IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 27th March 2012, 16:47
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Аз само а вметна, че когато някои родни хирурзи са рекламирали ПИП-ките като "мерцедеса на имплантите", тези импланти са били нови за пазара. Освен че са били нови, нищо друго сигурно не е имало зад тях. И не може да се прави съпоставка, когато някой казва същото за Ментор, тъй като Ментор не е нова марка, а стара, утвърдена, с доказано качество и история.
Колкото до МакГан - аз не отричам, че може да са добри и също толкова качествени, но защо преминаха през толкова много смени на имената? Някой знае ли?
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #82  
Стар 27th March 2012, 18:02
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Юридически превантивни трикове на собствениците им. Когато се окаже, че са също толкова вредни колкото и пипките, разследвания и процеси ще се протакат с години, докато се докаже че МакГан 1 = МакГан 2 = МакГан 3. То ще е очевадно за всички, но изпечени педераси и курви (=професия Адвокат) ще убеждават в обратното. Историята е пълна с такива примери: Темида е стигала до абсурдни решения, когато го е пожелавала- с помоща на парата и проституцията, които всъщност са основните й подпорни принципи.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #83  
Стар 27th March 2012, 19:41
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
защо преминаха през толкова много смени на имената? Някой знае ли?
Об имплантах


На форумах привычно поют о преимуществах имплантантов «МакГан». Песни эти сродни реквиему о мечте. Инверсионный след лидера рынка «грудных» имплантов - легендарной компании Дона Макгана. С июня 2008 года выпуск имплантов МакГан в Европе (а именно с имплантами европейского производства и работали пластические хирурги Евразии) полностью прекращен.

Как это произошло, и что предлагают приверженцам имплантов МакГан сегодня?


В начале короткий экскурс в историю.

Мак Ган Медикал, изначально являясь американской компанией, вышел на рынок производства и поставок имплантантов молочных желез (груди) с 1974 года и на протяжении трех десятилетий являлся общепризнанным мировым лидером в этом направлении. Производство имплантов McGhan для США осуществлялся на заводе в сериально-известном городе Санта-Барбара (штат Калифорнии). Для продвижения на Европейский рынок создается корпорация Инамед (limmed Corporation). Инамед контролирует поставки имплантов McGhan с лицензионного завода американской компании, расположенного в Ирландии (г. Аркмс).
В девяностых годах с «золотым парашютом» компанию покидает председатель совета директоров, давший всемирно известной продукции свое имя Дон МакГан. Причины отставки «отца-основателя» так и не стали достоянием широкой общественности. Стоит отметить, что после ухода Дона МакГана, компания еще более 10 лет не меняет торговое название имплантов.

Вплоть до 2007 года, когда Американская компания МакГан подверглась «дружескому» поглощению соотечественников - американской же корпорацией Алерган. Изначально Алерган делал основную ставку на выпуск и распространения препарата «Ботокс».
Получив контроль над корпорацией МакГан, Алерган закрывает европейскую ветвь производства имплантов. Новое руководство аннулировало дочернее предприятие Макгана в Европе - Инамед, остановив выпуск имплантов на заводе в Ирландии.
Производство было перенесено в Коста-Рику, как это было объявлено в пресс-релизе обновленной компании, в целях уменьшения себестоимости и расширения производства.
Вместе с закрытием европейского завода, Алерган аннулировал предыдущие дистрибьюторские соглашения со сторонними компаниями, ранее представлявшие интересы Макгана. Менеджеры Алерган предпочли собственную дистрибьюторскую сеть, ранее по всему миру продвигавшую препарат «Ботокс».

После проведения корпоративной реконсцеровки «макганы» из Коста-Рики появляются на Европейском рынке под торговым брендом «Naturelle».
Продвижение нового бренда на конкурентном рынке, каким, без сомнения является рынок имплантов пластической хирургии, требует больших расходов. В тот же момент, компания «Макган» находясь в авангарде развивающегося рынка, стала эталоном качества для многих европейских компаний и легендой среди пациенток. Уже в 2000-х годах, оказавшись в окружении равных по классу и качеству конкурентов, Макган пользовался повышенным спросом и «под марку», за гарантию качества, запрашивал на 15 - 30 % дороже стоимости аналогов.

