
Искам невъзможното..желая недостижимото..правя необходимото и получавам максималното!!!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбичателиБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:15.