IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 24th January 2008, 12:33
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

във вторник ходих на цитонамазка и си чакам резултатите . притеснено ми е , защото не е шега работа
mallvina поста ти вдъхва оптимизъм на всички (сигурна съм) искренно се радвам за успеха , които си постигнала в борбата с вируса и както за пореден път става ясно - профилактиката е най-доброто решение за това да бъдем спокойни относно здравето ни
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24th January 2008, 20:16
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Така е- аз зъболекар и гинеколог са ми единствените доктори, на които ходя и дано и занапред да е така. Много е важна профилактиката- за всеки аспект от живота!
Страхотна новина е, че Mallvina е надвила коварния вирус. Наистина, най- честият причинител е мъжът- по полов път и то при него нищо няма налице. Просто той си носи вирусът, но при него не се развива нищо. Mallvina, а как и къде се прави тест за HPV при мъжете?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 2nd February 2008, 13:16
Аватара на MISTIKA
MISTIKA MISTIKA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 24
По подразбиране

Я хвърлете един поглед: http://www.yosif.net/bg/med/index5.htm
__________________
Правя каквото искам, пък да става каквото ще.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 3rd February 2008, 07:43
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

MISTIKA,тъкмо се чудех дали да слагам ваксината за в близко бъдеще и се разколебавам нещо.
samsara,Gia,Petyaa,Nelina Благодаря ви.
Подписвам се за всяка една казана дума
Gia,за мъжете твоя гинеколог или гинеколог-онколог.Понеже не искаше друг и аз свърших таз работа,да му е по приятно да му пазя страх с една четчица се взима от канала секрет и се слага в епруведка 2 пъти и се носи на Янко Сакъзов,те си ги носят изследванията.
Сега за ваксината гинеколожката нищо не ми казва,аз я подпитах,тя ми каза че било по добре да се сложи но не беше много категорична и съм объркана. 800 лева и понеже нямам вирус Силгард 3 пъти през 3 месеца,обаче минавам годините,но нямало значение някоя друга година.Другата Селена е за тези които имат вируса,слага се през 6 месеца.
Просто нямах мн време да се интересувам но другия път ще дам инфо или на лични.
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #25  
Стар 3rd February 2008, 21:29
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Благодаря ти, Малвинче, за инфото. И аз питах моята гинеколожка за ваксината, никой май не е много сигурен още в нея. Което е нормално. Иначе тук преди няколко месеца я рекламираха много.
Но не съм чула от моите приятелки някоя да си е сложила. Иначе не се притеснявай, ако си прехвърлила малко годините- нали казаха после, че е до 45 г,а опитите са били върху определена възрастова група- до 26 г. Сега са започнали и върху тези жени.
Mystica, така е, за съжаление, фармацията е много, много скъпа индустрия, която си играе с нашето здраве.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 6th February 2008, 08:46
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Моля ви правете си профилактични прегледи редовно,
за съжаление още една позната почина от рак на маточната шийката, само на 38 години
Отговори с цитат
  #27  
Стар 6th February 2008, 13:24
Аватара на rusokoska`
rusokoska` rusokoska` не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Русе
Мнения: 590
По подразбиране

Това е най-ужасната новина за една жена...Майка ми преживя този ужас преди 7 години и въпреки,че има 1 дете и не е искала да ражда,новината ,че няма повече да има деца я съсипа.Дано тази ваксина наистина помага ...
__________________
www.Ultimate-Performance.net
Отговори с цитат
  #28  
Стар 16th February 2008, 19:36
Аватара на smart4ety
smart4ety smart4ety не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 75
По подразбиране

искам аз да попитам - задължително ли е когато имаш този вирус HPV...да се появи рак на шийката на матката?! защОто.....аз преди месец-два имах кондиломи и ми изписаха някакви лекарства.....сега уж всичко е нормално и генеколожката ми каза, че като си изпия лекарствата ВЕДНАГА трябва да си направя цитонамазка.....,но като четох вашите мнения много се притесних, та реших да питам.....
P.S. колко струва тази цитонамака и какво представлява!?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 17th February 2008, 09:06
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Цитонамазката е изследване на влагалищниа секрет. Взима се проба по време на гинекологичен преглед, с памучен тампон, не боли изобщо.

До колкото знам, имаш по Здравната каса една безплатна цитонамазка на година, но не съм сигурна. Иначе струва към 25 лева.
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 18th February 2008, 23:22
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Да, цените варират-предишната ми взимаше за преглед+ цитонамазка 50 лв., после я смених с доцентка при това и за преглед,цитонамазка и микробиология, резултатите от които стават почти веднагa - 25 лв.
Petyaaaa, докъде стигна с ваксината...Някакви нежелани реакции?
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имаваксинасрещуракнаматочнаташийка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:27.