IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th July 2005, 09:46
ssssd ssssd не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 7
По подразбиране Проблем с пъпки по гърба и по раменете

много гадни пъпки едни такива червени и са от много време не мога да се покажа така никъде. С какво да се мажа и кога?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th July 2005, 10:27
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моят съвет е без никакво колебание да отидеш на дерматолог. В поликниката ти ще те прегледат безплатно и почти със сигурност ще ти дадат най-доброто решение. Ако тръгнеш да слушаш съвети на познати или приятели може или да влошиш или най-малкото нищо полезно да не се случи.

Според зависи дали са бактериална основа, дали е алергия, възпаление от друг външен източник или т.н. мазането с едни кремове може да е полезно, но може и да влоши нещата. В някои случаи дори обикновенно почистване със спирт може да е вредно- да раздразни повече.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th July 2005, 01:04
LolaBunny LolaBunny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Nqkude tam
Мнения: 78
По подразбиране

Ходи ли на дерматолог? Той какво ти каза?Понеже и аз имам подобен проблем...
__________________
Never let a fool kiss you and a kiss fool you...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd August 2005, 10:28
Mari Mari не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 39
По подразбиране

Liophy е прав! Отиди на дерматолог! По принцип пъпките по гърба и раменете се скриват от слънцето, но при теб може да е по- различно. А е кофти лятото да не можеш да облечеш потниче заради този проблем
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th May 2006, 09:56
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

ще ти кажа какво помогна на мен преди около две (а дали не бяха 3..) лета..Аз имах подобен проблем - не толкова големи и червени, но все пак пъпки...пи целия ми гръб и по раменете..което доста ограничаваше летния ми гардероб..и реших да ги подложа на непрестанно третиране,докато изчезнат..всяка сутрин и вечер след душ (при който добре се ексфолирах), мажех гърба и раменете със следните три неща: лосион против акне (беше в малко червено флаконче, от аптеката, не помня марка, но знам,че на него пишеше АКНЕ - не на български), почистващ тоник на Хербина ( с лимонче на опаковката) и крем Normaderm на Vichy, но КОНЦЕНТРИРАН (по-малката опаковка)..за мове би по-малко от месец проблемът ми почти изчезна, след тази терапия отидох на море,тенът на гърба ми се изравни и аз се радвах на хубава и гладка кожа..от време на време пак ми се появяват пъпки по гърба (като че ли само през зимата), но тогава им прилагам подобна терапия и бързо изчезват..и все пак..твоят проблем може да е по-различен, да е на хормонална основа..затова наситина би било добре да отидеш на дерматолог.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th May 2006, 10:56
gigi gigi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 9
По подразбиране

Аз също имам такъв проблем и най-вече зимата. Тази зима обаче реших да се опитам да ги изчистя тези гадни пъпчици Веднъж седмично ексфолирах тялото с ексфолиант от кафе,мед и зехтин, и всеки път когато взимах душ миех с почистващ гел на Vichy и гърба. Тези продукти са страхотни за проблемна кожа, както и продуктите на GIGI, поне за тези имам наблюдения. И след като намажа лицето с тоника за проблемна кожа обтривам и гръбчето. А, забравих да спомена, че от скоро ходя на солариум, което ми се струва че също помага. Дано съм ти помогнала
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th May 2006, 14:05
Аватара на Ginger
Ginger Ginger не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 47
Изпратете съобщение чрез MSN до Ginger
По подразбиране

И аз ще споделя моя опит, тъй като на 22г. все още продължават да ми излизат.
1. Не ям сурови меса като луканки, наденици и т.н. ако проблемът не е възпаление на кожата ми е генетичен или на мастна основа, тези мазни храни засилват секрецията на мастните жлези, а освен лицето, другите 2 части на тялото произвеждащи себум са раменете и гърба.
2. Ексфолирам гърба си и раменте с ексфлиант, но тъй като повечето ексфолианти за тяло са ми смешни: имам предвид прекалено са им ситни частиците като на FREEMAN, LAURA GANDINI, дори и този на VICHY са с малко частици и преобладаваща част сапун. Затова използвам на SWISS FORMULA - SAINT IVES ексфолианта за лице за проблемна кожа. Който го е ползвал знае, че е като чист пясък вътре. А за гърба, където кожата е по-груба, според мен трябва и по-мощен ексфолиращ продукт.
Съответно след това си ползвам и душ гел за мазна кожа.
3. 1 или 2 пъти месечно си мажа обилно гърба с АКНЕ ДЕРМ, това изцяло изсушава и умъртвява и излющва горния пласт кожа и е идеален за белези, които при всички положения са неминуеми.
Солариумът не помага за заличаването му, разгледай сайтове за акне и ще прочетеш същото, пък и най-малкото прави и петната още по-тъмни, не ги заличава.

И аз чакам заветния момент, когато ще спрат да ми се появяват, но докато го чакам и моята процедура значително помага
__________________
And you run and you run to catch up with the sun,
but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in a relative way,
but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th May 2006, 20:34
denito_ko denito_ko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Град: Plovdiv
Мнения: 4
По подразбиране

За пъпките по гърба мога да кажа от личен опит, че с малко солариум моите изчезнах разбира се не завинаги, но в началото на пролетта отиваш няколко пъти и за лятото си ОК.
Но при мен държа да кажа, че не бяха много пъпки и не някакви гнойни а малко и едни такива дребнички, но изчезват след солариум.
Така, че ако не помогне поне не вреди!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th May 2006, 00:10
Dan Dan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Град: Varna
Мнения: 14
Изпратете съобщение чрез ICQ до Dan Изпратете съобщение чрез Yahoo до Dan
По подразбиране

от както ходя редовно на солариум, не съм имал такива проблеми..
__________________
sweetest perfection of body and mind
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th May 2006, 15:22
nels nels не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: varna
Мнения: 22
По подразбиране

Ginger моля те дай малко повече инфо за това кремче акне дерм дето си мажеш гърба след като се изкъпеш - на коя фирма, каква му е опаковката и колко струва
мерси
поздрави
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемпъпкипогърбапораменете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:18.