IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 25th January 2011, 18:38
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от блонди
Червено вино по 200 мл. на ден едва ли ще навреди,предполагам не пиеш по над литър
.
Малко повече от 200 мл изпивам
Цигари не пуша. Но една анестезиоложка каза,че пушачките по-лесно изкарват след упойката. Непушачките повече повръщали.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25th January 2011, 20:27
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Но една анестезиоложка каза,че пушачките по-лесно изкарват след упойката. Непушачките повече повръщали.


пушенето или непушенето НЕ е свързано по никакъв начин с повръщането - сповръщането има общо комбинацията, вида и количествата на медикаментите....
Не трябва да се пуши, тк пушенето води до дразнене и повишена секреция на трахеята и белите дробове, което не е изобщо желателно при интубация, и тк така или ианче самата интубация и тръбата дразнят и има увеличена секреция, то при пушачите ( особено активните) положението е доста неприятно....първо, по време на интубацията може да трябва да се аспирират секрети, второ, и по-важното - при събуждане хърколенето е голямо, дишането - по трудно и самото събуждане - по-неприятно за пациента и з анес, защото има пушачи, които докато ги освободиме от храчките и започнат да дишат добре без да им е задръстено гърлото се вижда бая зор..........та ако искате пушете !!! всичко в крайна сметка си е на наш ( на пациентите) гръб.....!!! аз удържах и не пуши една седмица и не усетих нищо, след като се събудих гърлото ми беше спокойно, все едно не съм интубирана....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25th January 2011, 20:30
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Цитирай:
Първоначално написано от блонди
Червено вино по 200 мл. на ден едва ли ще навреди,предполагам не пиеш по над литър
.
Малко повече от 200 мл изпивам
Цигари не пуша. Но една анестезиоложка каза,че пушачките по-лесно изкарват след упойката. Непушачките повече повръщали.
хората, които употребяват редовно по-големи количества алкохол , на 20-тата минута след интубацията съм ги разбрала,че са скрити пиячи )))))
медикаментите се разграждат много по-бързо, анестезията за да е равномерна и дълбока се стига до големи количества от веществата за упойката, което пък после предразполага към повръщане.....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 25th January 2011, 22:24
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
хората, които употребяват редовно по-големи количества алкохол , на 20-тата минута след интубацията съм ги разбрала,че са скрити пиячи )))))
медикаментите се разграждат много по-бързо, анестезията за да е равномерна и дълбока се стига до големи количества от веществата за упойката, което пък после предразполага към повръщане.....
ТЕДА, стига! плашиш ме!! Искаш да кажеш, че ще ми сложат повече упойка ли?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 25th January 2011, 23:23
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

ти толкова ли много пиеш, та толкова много се плашиш
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 25th January 2011, 23:30
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

мда така е

поне месец преди интервенцията трябва да се подложиш на така наречената зърнена диета

квото зърнеш трябва да го изяждаш =)))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #17  
Стар 25th January 2011, 23:31
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Ами пия...всяка вечер.
Може би 300 мл вино, ако не и повече.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 25th January 2011, 23:32
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
поне месец преди интервенцията трябва да се подложиш на така наречената зърнена диета

квото зърнеш трябва да го изяждаш =)))
Това и за мъжете ли важи?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 26th January 2011, 17:13
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Лъки,
то по тая логика 1 ден преди операцията и вода не трябва да пиеш, и да ядеш сол, з-то това води до увеличаване на обема течностти в организма от там и до увеличаване количеството кръв и после ще кървиш повече.
Не се притеснявай толкова.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26th January 2011, 19:50
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Лъки,
то по тая логика 1 ден преди операцията и вода не трябва да пиеш, и да ядеш сол, з-то това води до увеличаване на обема течностти в организма от там и до увеличаване количеството кръв и после ще кървиш повече.
Не се притеснявай толкова.
1 ден ли ,в клиниката на Стоянов 4 часа беше заръката на една бележка.в 3 30 сутринта ми беше последното пиене на вода,защото операцията трябваше да започне в 8
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Захранатапредиоперация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:01.