IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 16th January 2009, 09:45
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
еМ ДжИ, да ти кажа честно не вярвам на някой да му е плащано да е там. Беше пълно с тийнейджъри, които очевидно си нямаха друга работа, и се бяха събрали да помятат камъни и да си потрошат на воля... Ей така, разбираш ли, заради кефа.
А колкото до полицаите, те биха който сварят, който беше най-отпред. Мой приятел беше по-напред и каза, че даже насила са го дърпали към тях за якето. Изплъзнал им се, но завлекли друг човек, който дори не е бил агресивен! Ей така се изпълнява норматив за арестуване на 158 човека! Уауууу! Каква добра работа! Заслужават увеличение на заплатите!
Жалки корумпирани нещастници!
Незнам, все някой трябва да стане лидер или всичко ще потъне в забвение. Ясно е като бял ден, че на полицаите им е наредено да бият и все трябва да се скалъпи някво оправдание.
Сега стана интересно - кой ще поведе щафетата, Атака вече напусна парламента - ще се опитват да поемат отговорност за протестите, смешна история, както винаги се действа по обратния ред..



Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Бе кво и обясняваш на ЕмДжи, казали са го по радиото, точка по въпроса
Професора, ако имаш да казваш нещо по темата - казвай, не дрънкай празни приказки, само за да си казал нещо след мен!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 16th January 2009, 12:11
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Какви са фактите:

Факт е че имаше протест, факт е че имаше агресивни младежи, факт е че полицаите стояха и търпяха, а после биеха наред.

Какви са изводите:

Агресивни младежи винаги е имало и ще има - неможем да ги премахнем напълно, но можем да ги поставим в миша дупка, само дето затова е нужно не само усилие от страна на органите на реда, ами и от семействата и т.н. сещате се.

Полицаите изпълняват нареждания, за да са търпели и да не са влизали в схватка с иначе неспазващите реда лумпени, то те са имали (най-вероятно) такива подадени сигнали. Сега защо и т.н. има си кой да отговаря. Не трябва да се забравя обаче, че и полицаите са хора, и да те псуват, ритат, хвърлят по тебе и т.н. си е повече от изнервящо и съм убеден, че който и да е на тяхно място ще се настърви срещу всеки и за най-малкото. Въпреки това не опрадавам част от действията им.

Ами тия разумните, като виждат каква е ситуацията и разберат нареждането на полицията да се напусне пл. Народно събрание, защо не изпълняват или най-малкото не помислят за своята безопасност? Все пак обикновения човек си плаща да го пази полицията, но ако сам той не се пази и ФБР няма да го спаси.

Много въпроси, много размисли, но като цяло можем да говорим за болест в обществото ни и невъзможност за справяне с проблеми, за превенцията им, за което сме виновни всички ние, с нашите действия или бездействия.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #53  
Стар 16th January 2009, 14:07
681 681 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 15
По подразбиране

Подкрепям те svetlin4u и аз мисля така, но за жандармерия не съм съгласен. Като мятат камъни и те плюят не е приятно, но те това са си избрали като професия. Жандармерията би трябвало да е подготвена за точно това. А именно да осуетява граждански размирици без да нанася поражения на мирното население !!!. То беше видно, че полицията биеше и псуваше мирни граждани от яд. Това е твърде непрофесионално. Естествено както всички в родината работим из между другото. Не професионализма в България е една от основните ни проблеми. Слагам в това число и себеси.
Един пример от житието – ЕЛКОН.
************************************************** ***********
Stranica na жандармерията
http://www.mvr.bg/AboutUs/Structural...ry/default.htm
Отговори с цитат
  #54  
Стар 16th January 2009, 16:52
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Би трябвало да е подготвена и да не превишава правомощията/нарежданията си, но едно на ръка, че жандармерията неможе да е по-различна от общата ситуация в България, която е ситуация на загуба на ценни кадри за сметка на недобре подготвени такива. А от друга страна никой от нас незнае дефакто какви нареждания са били издадени на полицаите с палки.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Националенпротестнаянуари
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:31.