IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 4th January 2007, 10:53
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Извинявам се за въпроса, но аз изчетох сайта и въпреки това не можах да разбера как така толкова много хора боледуват от хепатит, а не знаят за това Прочетох за симптомите, и въпреки това, ако е хроничен, те не са ясно изразени Как тогава да знам, че не съм 20-я човек, болен от хепатит Вижда ми се страшно висока цифра и ако е така, това означава, че всекидневно се сблъсквам с такива хора
Отговори с цитат
  #12  
Стар 4th January 2007, 10:55
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Няма да кажат...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 4th January 2007, 11:02
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Благодаря ти за пожеланията!
Дори и там са ти го написали и ти си го подчертал и пак спориш...
Какви са последиците от Хепатит В?

* Повечето пациенти с остър вирусен хепатит В оздравяват напълно за около 6-8 седмици.
* При малка част от случаите инфекцията става хронична.
* Най тежките усложнения на хроничният хепатит В са чернодробната цироза и ракът на черния дроб.

Значи теб и това,че си доктор ще Ви оставя без коментар в главата си. Айде съкратен вариант - не за теб: за тези,които заблуждаваш:

1. Повечето пациенти оздравяват.
2. При малка част инфекцията остава хронична.
3. Цирозата и рака са най-тежките усложнения на хроничната инфекция (която е една малка част - 5%).

ПП. Бих могъл да постна още десетки доказателства,цитати от сайтове,схеми,таблици,проу вания,статистики и пр. но какъв е смисълът: едно си баба знае,едно си бае.

Тъй като си доктор и е срам да не правиш разликата,ще ти го потретя:
Не става дума за хроничен хепатит.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 4th January 2007, 11:17
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Извинявам се за въпроса, но аз изчетох сайта и въпреки това не можах да разбера как така толкова много хора боледуват от хепатит, а не знаят за това :
Правилно си разбрала. От хепатит Б може да умреш за няколко дена,а може и да не го усетиш,да мине като настинка,да го изчистиш и развиеш антитела срещу него без да усетиш.
Всичко зависи от това как тялото ти,имунната система ще реагира срещу чуждия обект,вируса (антигена).

Някои имунни системи разпознават вируса и като първична реакция започват да рушат хепатоцити - чернодробни клетки. Така се получава инфекция на черния дроб,но това е хубаво - то значи,че имунната ти система "знае",че си има работа с вирус. Вторичната реакция на имунната система е да развие антитела,т.е. специални клетки,които да те защитават от същия вирус за вбъдеще. Те помагат да изчистиш самия вирус от кръвта си,благодарение на което докторът ще ти каже,че пак може да правиш секс и не си опасен за околните.

Но други имунни системи не разпознават вируса и си "мълчат". При тях инфекцията остава хронична,т.е. те са неспособни да "познаят" вируса,а оттам и да го атакуват. При тях той остава. Ако имунната система ИЗОБЩО не разпознава вируса липсва каквато и да било инфекция и тези хора само си носят и разпространяват вируса,при тях няма никакви симптоми.

При други има лека инфекция,т.е. имунната система отчасти се съпротивлява и руши клетки,който отговор обаче не е достатъчен. Някои от тези паценти се лекуват успешно с лекарства и именно те са изложени на риск от цироза и рак. За тях говори явор,че са сиви и бледи,но просто бърка каква част от инфектираните хора са те. Инфектираните хора са много. Но това са някаква част от 5-те %,при които вирусът персистира,т.е. остава.

Хепатитът го делят на остър и хроничен защото когато има имунен отговор, има инфекция,а оттам и симптоми и болест. Когато липсва адекватен имунен отговор хепатитът остава хроничен,липсват симптоми и следователно човекът може да не узнае,че е носител.
Един ден отива да дарява кръв и там му казват да внимава защото има в кръвта си HbsAg - това е повърхностния антиген на вируса.

Надявам се добре да съм обяснил.

