IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd November 2007, 10:53
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране Изследване за обща анестезия - къде?

Здравейте, да ви питам кой къде си е правил изследванията за обща анестезия - на мен личната лекарка ми отказа, защото Здравната Каса щяла да й наложи глоба, ако ми издаде направление за хоспитализация и едновременно с това ми назначи и изследването за обща анестезия. Вие, преди да се оперирате, къде си правихте изследванията - интересува ме най-вече някоя клиника, в която да си платя и да ми ги направят.
Мерси
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd November 2007, 11:29
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

На мен личната докторка ми издаде направление за изследване и аз си направих изследванията в лаборатория.Обаче се сещам,че за СПИН,хепатит и още нещо трябваше да платя,понеже не се поемат от здравната каса-някъде към 65лв.Момичетата от София да те насочат към лаборатория
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd November 2007, 11:33
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране Re: Изследване за обща анестезия - къде?

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Здравейте, да ви питам кой къде си е правил изследванията за обща анестезия - на мен личната лекарка ми отказа, защото Здравната Каса щяла да й наложи глоба, ако ми издаде направление за хоспитализация и едновременно с това ми назначи и изследването за обща анестезия. Вие, преди да се оперирате, къде си правихте изследванията - интересува ме най-вече някоя клиника, в която да си платя и да ми ги направят.
Мерси
Мисля, че Петя пита не за кръвните изследвания, а за тези за общата упойка. Те се правят по желание при алерголог - аз си правих в близката болница с направление от личния лекар. Тестуването трае половин час и резултатите почти веднага са готови.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd November 2007, 12:16
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Аха,ясно,за упойката opс На мен не са ми правили такъв тест.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd November 2007, 12:56
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Аха,ясно,за упойката opс На мен не са ми правили такъв тест.
И на мен. Не че не исках, ама "нямало нужда". Да не дава Господ да стане нещо, после, след дъжд качулка ще се окаже, че е имало нужда, ама вече ще е късно

Иначе преди операцията те разпитват подробно за познати алергии(дали имаш) и според това си правят сметката за използваните анестетици.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd November 2007, 12:58
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ava-ava
[И на мен. Не че не исках, ама "нямало нужда". Да не дава Господ да стане нещо, после, след дъжд качулка ще се окаже, че е имало нужда, ама вече ще е късно
Ами по принцип ако не си предразположен към алергии, и то по-специално към лекарствени, не е необходимо наистина. Аз понеже съм лекувана 15 години с алергени - при мен беше задължително.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd November 2007, 13:27
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И мен ме разпитаха подробно дали съм алергична към нещо и едва тогава пристъпиха към операция.Пък аз няма как да знам дали имам алергии,щото малко съм се разболявала/да чукам на дърво/.Но според мен си е необходимо да се направи такъв тест за всеки случай.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd November 2007, 20:30
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Изследванията за обща анестезия включват пълна кръвна картина,рентгенова снимка на бял дроб,електрокардиограма и консултация с кардиолог.Изследването в алергологията не е задължително,освен ако нямаш доказана алергия,но ако искаш да се чувстваш по-сигурна,можеш да си го направиш.Всички други изследвания можеш да си направиш в поликлиниката или във всяка многопрофилна болница срещу заплащане.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd November 2007, 11:05
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Да, ето точно какво ми дадоха за изследването:
1. ПКК, СУЕ, ДКК
2. Хемостаза, тромбоцити
3. Биохимия - кр. захар, креатинин, общ белтък, йонограма (калий, натрий, калций) ASAT, ALAT
4. ЕКГ - консултация с кардиолог
5. RO grafia pulmo et cor

Половината и аз не ги разбирам, преписах от листчето. Последно май ще си ги правя в Цибалаб...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23rd November 2007, 16:49
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Списъкът изглежда дълъг. А за колко време стават всички тези изследвания?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изследванезаобщаанестезиякъде
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:47.