IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 12th January 2007, 16:39
Ol`Dirty`Bitch Ol`Dirty`Bitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: Plovdiv
Мнения: 117
Изпратете съобщение чрез ICQ до Ol`Dirty`Bitch
По подразбиране

Ваксината за хепатит А трудно се намира тук в Пловдив,всички ваксини отидоха за мангалчетата в Столюпиново и сега за нас няма.Аз точно на Коледа се разболях(ако имаше ваксина нямаше да стане така),следващия може би е брат ми,поради същата причина,и още мнооого хора защото вируса вече мина през джангалите и дойде при нас,сега се предвижда някакъв бум,съвсем сериозно,откъдето мине хепатита на никой не прощава,а ние сме млади и общуваме помежду си,поне да имаше ваксини че като знаем че сме контактни да вземем някви мерки,а не да сме с вързани ръце щото няма ваксина.причините са,че в Европа и през ум не им е минавало че може да има такава нужда,тва го има само в третия свят,някаде в дълбока Азия и Африка може би,не са подготвени да ни пратят такива количества.А иначе ако си намериш ваксина мисля че струва около 50-60 кинта и се слага 2 пъти,но УСПЕХ с търсенето.Сори,темата беше за хепатит Б,ама няма тема за хепатит А,който е по-разпостранен....стискайте палци да не стане епидемия,съвсем сериозно,натам отиват нещата!
__________________
Прави каквото трябва,да става квото ще
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94308
Отговори с цитат
  #22  
Стар 12th January 2007, 18:53
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Ваксините против хепатит Б са абсолютно безопасни и за разлика от някои други ваксини си струва да си я сложиш. Особено ако обичаш често да сменяш партньорчетата

Обаче действието на ваксината не е 100 % сигурно. Някакъв процент от ваксинираните не придобиват имунитета (мисля 5%),те просто трябва да се пазят. За останалите той остава с години...много години,в зависимост от вида на ваксините. Знам,че има някои,които действат 20 години,други 5-6.

Причината,поради която при прекаран хепатит имунитетът остава доживот,а при имунитет,следствие от ваксина е временен е в едно антитяло повече.
Преболедувалите хепатит развиват антитела срещу ядрата на антигена(HbcAb),а с ваксината такива ядра липсват,следователно и антитела за тях. С ваксината получавате само повърхностни антигени,които не могат да предизвикат инфекция,защото им липсват ядра. Това са споменатите австралийски антигени (HbsAg). Затова и имунизацията е напълно безопасна. Това не е грип,а съвсем различен вирус. Именно поради липсата на тези ядра,имунизацията е безопасна,но поради тяхната липса е също и временна.

Има комбинирани ваксини за А и Б хепатит и са налични в София. Цената им варира от 70 лв. нагоре.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 15th January 2007, 16:41
Stil Stil не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 535
По подразбиране

Аз съм боледувала от въпросния хепатит В-австралийски антиген,който се пренася само по кръвен и полов път.Зарази ме зъболекарка Изкарах го много тежко. Една година бях на диета.И ми е забранено доживот да бъда кръводарител.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 17th January 2007, 18:55
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Стил,написах ти ЛС.

От последните ми изследвания лятото минаха 6 месеца,та вчера отидох при Джи Пи-то.
http://img212.imageshack.us/img212/3...1073108xd6.jpg

Т'ва са изследванията,то всичко в норма изглежда и онзи каза,че може да лягам на лежанката и да вдигам. Пипа там дроба,вика "Нормален е,здрав си. Може да тренираш". Това Джи Пи-то ми го каза. Един друг пък доктор ,мой приятел,ветеринар вика да не вдигам,няколко години трябвало за да се възстановя на 100%.

Да ги *** в шибаните доктори,всеки си говори нещо различно.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 17th January 2007, 19:20
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Понеже адвокатите сте супер,слушай ветеринарите....
Отговори с цитат
  #26  
Стар 17th January 2007, 19:24
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Понеже адвокатите сте супер,слушай ветеринарите....
за стоматолозите нищо лошо, само за лекарите 8)
Отговори с цитат
  #27  
Стар 17th January 2007, 19:26
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Сорка ако си се обидил,нямах предвид стоматолозите
Иначе пичът завърши ветеринарна,сега учи за доктор в Австрия. Много амбициозно момче,ама му трябват още няколко годинки.

А за това,че адвокатите са супер бих поспорил,ама хайде.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 17th January 2007, 19:29
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Нищо,пише доктори,а предишния пост пише ,че Stil е заразена от зъболекарка....
Лекарите са тия дето ни лекуват,когато сме болни,не се оправяме от самосебе си или като си изпишеме антибиотик сами..Затова трябва да бъдат уважавани,както е навсякъде по света..Цялото ми семейство почти са доктори и съм чувствителен на подобни изказвания,още повече идващи от интелигентни хора...

А адвокатите са супер,колкото зависи от тях...Много уважавам тая професия,един от най-добрите ми приятели е ядвокат,при това доста амбициозен и в час и много се радвам на професията му....Исках да уча и право на времето,но съм скаран с литературата,малко по-слаб съм и по история
Отговори с цитат
  #29  
Стар 17th January 2007, 19:37
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

абе и моята рода всички са лекари и зъболекари, само аз съм издънката. и пак винаги си имам едно наум то толкова пъти вече от двама лекари чувам различни неща, че... как може единия да ми казва "Влизаш в болница веднага", другия "Ъ, нищо ти няма, това са глупости, не я слушай"
тъй че Явчо не се сърди, че хората сме малко предубедени 8)
п.п. а при адвокатите е кой колко е чел, колко му сече пипето...и не на последно място практика
Отговори с цитат
  #30  
Стар 17th January 2007, 19:39
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Нищо,пише доктори,а предишния пост пише ,че Stil е заразена от зъболекарка....
Лекарите са тия дето ни лекуват,когато сме болни,не се оправяме от самосебе си или като си изпишеме антибиотик сами..Затова трябва да бъдат уважавани,както е навсякъде по света..Цялото ми семейство почти са доктори и съм чувствителен на подобни изказвания,още повече идващи от интелигентни хора...
Приемете моите уважения ти и семейството ти. Аз си уважавам Джи Пито,ако не го уважавах,щях да си взема друг доктор. И ветеринаря и него малко го уважавам,така че е ясна работата.

Идеята ми беше,че всеки твърди нещо,обаче не е в състояние мотивирано да ми обясни:

- Защо мога и ми позволява да тренирам,въпреки че ми тежи дробчето ( в качеството на мой Лекар)
- Защо не трябва да тренирам,въпреки,че мога и всички показатели сочат,че съм здрав,макар да ми тежи.

Лесно е да кажеш "аз съм доктор,чел съм,щом ти казвам,значи е така".
Ми ето: на мене друг доктор друго ми казва. Желание да се обосновава никой няма. Ех,да бяха адвокати да видиш ОБОСНОВКА...

Свет да ти се завие.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Oстърхепатиттип
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:42.