ПП. Всички родени след 1992 са имунизирани срещу хеп. Б и няма от какво да се притесняват.

Едит:
Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Аз съм доктор и малко повече съм прочел, видял и слушал за тази болест от теб, така че моля те,
А този бисер чак сега го видях. Ти си стоматолог,доколкото виждам. Наистина ли си мислиш,че си прочел повече от мен по темата,която ме касае лично? Защото си доктор,стоматолог? Защото сте учили за инфекциозните болести покрай кариесите и парадонтозите?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 4th January 2007, 11:25
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Благодаря, мадагаскар! Аз съм си правила тест за Хепатит В в Германия преди 2 години, теста беше отрицателен, но преди това лекарката ми каза, че ако съм имунизирана някога теста може да излезе положителен, защото ще улови създадените антитела. Другото нещо, което ми каза беше, че Хепатит В не се лекувал и водел рано или късно до смърт Което адски ме шокира, но сега като изчетох сайта и информацията, която ти предостави се поуспокоих. А и имам достатъчно основания да не вярвам на немските лекари, но това е вече друга тема
Отговори с цитат
  #16  
Стар 4th January 2007, 11:44
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Благодаря, мадагаскар! Аз съм си правила тест за Хепатит В в Германия преди 2 години, теста беше отрицателен, но преди това лекарката ми каза, че ако съм имунизирана някога теста може да излезе положителен, защото ще улови създадените антитела. Другото нещо, което ми каза беше, че Хепатит В не се лекувал и водел рано или късно до смърт Което адски ме шокира, но сега като изчетох сайта и информацията, която ти предостави се поуспокоих. А и имам достатъчно основания да не вярвам на немските лекари, но това е вече друга тема
Да,правили са ти тест за антигена (за да разберат дали си ефективно болна или си носител) и когато е излязъл отрицателен са ти направили за антителата (които са the good guys) за да разберат дали си БИЛА някога болна. Ако си била болна или си имунизирана тези антитела (HbsAb) биха били положителен титър.
Това,което ти е казала,че хепатит Б не се лекува също е вярно, въпросът е как си го разбрала. Няма лечение,лекарства(които да гарантират положителен изход),но това не значи,че няма оздравяване. За острия хепатит Б лекарства изобщо няма. Той си минава сам. Най-доброто лечение е да засилиш имунната си система. След това има продължителен период на възстановяване,защото макар вирусът да е неутрализиран,самият орган е увреден и му трябва време за да се възстанови. За щастие черният дроб се възстановява сам и напълно,макар и не много бързо.

На теб ти е казала,че не се лекува защото за хроничния хепатит (този,при който имунната система е неспособна да се справи с вируса) няма лекарство,което да гарантира 100% ефективно оздравяване. Лечението е родължително,несигурно и неприятно. Лекарствата имат отвратителни странични ефекти,а пораженията на организма и след това остават. Но не знам за кой път ще кажа:
Това са 5-6% от инфектираните с вируса здрави възрастни. От тях половината са само носители на вируса,при тях липсва сериозна инфекция.

Все пак трябва да се внимава,защото болестта е много коварна и най-важното много разпространена. Виждал съм данни,че 2 млрд. души са били инфектирани с този вирус (на което аз не вярвам,въпреки,че в някои райони на Африка всеки 2-ри човек го има). Това значи,че всеки 3-ти човек средно в света някога е имал досег с Хеп Б вируса. В България са 5-7%,има 350 млн. хронични носители в световен мащаб.
Болестта е хипер-разпространена,но докторите гледат сериозно и като на болест само на хроничния хепатит,т.е. на тези 350 млн. Затова и лекарката ти е казала така. За медиците острият хепатит,който си минава сам не представлява интерес,защото за него няма лекарства и хората го преболедуват и забравят. Той е просто една много,много тежка настинка.
В България(по данни от Хепасист.бг) има над 450 000 хронични носители на хепатит Б,а никой не знае какъв е броят на "преболедувалите"(но е още повече). Ако твърденията на колегата Явор бяха вярни,това би значело,че всеки 7-ми човек в България го чака цироза или рак на черния дроб. Което си е доста невероятно.

