IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd January 2007, 15:45
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране Oстър хепатит,тип Б

Интересувам се ако има хора,които са преболедували ОСТЪР (не хроничен,не носители на вируса) хепатит,Б да кажат колко време е отнело пълното възстановяване. Имам предвид до момента ,когато спорт и други тежки физически натоварвания са станали възможни.

Ако сте боледували от остър хепатит Б,най-вероятно сте лежали в болница или на легло,имали сте сериозна жълтеница и най-вероятно сте пазили 6 месечна диета. Сигурно сте ходили на контролни прегледи,където серологията е показала в един момент изчистване на вируса от кръвта Ви,а всички ензими са се върнали в норма.

Ако има такива хора в този форум,моля да пишат при желание да обменят опита си с мен.

Благодаря.
ПП: Всички налични теми в раздела бяха за хроничен хепатит,затова пуснах нова тема.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd January 2007, 15:58
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

Какво ще рече сериозна жълтеница?И тя не е ли Хепатит А?Иначе аз имам ваксина за Б!Като бях ученичка ни предложиха в училище!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd January 2007, 16:04
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Жълтеницата е симптом,а не болест. Стотици болести могат да доведат до жълтеница.
Това е все едно да кажеш,че сърбежът винаги е краста,или че кашлицата е грип.
Колкото до това какво значи "сериозна" жълтеница - колкото по-тъмно жълто стане лицето на човека,толкова по-сериозна е. Жълтеницата може да я има,но да не се забелязва. Завишените показатели на билирубина в кръвта са жълтеница. Но всеки 5-ти човек има билирубин над референтните граници (синдром на забравих кой,Голберт май),т.е. някои хора са по-жълти от други. Това не е болест,то е физиологична даденост,като малката пишка,например
Някои мъже са с малки пишки,но никой не казва за тях,че са болни. Други пък имат завишен билирубин и пак не са болни,макар да имат де факто такава символична жълтеница.

Моите ензими,когато боледувах баха над 3000! Моето беше оранжевица,не жълтеница. Хепатитът,който аз карах беше доста остър,а и обичах да си подпийвам така пак...сериозно.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd January 2007, 18:36
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Дано не досаждам, но видя ли тази тема:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=634&start=0
Там става въпрос точно за хепатит и спорт.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd January 2007, 04:10
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Meрси,темата съм я чел още пролетта,но просто не знаех,че е същия форум. Попадна ми отнякъде тогава и четох.
Действително става въпрос за същото нещо,но заглавието там подвежда. При желание е удачно да слеете темите.

Ясно е,че обикновен дискомфорт в черния дроб поради натоварване или препиване е нещо съвсем различно от този,който следва прекарана инфекция и явно остава с години.

Странното е,че самите лекари ми казаха,че за 6 месеца ще съм като чисто нов. Аз самия не се чувствам готов за тежки тренировки,но пък ако знам,че няма да си навредя,пак бих тренирал въпреки дискомфорта и тежестта.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th January 2007, 00:55
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

За Хепатит Б ли говориш,или за ХепатитА???
Това с са вирусни хепатии и особено Б никак не е лек!Да не говориме,че прогнозата му е цироза и след това първичен рак на черния дроб
Уточни за какво говорим!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th January 2007, 01:00
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Какво да уточнявам,в заглавието не пише ли "Хепатит,тип Б"? Пише,доколкото виждам.
Това за прогнозата изобщо не е вярно,аз споменах,че не говоря за хроничен хепатит,а за остър. Цироза и рак при Хепатит Б се получават при 1-2% от заразените,инфектираните. Останалите или оздравяват (95% от здравите пълнолетни),или имат някакви проблеми,но не развиват цироза или рак.

Ти говориш за хроничен хепатит,но дори за тях не би могло да се каже,че това е прогноза,защото повечето се лекуват успешно и само 1/3 от тях (хроничните) развиват тези болести.
Как с лека ръка обаче ги осъди на цироза и рак горките хорица,направо не е истина.
Не шашкай така народа, някой ще вземе да се шашардиса. В света има над 350 млн. хронични носители на вируса. Ти сега ги осъди на смърт всичките тия хора. По статистика:
- В САЩ всяка година се разболяват над 200 000 души от Хепатит Б
- В САЩ 5000 умират годишно от болести ,свързани с Хеп Б вируса.

Друго нещо: "В зависимост от разпространението на хепатит В инфекцията, светът се разделя на 3 зони: високоендемични (8-20 % носителство на вируса), средноендемични (2-7 % носителство) и нискоендемични (под 2 % носителство). България е в зоната на средна ендемичност".
...Което значи,че в България всеки 20 - ти човек има тоя вирус. Жалко,че повечето даже не подозират за това или знаят,но не му обръщат внимание.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th January 2007, 01:17
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мадагаскар
Какво да уточнявам,в заглавието не пише ли "Хепатит,тип Б"? Пише,доколкото виждам.
Това за прогнозата изобщо не е вярно. Цироза и рак при Хепатит Б се получават при 1-2% от заразените,инфектираните. Останалите или оздравяват (95% от здравите пълнолетни),или имат някакви проблеми,но не развиват цироза или рак.
Ok,щом казваш....
Желая ти здраве!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th January 2007, 01:42
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Ok,щом казваш....
Желая ти здраве!
Не знам дали видя едита,но това многоточие,което си сложил оставя съмнение,че мнението ти си остава непроменено. Ок,имаш си го,чувай си го. Но моля,недей да заблуждаваш другите!
Изчел съм стотици страници и статии за тази болест,написани на три езика,с информация включваща опита на няколко десетилетия и ще смея да повторя,че грешиш. Хубаво би било да се съветваш с някой ,който разбира преди да даваш тежки и най-вече ГРЕШНИ "прогнози". Най-малкото не би било приятно за някой случаен болен (а те са много,както казах десетки хиляди в България),който минава оттук да види,че го чака рак,цироза или нещо друго такова "приятно".
Я да видим от Хепасист какво казват (хем те са песимисти):
http://img92.imageshack.us/img92/272...1073108qt7.jpg
Oттук

Дано да е ясно вече!

За здравето - мерси И аз ти пожелавам здраве,защото то е най-важното.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th January 2007, 10:46
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Благодаря ти за пожеланията!
Казвам ти как стоят нещата, а ти ми се репчиш... Дори и там са ти го написали и ти си го подчертал и пак спориш... Не искам да споря с теб, казвам ти как стоят нещата и как изглежда един човек, преболедувал Хепатит Б... изглежда болен, блед и сив (след като вече не е жълт).
Не искам да плаша никой, камо ли да се правя на разбирач. Аз съм доктор и малко повече съм прочел, видял и слушал за тази болест от теб, така че моля те, недей да пишеш по мой адрес повече, пиши си в темата и не ме закачай... Дано не попаднеш в тези 1-2%, за които говориш, защото тогава няма да си 1-2% болен, а 100% За съжаление прогнозата е това в доста от случаите, процентите не ме вълнуват...
Лек ден и пак, здравето е най-важно!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Oстърхепатиттип
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:11.