IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 5th April 2007, 16:25
assi4ka assi4ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ribka
"Зоната" е начин на хранене,бих казала,не е диета.
точно така
аз вече половин година си се храня така и кееееееееееееф
Отговори с цитат
  #22  
Стар 5th April 2007, 22:04
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ron_da
можеш да я свалиш от http://www.izvorite.com/downloud/downloud.htm
Мерси много за линка! Аз си я изтеглих , само да видиме кога ще почна да чета и практикъвам 8) .........
Отговори с цитат
  #23  
Стар 7th April 2007, 21:31
cosmic girl cosmic girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 8
По подразбиране

Здравейте.
Аз я почнах преди около 2-3 седмици,първоначално ми беше много трудно да я спазвам-постоянно готвене и тн,но вече свикнах,на хората около мен им е малко странно,но и те вече свикват.Проблемът ми е,че не мога да си измеря точно грамовете понеже теглилката ми е малко прецакана,но нямам пари за везна.Вие мислите ли,че е проблем?
Иначе да кажа и аз няколко думи - аз лично се чувствам много добре така.Първите дни имах чувството,че ще умра от глад,ама после свикнах.Започнах я тъй като накратко исках да спра да ям месо,та ходих на диетолог.Тя ми създаде меню,пресмяташе разни грамажи и тн.Това,което ми е писала е да пия по 2.5литра вода на ден.Първите два месеца не трябва да се ядат супи,никакви фрешове и натурални сокове,хляб може и бял,максимум по 2 кафета на ден (за щастие аз не пия),никакъв маргарин.Аз напоследък взех и да си експериментирам супер много.Ако на някой му е интересно мога да му напиша и нещо по-подробно или някоя рецепта,макар че като гледам сте добре информирани.
Успех на всички и не се отказвайте!Поне издръжте 2 седмици пък после ако не ви харесва,се откажете.Но съм сигурна,че ще сте доволни и ще усетите скоро ефекта.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 8th April 2007, 09:33
ribka ribka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 81
По подразбиране

Давай рецепти,давай И да си информиран,пак може да ти се изчерпа фантазията А така,като погледнеш тук и може и да те сполети някоя идейка
Аз,например,вчера правих едни изварени бухтички.Не съм ги пресмятала точно,но вие можете да го направите при нужда.Смесвате изварата с яйца и малко брашно(нямах друго,но вие ,предполагам,можете да вземете ицаревично,и пълнозърнесто),с малко захар и сол.Като замесите,оформяте с влажни ръце кюфтенца,овалвате в брашно и можете за себе си да направите на пара,а за останалите да запържите леко на тиган в царевично олио.След това заливате с кисело мляко + захар.Пиша оригинална рецепта,а вие можете да добавяте и стафиди и други работи,експериментирайте.Х ем полезно,хем вкусно,а и за децата е много добре.
Другия вариант на такива изварени нещица е тъй наречени на руски "мързеливи вареники" - същото тесто се замесва,после се оформят "кренвиршчета" и се нарязват на парченца,след което се пускат във вряща вода и врат малко ,след като се вдигнат на повърхноста.Като се извадят се заливат с кисело мляко+захар.
__________________
http://www.help-radi.org/
Отговори с цитат
  #25  
Стар 8th April 2007, 10:10
cosmic girl cosmic girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 8
По подразбиране

Tакаа..Значи аз още не съм прочела книгата,но доколкото знам според теглото се определят грамовете.Така,давам една рецепта за огретен,тъй като аз много обичам картофи.Рецептите са за обед:
Огретен
2ч.ч. картофи (400гр. картофи)
1 яйце
140гр кашкавал (или 140гр.сирене или 280гр.извара)
2ч.л. масло,сол и черен пипер
Картофите и кашкавалът се настъргват,добавя се жълтъка и белтъка,разбит на сняг,прибавя се сол и пипер.Това нещо се изсипва в подмазна тавичка и се пече на умерена температура.От това се изяжда 1/2.

Аз лично много обичам сух таратор:
170гр извара
300гр кисело мляко
1 краставичка (около 200гр) или маруля (около 2шепи)
2ч.л. зехтин
сол,копър и чесън
Нарежете краставицата или я рендосайте.Смесете всички продукти,разбъркайте добре и прибавете подправките.Изяждате половината от готовото ястие с 1 филия хляб + 1/2 плод.
На обяд вместо хляб може да се изпие една чаша безалкохолно,само че аз отдавна отказах безалкохолното.

Друга рецепта-извара с печени чушки:
170гр извара
6 неголеми печени чушки
1ч.л. зехтин
чесън,магданоз и сол
Чушките,смелни или нарязани на ситно,се смесват с всички останали продукти и подправките.Разбърква се иии...Бон апети.

