IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 23rd January 2008, 06:02
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Аз си отговорих на въпросите, но за всички-ето няколко допълнения, които биха могли да бъдат полезни.
1. Наистина, след въпросната конференция от края на мин година на българския сайт на ваксината пише, че е за жени до 45 г. На официалния такъв обаче, НЕ е променена и пише,че е до 26г. Е, FDA е сериозна сила и не само-просто тестовете върху жени-11 хил. от цял свят, ако трябва да съм точна, са били от 9 до 26 г. и след това са започнали опити върху по-висока възрастова група.
Тук ваксината се казва Гардасил-явно на български е по-благозвучно да звучи отзад напред . Очаква се одобрение на конкуренцията-Cervarix, но тя пак е получила отказ от FDA(Food&Drug Administration) в края на Дек. В Австралия е одобрена.
2. Видях ,че Petyaaaa посочва, че третата доза се бие след 6 мес. от втората. Информацията на сайта е следната: бие се първата инжекция, след 2 месеца-втората, а третата се бие след 6 мес. от Първата,а не от втората инжекция, което означава след 4 мес. от втората.
3.Също така HPV типовете, които ваксината покрива, са четири. Сексуално активните жени също могат да се възползват от ваксината, дори и да имат един от тези типове, ще имат протекция над останалите.Ето това
е източникът ми- Център по контрол на заболяванията и превенция към департамента по здравеопазването на САЩ.
Промених мнението си, за да допълня нещо, което поне мен, ме вълнуваше. Засега не е доказано колко дълго трае ваксината. След направените опити се счита, че покрива 5 години (тъй като самите жени са били изследвани толкова дълго).
Отговори с цитат
  #12  
Стар 23rd January 2008, 10:34
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gia
Засега не е доказано колко дълго трае ваксината. След направените опити се счита, че покрива 5 години (тъй като самите жени са били изследвани толкова дълго).
Да, предполага се, че е до края на живота, но тъй като ваксината е на пазара само от 5г., не е доказано дали е така.
Ами.... ще видим
Отговори с цитат
  #13  
Стар 23rd January 2008, 12:53
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Gia, petyaaaa, много полезно инфо,
знаете ли дали вече тази новата за жени до 45 год е вкарана в бг, трябва да попитам моят гинеколог,
сорка, но не разбрах, на какъв принцип действа тази ваксина, вирус ли е и прави имунитет, нещо като при грипните ваксини или???
Отговори с цитат
  #14  
Стар 23rd January 2008, 12:59
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

да . принципа е като на противогрипните ваксини . инжектират се полу - умъртвени вируси , нискожизнени им казваха май , но не съм спец в термините . целта е организма да изгради собствен имунитет срещу евентуална поява на вируса
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23rd January 2008, 14:44
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

хм, доста неизвестни има, сега си мисля, а какво се случва, ако не дай боже се окаже, че имам вируса, аз съм на 38, решавам да си поставя ваксината??? някой спомена думата профилактика, но???
дали нашите доктори са подготвени да ни отговорят на тези въпроси???
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23rd January 2008, 15:54
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от selena06
Но иначе ваксината се бие и на жени, които вече имат вируса
???
да разбрах, че трябва тест, но selena06 виж какво пише а ти казваш, че няма смисъл,кое мнение е вярно,аз ще поразпитам моят док, ако ти своевременно разбереш пиши тук,моля
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23rd January 2008, 16:09
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

о,сори,сега видях,като ми отвори очите
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23rd January 2008, 19:01
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Nelina02, ето съдържанието на ваксината-Silgard съдържа малка доза високо пречистени вирусоподобни частици от четирите типа HPV. Вирусоподобните частици са изградени само от вирусни белтъци и не съдържат вирусна ДНК. Вирусоподобните частици активират имунната система да изгради антитела срещу четирите типа HPV. При среща с HPV вируси, тези антитела неутрализират вируса и не позволят да се развие инфекция и заболяване. Така при ваксинираните се изработва траен имунитет срещу вируса.
А другото, което питаш дали, ако имаш вирус има смисъл да се ваксинираш. От американския сайт пише, че да, тъй като ти ще се предпазиш от останалите типове-както писах, те са 4. И според мен звучи тъпо, з-то ако някой има вирус, надали ще тръгне да се ваксинира с-у другите, а ще се погрижи за наличния. Но просто преведох, че е възможно и се препоръчва.
И ваксината е една-просто в Бг са решили да вдигнат диапазона на възрастта.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 24th January 2008, 06:20
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране HPV

