IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4611  
Стар 8th May 2015, 19:21
lollypoppy lollypoppy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 14
По подразбиране

От много време се готвя да направя един качамак за моя и най-накрая се реших. Не знам какво ще стане, защото никога не съм правила, това е специалитет на майка ми. Въпреки всичко ще пробвам.
Отговори с цитат
  #4612  
Стар 18th June 2015, 16:42
m.radoslavova m.radoslavova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2015
Мнения: 5
По подразбиране

Една мусакичка - поне два часа ще отидат, но знам, че резултата ще е супер и всички ще си облизват пръстите!
Отговори с цитат
  #4613  
Стар 23rd June 2015, 11:40
miradona miradona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2015
Мнения: 2
По подразбиране

Мога да ви дам две страхотни рецепти,които се приготвят бързо, а резултата е адскиии вкусен.

Рецепта 1:Пилешки гърди обезкостени,около 3 броя,се нарязват на къс4ета и се запържват,до златист цвят.Прибавят се един буркан мариновани гъби,също нарязани,слагате подправки-босилек,4ер.пипер,каквито си пожелаете.След като сместа се запържи добре,се слага в стъклен огнеупорен съд,така наре4ената йена,като се реди по следния на4ин:пласт от сместа и отгоре топено сирене,после пак пласт и отгоре пак топено сирене и накрая кашкавал.Пече се,докато се запе4е кашкавала.Не забравяйте,4е йената трябва да се сложи в студена фурна,за да не се спука.

Рецепта 2:Нарязвате около килограм картофи на куб4ета,слагате ги пак в йена,малко подправки,малко вода на половината на съда и ги слагате в микровълновата за около 20-30 мин,като разбърквате през 10 мин.Като ги извадите,те ве4е са сварени.През това време запържвате ситно нарязан бекон(шунка,филе) с 1 глава ситно нарязан лук.КАто се сварят картофите ,прибавяте бекона,слагате пак топено сирене,само 4е този път само отгоре и пак в микрото докато се стопи сиренето.Като го извадите,го разбърквате да се омеси хубаво и може да добавите и кисели краставички.
__________________
vrati блиндирани врати врати за апартаменти врати за входове
Отговори с цитат
  #4614  
Стар 28th June 2015, 08:38
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Най обичам като готвя и да танцувам. Не е много лесно, особено с нож в ръка, но пък не ти се и спира да готвиш.
Иначе по темата - вчера правих сладко от диви ягоди (които пък брахме преди ден; въй какъв студ беше на планината), за малко да го загоря (забравила съм, че иска най-слабия огън), легнах си късничко, ама доволна - 4 и половина бурканчета станаха.
А горните рецепти ще ги пробвам - може и малко преправенки (нали не е много полезна микровълновата); много обичам сирена.

Последно редактирано от ina.ina : 28th June 2015 на 08:44
Отговори с цитат
  #4615  
Стар 29th June 2015, 07:06
Аватара на silva88
silva88 silva88 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2014
Град: София
Мнения: 36
По подразбиране

Аз мисля да направя пилешко със някакъв сос бял и топено сирене. Купих си една книга за такива различни специални рецепти http://www.colibri.bg/knigi/kat/15/s...na-literatura/ и сега се старая поне веднъж два пъти в месеца да правя някаква изчанчена манджа да зарадвам мъжлето.
Отговори с цитат
  #4616  
Стар 16th July 2015, 10:33
Аватара на denidimitrova
denidimitrova denidimitrova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2015
Мнения: 41
По подразбиране

Хумус Много бързо и лесно с основна съставка нахут. Само дето той трябва да се остави от предния ден да кисне.
Отговори с цитат
  #4617  
Стар 28th July 2015, 21:39
mirobot mirobot не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2015
Мнения: 3
По подразбиране днес е любимото ми

Аз обожавам това ястие,затова се научих и си го готвя сам,а то е МУСАКА!!!!
Хапвал съм и от патладжани-много е готино,ма мен си ми е любима с картофи и кайма ,заливка плюс кисело мляко.
Също ми е много любим огретенът-знам че е почти същото,ма като не знам как се прави точно...?
Отговори с цитат
  #4618  
Стар 28th August 2015, 10:45
menotar menotar не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 2
По подразбиране

Готвенето е женска работа,а?
Вие сте над тея неща!!!
Бравооратно във вековете........
__________________
vrati блиндирани врати врати за апартаменти
Отговори с цитат
  #4619  
Стар 23rd September 2015, 21:37
mirelka123 mirelka123 не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 83
По подразбиране

Днес направих традиционна българска мусака, много вкусна беше.
Отговори с цитат
  #4620  
Стар 22nd October 2015, 11:21
Аватара на v_s_i
v_s_i v_s_i не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2015
Мнения: 9
По подразбиране

Султански кебап правих онзи ден. Много ми хареса.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквощеготвитеднес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:25.