IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd October 2007, 16:13
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране Има ваксина срещу рак на маточната шийка!

Ето тук има много информация за нея.
Накратко - открили са, че ракът на шийката на матката се причинява от вирус и са разработили ваксина за него. На сайта пише, че "Ваксината е предназначена за момичета и млади жени на възраст между 9 и 26 години", но моята гинеколожка ми каза, че това е само ориентировъчна възраст, защото тогава се предполага, че половите контакти са с различни партньори. Т.е. може да се направи и на 30г.!
Как протича всичко:
1. Прави се тест за да се провери дали вече не носим вируса в нас. Тестът се взима както се взима и цитонамазка, и струва около 50лв.
2. Ако тестът е отрицателен, може да се направи ваксина. Ако е положителен - няма смисъл от ваксина (логично ). Процедира се така:
3. Ваксината се слага на 3 пъти: слага се първата, минават 2 месеца, слага се втората, минават 6 месеца, слага се последната. Всяка ваксина струва около 240-250лв, т.е. общо около 750лв.
По време на ваксинациите не бива да се забременява, т.е. около 8 месеца.
Надявам се да съм полезна - ако някой има въпроси, нека пита, аз съм още на 1 етап - тест В момента си чакам резултатите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd October 2007, 16:24
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

моето лично мнение е, че ако 10 години по-рано имаше такава ваксина щях да се имунизирам, сега вече е късно за такива като мен.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd October 2007, 23:17
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

именно, който може да се възползва
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd October 2007, 08:55
selena06 selena06 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Само за информация, вече има нова ваксина, която ще бъде пусната до нова година. Може би в България ще дойде 2008. Тя е за жени от 26 до 45 ако не се лъжа. Но иначе ваксината се бие и на жени, които вече имат вируса. Това а е профилактика. Най-хубаво да го нямате, но човек в наши дни нищо не знае.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd October 2007, 11:03
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Значи и за нас има надежда, непременно ще си направя тест и ще се възползвам от ваксината, ако се наложи,
имах приятелка, която на 27 години почина от рак на гърдата и най-голямата ирония на съдбата беше, че го откриха на преглед в който установиха, че е бременна с близнаци, голяма трагедия, много е важно да се правят профилактични прегледи, животоспасяващи са.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th October 2007, 10:11
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Мацки, излезе ми резултатът от теста - нямам вируса и ще мога да си направя ваксината! Мисля още др. седмица да задействам въпроса и ще разказвам!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th October 2007, 15:16
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Мацки, излезе ми резултатът от теста - нямам вируса и ще мога да си направя ваксината! Мисля още др. седмица да задействам въпроса и ще разказвам!
Честито, petyaaaa, не съм си правила тест, ще трябва да се позаинтересувам, и аз си мислех, че ваксината е само за жени до 26. А коя е твоята гинеколожка, че май ще сменям моя и сондирам за доволни? Пиши на лични, ако искаш, мерси
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th October 2007, 15:29
djidjko djidjko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Varna
Мнения: 1
По подразбиране zdraveite

4etoh mneniqta po temata i re6ih da pitam,vuzmojno li e priznak na tozi virus da e zakusnenie na cikula za6oto na men tozi mesec mi zakusnq s 15 dni,pravih si 2 testa za bremennost,no i dvata bqha otricatelni.No ne sum mn spokoina za6oto nikoga dosega ne mi e zakusnqvalo s tolkova
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th October 2007, 15:43
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране Re: zdraveite

Цитирай:
Първоначално написано от djidjko
4etoh mneniqta po temata i re6ih da pitam,vuzmojno li e priznak na tozi virus da e zakusnenie na cikula za6oto na men tozi mesec mi zakusnq s 15 dni,pravih si 2 testa za bremennost,no i dvata bqha otricatelni.No ne sum mn spokoina za6oto nikoga dosega ne mi e zakusnqvalo s tolkova
Не, не е възможно, но марш веднага на гинеколог
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23rd January 2008, 03:15
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Много се радвам, че вече има ваксинирани, дано наистина има резултат! Това ли са страничните реакции и има ли противопоказания? И за колко време трае тази ваксина-до живот или не? Само до 26 г ли се бие?
Извинявам се ,ако ги има тези отговори, но не ми се отваря линка. Тестът, предполагам, се прави от гинеколог, нали?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имаваксинасрещуракнаматочнаташийка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:53.