IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #191  
Стар 16th October 2011, 15:37
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

Мене пък ме интересува ударът.Колко силно трябва да са те бутнали за да се получи КК .След какъв период от време се появяват симптомите,и болката ескалира или е постоянна и непроменлива?
Отговори с цитат
  #192  
Стар 16th October 2011, 17:57
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от блонди Виж мнението
Гуен ,цитарем те ,въпреки ,че е било отдавна.Какво е нормалното и безопасно натоварване,което могат да понесат гръдните мускули.Такова ,което да не предизвика ротация и КК?
Първо искам да се отгранича от твърденито, че натоварването на мускулите има общо с капсулната контрактура. Или даже да има - аз лично не го знам това.Ще си позволя да се самоцитирам и аз отпреди две години:
Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline Виж мнението
Така е....никоя не е застрахована - във всеки един момент може да се случи да имаме този проблем независимо при кого сме оперирани, с кой метод, с какви импланти и колко сме си ги "пазили"....
Когато написах да се внимава с натоварването на гръдните мускули имах предвид най-общо нещата, с които трябва да внимаваме; за да пазим гърдите си от усложнения (в това число ротация, болки, изместване на импланта...)Доколкото ни е възможно, де... Няма универсално правило, което да ти каже кое е нормално и безопасно. Примерно (хипотетично казано) моите гръдни мускули са слаби или атрофирали; ти имаш силно развити пекторални мускуи. Натоварването, което може да е вредно за мен, за теб е детска играчка, нали...? Така че... няма как да ти отговори някой, мисля, на този въпрос.
Що се отнася до ротацията - по мое мнение по-често тя е следствие на широко направен джоб, а не ей така от самосебе си, видиш ли след буен секс...Да се завърти импланта не е невъзможно, но е такава рядкост, че не мисля че си заслужава да се коментира като риск. За цялото си наблюдение върху една камара пациентки за няколко години - само при една съм виждала такова нещо.
Отговори с цитат
  #193  
Стар 16th October 2011, 18:01
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pimcidinci Виж мнението
Мене пък ме интересува ударът.Колко силно трябва да са те бутнали ...?


Мисля, че ако те бутат - КК ти е най-малкия проблем, честно казано. Все още не е доказано черно на бяло, че КК се предизвиква от удар. Би могло да бъде някаква предпоставка, но като цяло....не знам някой да има такива доводи...
Отговори с цитат
  #194  
Стар 16th October 2011, 18:18
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

Гуени мерси за успокоението,какво още мога да очаквам? Като например:....цял ден чета,имаше една съфорумка която имаше проблеми пак при удар и нещата бяха сериозни.При мене палавото ми куче така скочи върху мене ,че паднах . Но той ме бутна като с двете лапи се допря от външната страна на лявата ми гърда и мишницата.Тогава ме заболя,но не го взех на сериозно,но от вчера си имам болка,а от днес и ареолата ме боли и ми е изтръпнала,но формата на гърдата си ми е нормална и при допир не е твърда.Ох няма ли вече да става утре ...
Отговори с цитат
  #195  
Стар 16th October 2011, 21:04
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

В подобен случай нормално гърдата или мястото на удара да са травмирани и могат да те поболват няколко дни или да са изтръпнали...но най-добре това доктор да ти го каже! Звънни по телефона - тези хора трябва да бъдат обезпокоявани именно при проблеми! Или по-точно, преди да се е превърнало в проблем!
Отговори с цитат
  #196  
Стар 18th October 2011, 22:11
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

Гуени пак си права,леко травмирани....нищо неоткриват...
Отговори с цитат
  #197  
Стар 19th October 2011, 08:09
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pimcidinci Виж мнението
леко травмирани....нищо неоткриват...
Че то това е добра новина
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: капсулнаконтрактуранейнитепоследствия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:42.