IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd January 2015, 20:04
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране Как Джамбазов касапина ме обезобрази, след 4 години Дейвис ме върна към нормалността

1) Джамбазов и Каспела
Искам да споделя моят опит с т.нар. проф. Джамбазов - за мен касапина, който ме обезобрази и в продължение на 3г проучвах най-добрите ревизионисти в света за да оправят кашата, която този криминален елемент забърка.
Ще разкажа за отношението на самозванеца и една българска провинциална болница Каспела и за отношението на един истински доктор и човек др. Дейвис и съответно персонала на Memorial Hospital Miramar, USA.
2011 година следейка темата за ринопластика и подведен от потребители като емико, които боготвориха касапина реших, че той ще е най-безопасния вариант и има най-голям шанс да се справи с моя случай.
В деня на операцията отидох в 8:00 сутринта, платих си на касата, направиха ми изследвания, включително безмислен рентген на главата заради носа ??? И така "великия" д-р правил операциите по междудругото след работа някъде след 18ч.
Това трябваше да бъде първата сигнална лампичка, която да ми покаже, че този лекар не гледа на пациентите сериозно, а по скоро като материал в/у който да се учи без значение дали е във форма т.е. първия сигнал за липса на професионализъм.
Второто много странно нещо след като си платих операцията, някакъв лекар ми каза да отида да си купя болкоуспокояващо, защото болницата не осигурявала. Какво по дяволите беше това, за какво плащам тогава ако един аналгин не ми осигурявате.
Това беше червена лапмпичка за самата болница и персонала в нея, но пренебрегвайки тези дребни детайли аз продължих с процеса - казвах си важно е че "гуруто" ще ме оперира, ще преживея разни дребни странности. Но както се казва всичко има значение и
тези дребни детайли показват, колко ни е гнила цялата здравна система и в нея почти няма професионализъм и истински лекари.
След цял ден изнервящо чакане "гуруто" дойде около 18ч, разбрах че имал 3 операции, едната след моята не била планирана, но била на познат човек и трябвало да се вмести някак си. За вечерта имаше една ринопластика и 2 функционални операции.
На това се казва непрофесионализъм и алчност, не може един уважаващ себе си лекар да прави 3 операции през нощта след като е работил цял ден на друго място.
Както и да е за самата операция нямаше никаква подготовка, по-късно ще Ви обясня каква е процедурата в US болницата . В операционната си влязох на крака в 19ч ??? без да ме закарат до мястото за операции. Отивайки към операционната, имаше едно помещение преди залата за опериране.
В това помещение видях Джамбазов, заръфал парче салам и ми казва "отиди и легни на операционната маса". Като го видях да ръфа салама, страшно много се озадачих и му предложих да се нахрани спокойно и след това да продължи с моята операция, все пак най-важното е той да се
чувства комфортно и във форма . На което ми бе отговорено , че няма проблем . И така сам си легнах на масата. След 2ч се събудих в стая с едно момче , скъсах се да повръщам от скапаната упойка. Имах чувството че ме е ударил тежкотоварен влак и че носът ми е изяден от нещо, ужасно усещане.
Грижите на персонала към мен бяха точно никакви, сложиха ми лед само веднъж след самата операция, след това забравиха за мен. Когато пойсках болкоуспокояващо, ми бе отказано с аргумента, че моята операция била лека и не ми се полага ???
След операцията ни вест ни кост от Джамбазов, идва едно асистентче Димитров, което нищо не разбираше и ме повериха в неговите ръце. Запитвайки го дали мога да лежа на страни и хоризонтално, Димитров като "капацитет" ми отговори , че няма никакъв проблем.
По-късно в разказа ми за Дейвис и болницата в Мирамар ще обясня колко е важно да се лежи под 45 градуса(с повдигната глава при това в продължение на месеци) по гръб и да се слага нон стоп лед. Сравнявайки до тук това което в Каспела се случи, разбирам колко непрофесионални са били д-ра и неговия персонал.
Чувствах се ужасно, целия бях подут , чак очите ми се затваряха от отоците. Бях със синини и кръвясали очи - в продължение на 1 месец.
След операцията, Джамбазов нито дойде да ме види как съм(не му дреме за пациента, поредната жертва), нито някой ми обясни какво е правено, по скоро Димитров ме лъжеше , че всичко е минало рутинно и нормално. Единствено др.Ходжев се изпусна на следващия ден и ми каза
че касапина 2 пъти е правил и развалял носа ми тъй-като нещо не му харесвало, и вече на 3-ия път бил направил перфектен нос , при което аз настръхнах и вече почнах да подозирам че нещата са оплескани .
Ходжев и Димитров си бяха измислили начин да си взимат допълнително парички, за вадене на тампоните от носа - упойка 30лв, платих не съм за 30-те лева . За махане на конците и плаките друга упойка, която не ме хвана - още 30лв.
И 2-те процедури при втората ми операция бяха направени от самия Дейвис с намокряне в някаква течност, без никакви упойки и болка . Но явно в Каспела си бяха измислили начин за допълнителни парички.
Ако исках да се видя с Джамбазов за преглед трябваше да платя по 60лв и да чакам за да ми дойде реда, заедно с пътните всяка контролна среща ми струваше по 100лв, на която като споделях колко неудовлетворен съм от резултата, Джамбазов единствено казваше,
че се случвало или че организма ми лошо е реагирал. Предложи той да ми направи ревизия с присадки разбира се срещу ново, по-скъпо заплащане, но този път вътре в себе си знаех, че този лекар е крайно надценен, мижитурка и безотговорен. При положение, че тотално оплеска не-пипан нос, как иска
да му се доверя за сложна ревизия с присадки и защо по дяволите ако си такова "гуру" ти самият си признаваш , че е толкова зле положениети и ми предлагаш присадки сега ???

