IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th September 2007, 09:53
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране За вредата от тоалетната чиния

Вижте какъв сайт намерих:
http://squat.beinsa.info/squat_or_sit.pdf
Аз и в Уикипедия бях чела колко е вредно да се ходи по голяма нужда така, но тук е обяснено съвсем подробно и с картинки!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th September 2007, 17:31
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

вярно е, че е вредно. Който няма проблем не го касае, но за мноооого хора е от значение.. обсъждали сме го в запек и в хемороиди
Beautiful_, всеки човек си преценява риска за себи си - то иначе "що да ядем, като пак ще огладнеем" или "що да си мием ръцете, като пак ще ги изцапаме"... за някои хора това е важно, явно не за тебе!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th September 2007, 20:29
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Beautiful_, съгласна съм с MariaVassileva!
Няма нужда така да и се репчиш, а колкото до "твоето" мнение по темата за вредата от тоалетната чиния... колкото с него, толкова и без него, т.е спокойно можеш да си го запазиш си за себе си...
Според мен е хубаво да се споменават такива неща... затова е форум, за да може да се уведомяваме за каквото преценим, че е важно за нас и другите...
а за теб забелязвам, че все някои ти се заяжда, все някой ти е виновен... ами, че то не се изисква много акъл да се усетиш, че може би не Всички са ти криви, а може би ТИ не си права в отношението си към хората...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th September 2007, 20:53
Аватара на stivn
stivn stivn не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Stara Zagora / Varna
Мнения: 328
По подразбиране

а един въпрос ... като не дрифтираме ( както казва един приятел ) в тоалетната къде ще го правим
__________________
[color=red]Gott wei
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th September 2007, 21:08
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stivn
а един въпрос ... като не дрифтираме ( както казва един приятел ) в тоалетната къде ще го правим
хихихихи ама ти прочете ли статията?
Първо, това не е сайт за съвети, ами за информация - къде и как ще ходим по голяма нужда си решаваме ние. Идеята е да знаем повече за вредата от тоалетната чиния, и ползата от клекало. Така че, на твоя въпрос може да се отговори така - ако приемеш сериозно нещата и искаш да живееш малко по-здравословно - разбиваш кенефа у вас и слагаш клекало Ако решиш, че ти е по-удобно с книжка и искаш да си спестиш коментарите и (вероятно) подигравките на всичките си гости - оставаш така Ти решаваш! Ето, аз за себе си например, не съм 100% убедена, че искам в апартамента ми да има клекало! Така че само се информирам по въпроса засега - и реших да споделя и с вас тук
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th September 2007, 22:41
Аватара на stivn
stivn stivn не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Stara Zagora / Varna
Мнения: 328
По подразбиране

като каза ей сега реших да клекна и да седна то май няма разлика в позата на тялото ако се наведеш добре напред се едно си клекнал така че вече кът .... шъ съ навеждам напред
__________________
[color=red]Gott wei
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th September 2007, 22:52
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

значи, първо Beautiful_ - това вече не е мой проблем- защото е решен и е останал в миналото. и въобще не е задължително да бъде твой проблем в бъдеще. може да ти се размине, да не си склонна към тея работи, да водиш много правилен живот- знам ли!
Сега, може и да не ми е точно сравнението, но няма нужда да си затваряме очите за нещо, което е лесно променимо, а важно за здравето! Ни-кой не те кара ти да му обръщаш внимание. Недей и не се тревожи за това. много хора си живеят без проблем и с тоалетната чиния. Това се отнася за други хора, които ги вълнува.

stivn, пак в тоалетната ще се върши работата . У нас има най-обикновени не знам как се наричат, но такива, които не са тоалетни чинии, а се кляка на тях. По света имало по-модерни и съвременни- примерно в далечния изток или в близката Турция- и то с подвижен капак- всичко, както си му е реда.
Няма никакъв проблем да се инсталират - все още ги има в много обществени сгради (болници, училища) и е несравнимо по-хигиенично!.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th October 2007, 13:56
r_kov r_kov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 2
По подразбиране Може би ще Ви заинтересува!

Прочетох за вредата от седящата тоалетна чиния. Внимателно наблюдавах и установих положителни резултати още на първото ми пребиваване в планинска хижа /там имаше тоалетни с клекала/. Бях очарована от резултата.
Проблем - кой ще ми войдиса да изкъртим удобното седало у дома и да сложим клекало?!
Ето и моето решение и предложение към хората с такъв проблем /мисля, че и при запек върши работа/:
Намерете малко столче /добре е да е по-дълго от нормалното/. Сложете го плътно пред тоалетната чиния. Седнете както обикновено и сложете стъпалата на столчето. Притискайте стомаха с бедрата /както когато сте клекнали/. Ще се убедите колко по-бързо, лесно и резултатно е изхождането.
Опитайте! Желая Ви успех
ПП: Не съм чувала за излекувани хемороиди. По важно е, не да не ги имаш, а да не болят!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th October 2007, 15:38
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Аз лично смятам, че статията е много полезна Не съм чела другите споменати по-горе теми от форума и за пръв път разбирам за тези неща.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th November 2010, 23:07
newage newage не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stivn
като каза ей сега реших да клекна и да седна то май няма разлика в позата на тялото ако се наведеш добре напред се едно си клекнал така че вече кът .... шъ съ навеждам напред
Не става, при навеждането не може да се постигне натиск на бедрата върху корема. Само при клекналата поза тежеста на торсът ляга изцяло върху бедрата и техният натиск прави три важни неща:
  1. заключва клапата между дебелото и тънкото черво и така предотвратява замърсяване на тънките черва
  2. изтисква апендикса (бабите и дядовците ни не са страдали от апендицит)
  3. изтласква съдържанието на дебелото черво навън
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Завредатаоттоалетнатачиния
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:05.