тиквички с лук и домати:
600гр натъргани тиквички
100гр лук
1домат
100гр кисело мляко
2ч.л.мазнина,чесън,сол и оцет
Задушете лука в мазнината.Прибавете тиквичките,домата,1 ч.л. оцет и варете,докато остане на мазнина.Залейте готовото ястие с кис.мляко и чесъна.
Изяждате 2/3 от порцията+80гр сирене за порция,без хляб.

чушки бюрек
3броя-общо пълнени с 60гр сирене(120гр извара) и ч яйце
галета и брашно
1 филийка хляб
6маслини
1/2 ябълка или 1 порция салата без зехтин (ако все пак ви се вижда много сухо,изяжте 3маслини и сложете 1/3 ч.л. зехтин).
За месни не мога да пиша,понеже както казах,започнах диетата,за да спра месото,но доколкото знам е много важно преди да се изпърже месото или рибата да се премерят,а не след това.

Иначе следобед си хапвам нещо,което лично на мен много ми харесва - 1 филийка хляб с 1ч.л. лека майонеза и 30гр кашкавал(или 1 яйце/2 белтъка/30гр сирене).

белтъчини:30гр сирене=30гр кашкавал=60гр извара=1твърдо сварено яйце=2твърдо сварени белтъка=200мл.прясно мляко=100гр.кисело мляко
мазнини:3маслини=6сурови фъстъка=1суров орех=1суров бадем=1/3 ч.л. масло=1/3ч.л. зехтин=1ч.л. лека майонеза
плодове:1/2 ябълка=1/2портокал=1/2 грейпфрут=1/2банан=1киви=1мандарина=1/2 круша=3кайсии=2сини сливи=10череши=7ягоди=9-10зърна зряло грозде=резен диня или пъпеш с ширина 4см.
Мии това последното сигурно си го знаете,но все пак .
Отговори с цитат
  #26  
Стар 14th April 2007, 20:35
jivka jivka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Пловдив
Мнения: 15
По подразбиране

Здравейте! Много теми за тази "Зона" Незнам къде да пиша За да не се повтарям просто ви пращам към другата тема

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2797
Отговори с цитат
  #27  
Стар 15th April 2007, 08:19
DINO DINO не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MOON
Да,хайде кажете повече за тази ЗОНА.
В основана на Зоната е твърдението, че обмяната на веществата се дерижира от хормоналния блаланс. Ако се хранем така, че да осигуряваме този баланс, обмяната е правилна.
Ако се храним небалансирано, няма хормонален баланс и обмяната е небалансирана.

И въобще не е трудно.
__________________
Живота е хубав, въпреки гадните му номера.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 16th April 2007, 15:21
jivka jivka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Пловдив
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DINO
Цитирай:
Първоначално написано от MOON
Да,хайде кажете повече за тази ЗОНА.
В основана на Зоната е твърдението, че обмяната на веществата се дерижира от хормоналния блаланс. Ако се хранем така, че да осигуряваме този баланс, обмяната е правилна.
Ако се храним небалансирано, няма хормонален баланс и обмяната е небалансирана.

И въобще не е трудно.
Да разбирам ли че подкрепяте този хранителен режим
Отговори с цитат
  #29  
Стар 16th April 2007, 17:18
ribka ribka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 81
По подразбиране

Една рецептичка от мен.Изчетох я в книгата.Но по принцип преди,колкото и да съм чела рецептите,все някоя съм изпускала.Та:

извара я смесвате с нарязан на много ситно чесън и копър,добавяте малко обезмаслено кисело мляко за да стане като млечен пастет и посолявате на вкус.
С тази вкусотия като намажете обилничко една филийка черен хляб и добавите 5 маслинки - имате 1 блок.
__________________
http://www.help-radi.org/
Отговори с цитат
  #30  
Стар 19th April 2007, 22:24
DINO DINO не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jivka
Цитирай:
Първоначално написано от DINO
Цитирай:
Първоначално написано от MOON
Да,хайде кажете повече за тази ЗОНА.
В основана на Зоната е твърдението, че обмяната на веществата се дерижира от хормоналния блаланс. Ако се хранем така, че да осигуряваме този баланс, обмяната е правилна.
Ако се храним небалансирано, няма хормонален баланс и обмяната е небалансирана.

И въобще не е трудно.
Да разбирам ли че подкрепяте този хранителен режим
Ама разбира се! Само, че аз го правя по друг начин. Пия си 3 пъти в годината Есенциални мастни киселини, ям си от водораслите, мажа се с крем на билкова основа, регулиращ хормоналния баланс, спазвам правилата : сутрин чай + мед или кафе+мед; обяд сурова храна без да смесвам зеленчуци с плодове или алкална "бърканка" и вечера каквото ми хрумне за кеф.

Просто нямам време да измервам от това толкова, от онова толкова и т.н. Че и да ги готвя по специален начин.

Затова казвам, че всичко е просто. Само да знаеш какво за правиш.
__________________
Живота е хубав, въпреки гадните му номера.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПочвамдиетатаЗоната
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:19.