Таким образом, политика руководства компании Алерган, отказывающейся от респектабельного и узнаваемого бренда в пользу плоского, как прокладки, названия «Naturelle», выглядит, как минимум, странной. Что стоит за таким нелогичным в эпоху международного экономического спада бизнес решением, мы, скорее всего, никогда не узнаем. Остается только на собственной шкуре выяснять, как сказались географические, логистические и имиджевые перестановки на качестве имплантов. На данном этапе адекватных отзывов о поведении имплантов марки «Naturelle» нет. Что неудивительно, ведь репутация «пожизненных» имплантов нарабатывается годами.

Так что доверять ли «наследникам» легендарного МакГана или предпочесть продукцию не менее известных, но более последовательных производителей, таких как Ментор (Америка), Политех (Германия), Евросиликон (Франция) - решать вам.

Николай Якубенко
Отговори с цитат
  #84  
Стар 27th March 2012, 21:53
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Emik-че
не искам да се затормозявам в тези късни доби да разбирам смисъла на тази дълга руска реч.
Можеш ли накратичко да синтезираш?
Иначе нищо лично към руската реч и руснаците, дори напротив
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #85  
Стар 27th March 2012, 23:08
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Ужас! Аз съм в потрес!

__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #86  
Стар 27th March 2012, 23:18
Аватара на vanessa01
vanessa01 vanessa01 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 151
По подразбиране

Нелс, и аз също !
Отговори с цитат
  #87  
Стар 27th March 2012, 23:19
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

В общи линии... защо един преуспяващ Мак Ган, с огромна популярност е погълнат от Алерган /производител на Ботокс/? По какви причини се сменя едно толкова известно и утвърдено на пазара име и са прекратени договори с тогавашни дистрибутори. Завода за доставки в Европа е преместен от Ирландия в Коста рика. Да се доверим ли на наследниците на легендарния Мак ган...
Отговори с цитат
  #88  
Стар 28th March 2012, 00:25
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Така...

Принципно в нета се пишат много глупости. Едни и същи факти, представени в различна светлина, може да водят до полюсни заключения.

Икономическата история познава мнооогоооо случаи, в които фирми сменят собствениците си, биват погълнати, сменят имена без да пострада качеството на продукта им. Ще се изненада ли някой, че даже тези случаи преобладават?

Няма да кометирам повече горенаписаното, утре ще си направя собствен рисърч и ще коментирам. Само ще вметна, че това не ми прилича на журналистика, защото не е написано в журналистически стил, а по-скоро има доста жлъч и лична емоция вкарана между редовете, което вднага ме включва на режим "OFF".

Единствената причина, поради която съм в потрес, е че тези "информации" се появяват винаги, след като съм направила "информирания" си избор.

Направо до гуша ми дойде.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #89  
Стар 28th March 2012, 07:23
демили демили не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: софия
Мнения: 49
По подразбиране

Тази статия е едно чешане на езиците. Ми то по тая логика може да се каже , че и на Ментор не трябва да се има доверие, нали ги купиха Джонсън и джонсън преди около година. Пак в тоя ред на мисли да се доверим ли на един производител на паста зъби какъвто е Джонсън и Джонсън? Те също смениха дистрибуторите.Например в България 20 години беше Бързакова сега е Георгиев.
Лично мен тези нещи изобщо не ме притесняват. Това са съвсем нормални ситуации.

Последно редактирано от демили : 28th March 2012 на 07:34
Отговори с цитат
  #90  
Стар 28th March 2012, 07:26
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Така...

Принципно в нета се пишат много глупости. Едни и същи факти, представени в различна светлина, може да водят до полюсни заключения.

Икономическата история познава мнооогоооо случаи, в които фирми сменят собствениците си, биват погълнати, сменят имена без да пострада качеството на продукта им. Ще се изненада ли някой, че даже тези случаи преобладават?

Няма да кометирам повече горенаписаното, утре ще си направя собствен рисърч и ще коментирам. Само ще вметна, че това не ми прилича на журналистика, защото не е написано в журналистически стил, а по-скоро има доста жлъч и лична емоция вкарана между редовете, което вднага ме включва на режим "OFF".

Единствената причина, поради която съм в потрес, е че тези "информации" се появяват винаги, след като съм направила "информирания" си избор.

Направо до гуша ми дойде.
Нелс скъпа спри да четеш тия работи и да се затормозяваш моля те. Я кажи как са ти гърдите. Моите станаха доста по-подвижни, но в събиращите сутиени още не се вмествам. Не че толкова държа да нося такива ама те са ми мярката колко са ми омекнали гърдите . Ама аз бях с нулев старт-пъпка на ребро дет се вика и може би за това при мен бавно ще се случи туй раздвижване.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Коиимплантисазапредпочитане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:19.