Сега видях темата !
Преди 1 година и нещо на контролна цитонамазка резултата ми бише зле 3Д, не съм имала НИКЪКВИ нито раничка на шийката само лек сърбеж и гинеколожката КОЯТО Е ОНКОЛОГ И РЪКОВОДИ ТОЧНО ТАКАВА АСОЦИАЦИЯ, предположи че може да е същия вирусHPV .Така и се оказа.Двамата с мъжа ми си правихме теста за единия беше за информация около 100 лева някъде .Значи на него нищо не му показа,той нямаше категорично този вирус От всичките типове , опасните се водели 4.Това са 6,11,16,18.
При мен беше 16тип HPV.
Тогава започнах лечение по строго определен график по схема с Изопринозин 2на доза и още толкова 2на доза имуностимулатор Имунобор и от моя страна строг режим повече зеленчуци и витамини .Това продължи 3 месеца и 3 месеца имунобора даже повече.След това отидох на контролна цитонамазка бях се излекувала ,резултатите спаднали на 2,което е нормално при жените
След още няколко месеца решихме да направим повторни ТЕСТОВЕ ,мъжа ми пак -нищо ,а аз се бях излекувала НАПЪЛНО ,няма нито вирус нито нищо ,а преди това вече щях да умирам така се бях излашила в първия момент само аз си знам.ТОЗИ HPV,мъжете са безсимптомни носители ,което е най страшно .НЕ ВИНАГИ СЕ ПРЕДАВА ПО ПОЛОВ ПЪТ ,ПОВЕЧЕТО Е ПО ПОЛОВ НО НЕ ВИНАГИ ,ОБИКНОВЕННО КОГАТО СА НЯКОЛКО ЩАМОВЕ ПОВЕЧЕ ОТ 2 ТОГАВА СЕ ВОДИ ,ПРИ МЕН БЕШЕ ЕДИН ,МЪЖА МИ НЯМАШЕ КАТЕГОРИЧНО ,по принцип вируса си стои в организма и когато ти отслабне имунната система атакува ,При мен се Установи че е в средна фаза И НЯМАМ ИДЕЯ ОТ КЪДЕ СЪМ ГО ХВАНАЛА ОТ ВЪЗДУХА и добре че ходя през 7 месеца на цито ,толкова бързо се е развил ,ако не бях отишла можеше да ми коства живота !
Така че този вирус не е опасен ,лекува се ВСИЧКО НАВРЕМЕ и в случай като моя се излекуваш напълно ТОВА Е ДОКАЗАНО ВЕЧЕ ЧЕ ТОЗ ВИРУС МОЖЕ ДА СЕ ИЗЛЕКУВА НАПЪЛНО ,по опасно е друго .Всяка година да не пропускате цитонамазка ,това може да ви струва живота.
За това незнам какво да кажа за тези ваксини ,дали не е прекалена рекламация незнам,немога да кажа.
PETIQ МНОГО ЩЕ МИ Е ИНТЕРЕСНО ДА ПИТАШ ТВОЯ ГИНЕКОЛОГ ако разбира ИЛИ НЯКОЙ ДРУГ ,кажи му каквото обясних за този вирус и че съм се излекувала НАПЪЛНО ,аз ти писах какво съм пила .Да видим какво ще ти каже и пиши
Дано да съм успокоила някой хора че не е умирачка и СЕ ЛЕКУВА
Отговори с цитат
  #20  
Стар 24th January 2008, 10:59
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране Re: HPV

Gia,mallvina,
благодаря за инфото, много полезна тема

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
Всяка година да не пропускате цитонамазка ,това може да ви струва живота.
много неприятен повод ме стрестна, така да се каже, да бъда по-отговорна към себе си, от няколко години не пропускам, дано повече жени осъзнаят необходимостта от това, наистина е животоспасяващо.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имаваксинасрещуракнаматочнаташийка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:30.