IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 13th January 2009, 15:04
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
Изместваме темата....
Права си, мила Почти си стана на "Защо семейството се "подценява"..?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 13th January 2009, 15:10
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

А всъщност излезе, че не само не се "обезценява" семейството ами дори доста му се е покачила "цената"!

Заглавие от рода на: Защо здравото семейството става все по-трудно постижима цел?

Сякаш е по-добро, какво мислите? Други предложения за по-точно заглавие?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #23  
Стар 13th January 2009, 15:14
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Стрейндж, ето това стои в основата на нещата:
А именно - нуждата.
В основата на какво? На брака? Или на развода?
Разбира се, че в мизерия няма живот и хората се развеждат заради мизерията, не споря по въпроса. Споря с теб, защото казваш, че развода идва, защото жената е независима.
А ЗАЩО има мизерия: от мързел и егоизъм.
В днешно време не може да се живее в мизерия, защото има хиляди възможности, ако някой живее по този начин е добре да погледне причините, никой друг не му е виновен, освен той самият. Което значи, че нещата ВИНАГИ могат да се оправят, стига просто да го решиш.
Освен това говоря и от името на материално обезпечена жена, без никаква финансова зависимост от съпруга си, без деца и въпреки това все още семейна (нищо не ме задържа в този брак). Щастлива съм и независимо от някои неминуеми разправии не желая да се развеждам (да не си помислите сега, че още ме тресе влюбването, с което се омъжих? Няма такива работи след 10 години брак), защото мъж ми прави всичко възможно да не проявява мързел и егоизъм в името на семейството, което ме кара да го уважавам като човек. Уважението е това, което сплотява двама души, дори и да няма 100% разбирателство.

С две думи: тези две отрицателни качества разбиват живота на хората и то не само когато става дума за семейство, за всички отношения е така: в работата, в приятелството и т.н.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #24  
Стар 13th January 2009, 15:15
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Светлинчо, браво...

Здравото семейство става все по-трудна цел, защото:

1. Се изискват взимни усилия и от двете страни (затова и брака е принуда, защото често едната страна използва брака да принуждава другата). Не стигат усилията само на един.

2. Културата ни на общуване изостава от техническото развитие

3. Мързела и егоизма (това беше разработено в по-предни мнения).
Отговори с цитат
  #25  
Стар 13th January 2009, 15:30
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Стрейндж, ето това стои в основата на нещата:
А именно - нуждата.
В основата на какво? На брака? Или на развода?
В основата на идеята, че съществуваме. Оттам - в основата на всяко едно нещо, измислено то човека като брака и развода.

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Споря с теб, защото казваш, че развода идва, защото жената е независима.
РАзбира се, ако не е независима, тя няма да може да се разведе. И ако ти си силна и независима, то има достатъчно много жени, които не са. Които не са постигнали нищо в живота и няма и да постигнат. За тях семейството е начин да оцеляват. Защото единствените неща, които умеят да правят са да поддържат животеца в семейното огнище. А това си е било така преди ен-години и е нямало друг вариант. Иначе - на кладата.
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Освен това говоря и от името на материално обезпечена жена, без никаква финансова зависимост от съпруга си, без деца и въпреки това все още семейна (нищо не ме задържа в този брак).
Да де, но имаш избор да се разведеш, нали? Знаеш, че по всяко време можеш и избираш да не го правиш.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 13th January 2009, 15:34
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Освен това говоря и от името на материално обезпечена жена, без никаква финансова зависимост от съпруга си, без деца и въпреки това все още семейна (нищо не ме задържа в този брак).
Да де, но имаш избор да се разведеш, нали? Знаеш, че по всяко време можеш и избираш да не го правиш.
Точно това щях да цитирам и аз. Ако повечето хора бяха и разсъждаваха така - щеше да има повече успешни бракове, но уви... не винаги нещата стоят по този начин и не всеки може да се похвали със същото.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 13th January 2009, 15:36
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Егоизма стои в основата на обществото, на развитието ни - мисля с това ще се съгласите.

В тоя ред на мисли, защо го отхвърляте напълно като една движеща сила и в семейството? Семейство което всъщност живее в обществото на егоизма.

Разбира се силата на егоизма изразен към външната среда и към вътрешната (семейство) е разлчна по характер и сила, като не съм привърженик на крайностите в каквото и да било.

Но си мисля, че липсата на егоизъм е доста отговорна за появата на мързел в едни от членовете на семейството и респективно прекалено натоварване в останалите от тази група.

Егоизма като изискване към другия, от там сблъсък на егоизми, водещ до най-правилното (може би) развитие в групата, в случая семейство.

Тук става ясна и ролята на любовта и секса като инструменти за контрол над другите.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #28  
Стар 13th January 2009, 15:38
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Тук става ясна и ролята на любовта и секса като инструменти за контрол над другите.
Ааааа..моля те, не намесвай и секса, че сега ще стане страшно Нека поне в една тема не го обръщаме на пози и струи
Отговори с цитат
  #29  
Стар 13th January 2009, 15:43
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Споря с теб, защото казваш, че развода идва, защото жената е независима.
РАзбира се, ако не е независима, тя няма да може да се разведе.
Забравяш за всички тези случаи, когато жената се развежда, за да последва мъж с много по-лошо материално положение. Скоро Жоро писа за една своя позната в една друга тема.
По моите наблюдения жената решава да се разведе, защото е срещнала друг мъж, в 95% от случаите жената иска развод заради това, а не защото мисли за материалното положение, нито за своето в момента, нито за бъдещото си такова.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #30  
Стар 13th January 2009, 15:45
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tirra
Цитирай:
Първоначално написано от rokoko
Есе да напиша ли по въпроса
Не, план-конспект

Светлинчу, ти какво имаш превид като ценност?
Съжителство без брак; липса на доверие; лиспса на достатъчен респект на децата към родителите ..... и т.н да не изброявам.
Дан, видя повече конспект Ще почна да конспектирам и говорилнята ,
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Здравотосемействостававсепотруднопостижимацел
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:34.