Последно редактирано от keery : 6th September 2015 на 21:16
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd January 2015, 20:05
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

2)Richard Davis и Memorial Hospital Miramar , USA
Някои съфорумци знаят, че съм комуникирал с повечето топ ревизионисти от западна Европа и САЩ и в крайна сметка се спрях на Richard Davis. Изгубих една година в консултации с Емре Илхан от Турция, който явно прецени, че моят случай е много сложен за него и ме разкарваше на няколко консултации с мотива, че кожата ми била червена Както и да е
Юни месец 2014 пътувах специално за консултация с Davis и тази консултация от всичките ми предишни се оказа най-професионалната, експертна и приятелска консултация, която някога съм имал. Дейвис ме попита дали искам кафе или чай, аз му казах че пия чай и така седнахме си на кафе и чай и започнахме разговора.
Самата консултация беше 2ч, като по време на консултацията Дейвис направи пред мен morphing на евентуалния резултат. Коментирахме ситуацията с носа ми . Още на консултацията, виждайки ме той заяви , че съм имал много лош късмет да попадна на крайно некадърен
хирург и така да ме окепази. Казах му, че той е проф. в БГ и се води за най-добрия, при което той смръщи вежди. Предупреди ме, че ще са нужни много присадки и има вероятност да ползва ребро, но ще бъде сигурен след като отвори носа ми.
Целия разговор протече в приятелски тон с шегички. Може би от уважение ме разпита за БГ, каза че на някаква конференция се бил запознал с бг лекар и т.н. За възстановяването ме предупреди , че се слага много лед в продължение на седмици до няколко месеца и се спи на гръб с глава над нивото на сърцето.
Най-голямата борба е да се минизират отоците, тъй-като те довеждат до образуване на scar tissue, мъртва тъкан, която може да деформира доста крайния резултат. И затова от него получих документация за това какво да правя преди операцията, и след операцията.
Беше описано подробно какви лекарства и помощни материали като антибактериални сапуни и други антибактериални течности трябва да си закупя. Наред с напечатаните инструкция ми даде и оферта (цена) за самата операция в писмен вид.
Целият персонал беше изключително усмихнат, приятелски настроен към мен и професионален в същия момент. Няма да навлизам в повече детайли и така стигаме до самата операция.
Задължително преди деня на операцията има консултация с Дейвис, все пак след толкова време (чаках 6 месеца до операцията) се забравя какво точно е коментирано, При Джамбазов нямаше такава предварителна консултация, той действа без план и както реши на момента.
На тази консултация говорих и с анастезиолога, с регистратурата на болницата, за да ме насочат кога и къде да отида. Трябваше да съм в болницата в 5:30 сутринта, а самата операция беше насрочена за 7:30 сутринта, като това е единствената операция на д-ра за този ден.
Мисля, че тук вече се разбира кой е професионалист и найстина мисли за максимален добър резултат с пациента си. В деня на операцията отидох в 5:30, платих таксата на болницата и ме регистрираха като пациент, като ми сложиха на китката един етикет с мои данни.
След това плащане, никой не ме е карал да плащам или купувам нещо допълнително - за справки вижте по-горе какви изненади ми поднесоха в Каспела. От регистратурата дойде за мен една сестра, която ме заведе в отделението и започнаха да ме подготвят за операцията.
Друга сестра около един час се занимава с мен като ми дадоха специална роба под която си чисто гол и специални топли чорапки, в Каспела си лягаш с пижамката, която си носиш. Сложиха ме на едно легло, сложиха ми някаква система. др Дейвис дойде в 7ч и ме попита как съм и отиде да се
приготвя. След това не си спомням нищо , явно към 7:30 са ме откарали в операционната зала. Събудих се в единична стая с всякаква апаратура, но най важното , Дейвис беше до мен и ми обясни как е минала операцията.
Каза , че предишния оператор ме е оставил без хрущяли и съм преминал през много сложна ревизия, която е траела 7ч, не съм имал материал от септума и затова е трябвало да вземе материал от реброто. Усещах по-силна болка в реброто отколкото в носа.