Бай дъ уей:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=78807#78807
Винаги съм бил блед,но чак пък сив...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 4th January 2007, 12:17
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не мога да разбера защо тонът ти е заядлив,но както и да е...
Браво,прочел си повече от мен за НВV,вземи да прочетеш и какво е инфекция,инфекциозен процес и имунен отговор,първичен и вторичен,за да се изразяваш по правилно
Наистина съжалявам,че си жертва на тоя вирус и наистина се надявам да не развиеш усложнение....
Също така се надявам да не се заяждаш с мене,защото е безсмислено и глупаво...приемам като майтап думите ти кога съм чел Инфекции....не умаловажавай знанията ми и професията ми.

п.с.Hbs е известен като "Австралийски антиген"
На мен ми остава третия "шот" от ваксинацията против Хепатит Б,даже ваксината е комбинирана...и против Хепатит А е...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 4th January 2007, 12:50
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Не умаловажавай знанията ми и професията ми.
Изобщо не искам да те омаловажавам,просто ти започна пръв като поиска да уточня за кой хепатит говоря,макар и в заглавието и в първия пост да е казано. Просто не беше чел,признай си. Аз не съм заядлив,само така се изразявам,но не влагам никаква злоба в това. Наистина понякога ме кефят конфронтациите,предполага е плод на характер. Винаги обаче спазвам добрия тон.
Може и да не ползвам понятията съвсем правилно,но целта е да обясня на достъпен език за какво иде реч,защото заблуждението,относно Хеп. Б е глобално.

Аз не съм жертва на вируса ,а на глупостта и безотговорността женска,но това е друга тема
Всички серологични изследвания са ми перфектни вече година и нещо. Сега се чувствам дискомфортно само когато се подложа на тежко физическо напрежение,иначе още лятото можех да си ритам и да си плувам. Ако примерно изблъскам 100 метра крол в спринт почвам да усещам,че ми тежи,но за няколко часа минава 8) На мене относно болестта всичко ми е ясно,въпросът ми тук беше да си обменя информация с други хора,които вече са се възстановили и спортуват. Всмисъл как да стане по-бързо.
Ае ако има нещо: извинявай,гледам,че не си по споровете. Все пак виж линка,който дадох и разгледай статистиките там. Ако разбираш английски ще ти дам и други линкове с такава информация. Така ще видиш колко много хора всъщност боледуват и при каква част остават трайни последици. Много малка. А това за "австралийския антиген" се знае,но то е някакъв медицински жаргон и не го ползвам,защото незапознатите го приемат двузначно,за някои звучи екзотично
Отговори с цитат
  #19  
Стар 12th January 2007, 10:18
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Може би не трябва точно в тази тема да си задам въпроса, но ми се стори излишно да пускам нова.

Та значи до скоро изобщо нямах представа що е то хепатит и колко тежка болест е всъщност. Напоследък обаче се запознах с няколко човека, изкарали точно остър хепатит и се оказва, че това е много тежко заболяване и възстановяването трае години.
Така че реших да се ваксинирам. Но засега само съм чувала, че има ваксина, нямам представа точно за кой хепатит и дали изобщо е добра идея.
Доколкото знам Явор се ваксинира скоро, моля те сподели как точно се прави ваксинацията, има ли някакви рискове и каква ваксина препоръчваш. И разбира се ако някой друг има информация по въпроса ще ми бъде много полезно.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 12th January 2007, 10:32
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Аз също искам да се ваксинирам, но дори когато анти-грип си слагам, се притеснявам, че ще ме тръшне, а ако това стане с ваксината за хепатит...не ми се мисли
Наистина, споделето колко са ваксините (Явор спомена нещо за 3) и в какво физическо състояние трябва да съм, колко струват, какви са рисковете..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Oстърхепатиттип
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:12.