IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 15th November 2009, 18:37
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Проблемът е, че точно тези, които подчертават каква спънка е страхът, са хората, които нямат смелостта да следват личните си мечти и в 99% от случаите като страх определят нежеланието да се върви по общоприетия модел за "успех".

Точно така,много добре се изразяваш
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #42  
Стар 15th November 2009, 18:49
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Охх, Гуен, предполагам при теб е много по- сложно... въобще винаги е по- сложно, когато има и деца... не бих обвинила когото и да е, че гони кариера, ако вкъщи го чакат едно или две гърла, които не могат да се грижат сами за себе си, които трябва да се нахранят, да се облекат, да им се купят учебници... Ако такива едно- две гърла чакаха на мен предполагам, че бих се и продавала дори, ако се наложи, не само да гоня кариера... и това не е свързано с никакви страхове и мечти, дори не е свързано с теб самия...
Напълно те разбирам как се чустваш и напълно те оправдавам, въпроса е само какво става, ако тия "другите", дето досега не са си направили труда за нищо, продължат да не го правят... в един момент щеш не щеш си принуден пак да се "отдадеш" на страховете и да тръгнеш да гониш кариерата, щото иначе няма кво да сложиш на масата
П.п. Това последното между другото е причината поне за мен да започна да се замислям последните месеци все пак за някакъв вид реализация, щото макар и точно в момента да не ми е нужна, не се знае утре какво ще ми поднесе живота...
Отговори с цитат
  #43  
Стар 15th November 2009, 19:33
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Охх, Гуен, предполагам при теб е много по- сложно... въобще винаги е по- сложно, когато има и деца... не бих обвинила когото и да е, че гони кариера, ако вкъщи го чакат едно или две гърла, които не могат да се грижат сами за себе си, които трябва да се нахранят, да се облекат, да им се купят учебници... Ако такива едно- две гърла чакаха на мен предполагам, че бих се и продавала дори, ако се наложи, не само да гоня кариера... и това не е свързано с никакви страхове и мечти, дори не е свързано с теб самия...
Напълно те разбирам как се чустваш и напълно те оправдавам, въпроса е само какво става, ако тия "другите", дето досега не са си направили труда за нищо, продължат да не го правят... в един момент щеш не щеш си принуден пак да се "отдадеш" на страховете и да тръгнеш да гониш кариерата, щото иначе няма кво да сложиш на масата
Написала си всичка едно към едно както го мисле,чувствам и съм и споделяла на Гуендето.
Ей за такива мнения много те обичкам Апо
Всичко друго е бля,бля.......
Отговори с цитат
  #44  
Стар 15th November 2009, 19:42
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Не искам да оспамвам темичката, макар че го направих, но наистина не винаги нещата се случват както сме си представяли, нито пък имаме голям избор да направим обратен завой, защото понякога правим една крачка напред, но две назад А изборът, ако има изобщо такъв - не е лесен, защото не включва опция - седене у дома с някой издържайки те... или намиране на работа, която да издържа поне тричленно (ако единият е аут) семейство плюс необходимото време, което да те прави полезен не само пред себе си, но и което ти е нужно, за да си част от това семейство не само по документи
Отговори с цитат
  #45  
Стар 15th November 2009, 20:02
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не е оспамване, все още сме с темата за страха... а такива размисли и случки от действителния живот всъщност за пореден път ми доказват, че нищо не е само черно или само бяло- една такава дилема е типичен пример за това, че кариерата не винаги е продукт на страх да преследваш мечтите си, понякога е продукт на нужда, щото мечтите обикновено не стават за ядене. И погледнато от тази гледна точка, поне за мен страхът от това детето ми да е гладно и босо, може да бъде и движеща сила наистина.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 15th November 2009, 20:54
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Чакайте сега, защо поставяте равен знак между кариера и работа?
Когато говоря за кариера имам предвид издигане по служебната стълбица, а не начин да се изкарват пари. Който гони кариера, занемарява семейството си, защото обикновено работи в пъти повече (освен ако не е просто лизач на подметки). Тоооолкова често съм слушала извинения от кариеристите (слагам и себе си в това число), че правят всичко заради семейството си, че... А истината е, че го правят заради собственото си его, любовта към парите и страха да погледнат живота.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #47  
Стар 15th November 2009, 21:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз слагам, щото с просто работа не се живее
Правя си сметката на съотношението заплата: вода, ток, храна, газ, транспорт, кви да е дрехи и обувки, колкото да не ходим скъсани. И това, ако имаш собствено жилище. Ако си на квартира, картинката е още по- черна.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 15th November 2009, 21:25
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

Ей!
Браво на вас!Точно това ми хареса .Най-после да се разприказвате...
Маллвинче, нищо лично.така дошло така отишло.Аз живея на друга планета,и се занимавам с неща далечни от общества и страхове.
Просто съм едно чудовище ,оцеляло доста дълго време.Но от височината която обитавам, и хилядите препятствия които съм минал ,съм свикнал вече да съпоставям .И да преоценям нещата.
Не приемам готови съвети напътствия и правила.
Имате 10 божи заповеди, които ако престъпите,отивате в ада.\това спънка ли е?\
колко още прозрения ви трябват?
същите хора,дето са я признали,продават индулгенции...
Отговори с цитат
  #49  
Стар 15th November 2009, 21:44
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Съгласна съм с философското тълкуване на стрейнджник с част от нещата.


Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2

ПП: Ще добавя, днес даже се лепва етикет "страхливец" точно на тези, които решават да следват себе си, а не законите на обществото.
Когато някой реши, че не желае вече да гради кариера, а да се посвети на не толкова доходоносни дейности, които обаче му доставят удоволствие, му казват, че така прави "крачка назад" и че явно няма достатъчно смелост да пробва отначало. Не знам дали сега е по-ясна мисълта ми. Хората масово не си дават сметка, че кариерата е продукт на собствения им страх, насаден от обществото.

Аз не бих нарекла някой който следва себе си страхливец


Цитирай:
Хората масово не си дават сметка, че кариерата е продукт на собствения им страх, насаден от обществото
Изобщо не съм съгласна ,че кариерата е продукт на собствения страх ,насаден от обществото.
Ти не си глупава жена ,но незная защо говориш за кариера и страх като това са 2 несъвместими неща.

Кой е общоприетия модел за успех ,защото аз не съм чула за такъв ?Незнам за такъв модел .Кажи каква е рецептата ?

А що се отнася до кариерата
Цитирай:
..А истината е, че го правят заради собственото си его, любовта към парите и страха да погледнат живота.
Всеки човек иска да се докаже ,да се реализира ..един повече,друг по-малко..И не всеки прави кариера за пари(те после идват)и съвсем не ,от страх да погледнат живота.
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #50  
Стар 15th November 2009, 21:55
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

общоприет модел за успех.
на 18 зарязваш всичко и всички.на 20 вече имаш отговорности.даже ако ч.ш шефа.
на 30 имаш собствен бизнес.
10 г.бачкаш яко и докато спиш даже.С телефона под възглавницата.
на 40 се колебаеш дали да продадеш всичко и да се махнеш на Малдивите
приятелите ти се скапват.Нищо не можеш да направиш.
на 50 вече пиеш тигретол с шепи.пенсия?Няма за кога ,инфаркта чака
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПрозрениятанаМайкаТереза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:42.