Благодаря ти Джамбазов за тази болка в ребрата и липсващото ми ребро, да ти се връща. На всеки час без да търся някой, идваше сестра и ми слагаше ръкавици с лед на лицето, като под ръкавиците се слага влажна кърпа. И така цялата нощ персонала ме наблюдаваше и ми сменяше леда на 1ч.
Дейвис държи пациента да изкара нощта в болницата, така бях и аз . Заради реброто и да не се усложни състоянието ми от отнетото ребро ме караха да правя дълбоки вдишвания на около 30 мин. На сутринта Дейвис дойде пак при мен и ми показа как сам да си приготвям
ледените ръкавици у дома, така че да продължа с леда и в къщи на всеки час. Като ми приготви комплект кърпи, един кашон от 200 ръкавици, легенче с лед, апаратче за дишане, антибактериален мехлем с който да мажа конците, солен разтвор за отпушване на носа. За всички тези неща не съм плащал абсолютно нищо . Изпрати човек от аптеката на болницата при мен за да им поръчам антибиотика и болкоуспокояващи, които само трябваше при изписването да мина и да си ги взема.
На врата ми имаше една торбичка с болкоуспокояващо в една топка. От топката излизаше една тръбичка и влизаше в гръдния ми кош. Обясниха ми, че като се свие докрай топката значи, че лекарството е свършило. Това се случи за 5 дни. Благодарение на това болкоуспокояващо болката се търпеше и страданието беше намалено. Най-интересното, че упойката беше супер качествена и нямаше никакво повръщане, нямах никакви синини, жълтини или кръвясали очи. Явно леда е основен при това възстановяване и както Дейвис обясни леда запазва тъканите и кръвоносните съдове и е много важно да се прилага, което в Каспела ми спестиха.
Но предполагам, че нашите лекари не знаят че леда е много важен първите седмици и е изключително важно да се слага и когато сте си у дома и през нощта, повярвайте ми резултатите са уникални -няма синини и отоци.
Махането на тампоните от носа беше без упойка Дейвис самия , а не някой стажант пипаше носа ми и така извади тампоните без проблем, напоявяйки ги с някаква течност. Поех дъх през носа си като звяр, не можех да повярвам . Преди дишах само с едната ноздра.
Така на обяд ме изписаха , като ме караха в количка до аптеката да си взема лекарствата и оттам до колата. До края на изписването, персонала беше супер професионален, като през цялото време всички бяха усмихнати и много грижовни към мен.
Първата ми контрола беше след 6 дни , на която се сваля лонгетата. За сравнение касапина ме кара да нося лонгетата 14 дни, след което кожата ми беше станала на нищо - поредното безумие. След като се прибрах от болницата в Мирамар, започнах сам да си правя компреси с ръкавици с лед на всеки час включително и през нощта. Освен че леда помага на отока, спомага и за релаксиране и носа се чувства много по-добре. След 2 дни от изписването от болницата ми се обадиха, за да проверят дали всичко е наред с мен !
При махането на лонгетата нямах нито синини, отоци по лицето, нито кръвясали очи. В Каспела след операцията изглеждах все едно съм се бил с гладиатор, а при тази операция изглеждах нормално , въпреки че беше в пъти по -сложна. Конците ми ги махна без упойка отново. Със специална всмуквачка ми почисти носа, вместо да рови с пинсета както беше в Каспела.
Носа все пак имаше доста отоци и продължих с ледени компреси, който ги правех с едни квадратни марлички , които се потопяват в ледена вода. След 1 седмица и големите отоци по носа спаднаха и изглеждах супер естествено, не можех да повярвам, че след 2 седмици след такава тежка ревизия човек може да изглежда толкова естествено. Защо при Джамбазов това не се получава ? Човек ходи като боксиран и си мисля, че това е нормално и са само отоци, а се оказва че е въпрос на техника, методи на възстановяване, качествени консумативи и опит на оператора
В БГ точно пост оперативната грижа липсва и затова пациентите бавно се възстановяват и дълго време изглеждаме като боксирани Докато бях там, Дейвис ми беше сложил контролни прегледи всяка седмица - на тях ми почистваше носа, показваше ми как да си поддържам носа и ми даваше разни мехлемчета.
Когато бях в къщи комуникацията ми беше през майл, тъй-като по някаква причина телефоните ми не бачкаха там. Дейвис ми отговаряше в рамките на 10мин - изключително очарован съм от грижата и отговорността му към мен.
Защо ли и нашите лекари не са толкова отговорни, професионални и кадърни най-вече ....



Тук можете да видите и снимките . Лявата е 3.5г след Джамбазов, дясната е 1 месец след Дейвис .

https://www.dropbox.com/s/tenloi9n6e...cored.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/pgr3c3iqvs...cored.png?dl=0

Добавям и една по-скорошна, на която се вижда анфаса доста по-добре :

https://www.dropbox.com/s/sgw6h3uxbr...ored_.png?dl=0

Последно редактирано от keery : 6th September 2015 на 21:26
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd January 2015, 21:35
демили демили не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: софия
Мнения: 49
По подразбиране

Браво на д-р Дейвис! Впечатлена съм от разказа ти. Страхотен резултат! Би ли споделил колко ти струваше втората операция?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th January 2015, 21:21
Аватара на foggy
foggy foggy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 257
По подразбиране

keery, много се радвам, че след всичко преживяно си успял да поправиш щетите.
На този касапин трябва да му се забрани да оперира. На толкова много хора ни съсипа здравето. Не мога да разбера как някой все още се лъже да ходи при него - толкова много хора пострадаха, и разказаха за това и пуснаха снимки. Моята история е много подобна на твоята, само че аз намям пари да се лекувам в чужбина. Минах през ТРИ ОПЕРАЦИИ след него - носа ми е вече е ок на външен вид, дишането ми малко по-добре, но далече от нормалното. Няма да кометирам колко пари похарчих.
Много се радвам че при теб вече всичко е добре.
__________________
When you reach for the stars, you may not get one, but you won't come up with a handful of mud, either
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th January 2015, 20:56
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Здравейте приятели и сродни души по проблеми , да касапина е криминален тип за мен. Аз бях в депресия повече от 2г, съсипа ми се социалния живот и не ми позволиха да раста в кариерата, защото изглеждах меко казано много странно, а БГ обществото не приема различните хора. Бях изгубил всякаква надежда да се оправят нещата, но след консултацията с Дейвис, излязох убеден че това е моя човек, както сега си казвам че това е моя нос....това за мен е най-добрия в света за ревизии.
Цената на операцията при него е еднаква за всеки, без значение колко време работи, дали ползва ребро, септум или хрущял от ухото $12000. Но като добавиш самолетни билети, хотел, храна, лекарства отива към $15К. Но този лекар си заслужава всяка стотинка, много скромен, човечен, почтен и страшно педантичен в работата си .
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th January 2015, 20:58
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

След тази операция се чувствам свободен и не мисля вече за проблемите, чувството на нормалност е страхотно. Не напразно имаме поговорка в БГ да си жив и здрав , сега оценявам значението и ...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th January 2015, 21:00
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

@ foggy - Ти при кой се оперира и кой ти възстанови нослето. Имаше ли проблеми с дишането ?
След касапина аз дишах само с едната ноздра, сега слава богу дишам и с двете .
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th January 2015, 21:03
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Добавих нова снимка в анфас, на която се вижда по-добре резултата .
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th January 2015, 21:29
Аватара на yoube
yoube yoube не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 149
По подразбиране

хммм, доста добре се е получило, направо си бил ужас преди и аз съм с подобни на теб щети в момента. С нетърпение очаквах да видя цената и хоп 5-цифрена (не че се учудвам де). Това вече не е за мен, ще се ходи при Илхан явно.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th January 2015, 21:01
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Ако си сложен случай не те съветвам да отидеш в Турция, събирай си паричките за САЩ, ако искаш качество , а това все пак е лицето ти и не може до безкрай да експериментираш. Аз от Илхан имам много лоши впечатления, добре че се свърза неговата асистентка с мен и ми каза че този човек иска да ме изнуди за повече пари и ми разказа за случай с момче от БГ , което не било доволно от резултата и вечерта преди операцията му вдигнал цената и му казал ако не плати няма да го оперира. По стечение на обстоятелствата с нея се сближихме и тя доста неща ми разказа за него. Ако си момиче имаш по-добри изгледи, той си пада женкар. А и не мисля , че той може да се справи със сложен случай, както ти ми обясняваш . Поне при мен почна да усуква и да ме мотае, обясняваше ми че няма да се харесам - и асистентката му като ми каза , че ако пак отида бил готов да ме изнудва като ми вдигне цената и да ме оперира . Това беше достатъчно да не се занимавам с него.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КакДжамбазовкасапинамеобезобразиследгодиниДейвисмевърнакъмнормалността
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:22.